HBC Hradec Králové 1988Ježci HM
0:9(0:1, 0:6, 0:2)
so 29. 4. 2023 14:30 @ Hradec Králové, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Juniorka v Hradci nadělovala

Poslední kolo nadstavby svedlo k souboji hradecké Piráty a heřmanoměstecké Ježky. Ti měli již zajištěné první místo, naopak hradečtí už nemohli změnit svůj osud hrát předkolo.

HBC Hradec Králové 1988 v. Ježci HM   0:9  (0:1, 0:6, 0:2)

Hosté, vědomi si situace, vstoupili do utkání s tím, že si ho jdou hlavně užít, i tak měl domácí Vrkoslav mnoho práce, narozdíl od Páva, který bojoval o titul nejlepšího brankáře nadstavby. Kouzlo hradeckého brankáře jako první odčaroval v osmé minutě nejproduktivnější hráč soutěže PILAŘ, jenž si vyjel z rohu a zamířil přesně do šibenice.

Zanedlouho poté si oba týmy vyzkoušeli přesilovou hru, ale neúspěšně. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Trenér Kozel o přestávce poslal Sedláka zpátky do druhé formace a to se ukázalo jako správný impulz, když jmenovaný v minutě devatenácté přesně vyhrál buly na MUSÍLKA a ten se nemýlil - 2:0. A o chvíli později se SEDLÁK radoval znovu, tentokrát však po svém gólu - 3:0. I hradečtí několikrát zahrozili, především Rakovský provětral Páva svými pokusy. Čas druhé lajny se ještě nenachýlil ke svému konci, v přesilové hře u červené napřáhl MUSÍLEK a míček skončil až mezi betony Vrkoslava. I ostatní formace si dokázaly vypracovat mnohé šance, hradečtí se vozili v obranném pásmu jako na heřmanoměstecké Bartolomějské pouti. V minutě šestadvacáté udeřila dvojice z Vyžic naposledy, Sedlák našel mezi kruhy VÍTA MUSÍLKA a ten uzavřel hattrick - 5:0. Procentuální úspěšnost přesilových her zase dokázala zvednout souhra Pilaře se ŠMÍDEM, který se rázem ocitnul na prvním místě v tabulce střelců. Do několika zajímavých situací se dostal i Kozel, který však nedokázal míček za záda hradeckého brankáře dostat. To však tým nemuselo mrzet, z oslabení se prosadil i VOHRALÍK, který pláchnul v oslabení.

Třetí třetina se už víceméně dohrávala, i tak padaly góly. Nejprve se pěknou střelou prezentoval MÁLEK a na konečných 9:0 pečetil výhru KACHLÍK

Jiří Kozel: „Zápas jsme si v pohodovém tempu pohlídali a užili. Vyhráli jsme nadstavbovou část s náskokem šesti bodů, nebýt kontumace tak dokonce s devíti. Play-off je však jiná soutěž, což nám ukázal i Boston v NHL. My musíme hrát každý zápas s vědomím, že jsme se zrovna na něj připravovali celou sezónu a nic nepodcenit. Soutěž i přes náš pohodový bodový náskok v nadstavbě je neskutečně vyrovnaná a budou rozhodovat maličkosti. Už čtvrtfinále bude velkou zkouškou, jelikož na dva vítězné zápasy se může stát opravdu cokoliv. Pro nás všechny jde o naše první play-off snad se nám nohy a ruce nerozklepou a vyhrajeme co nejvíce zápasů, ideálně i ten poslední.“

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Zmek, Kovář, Sedlák, Pilař, Kachlík, Šmíd, Daníček, Kozel, Hladký, Málek, Vohralík, Zlesák