Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBC Svítkov Stars PardubiceJežci HM
2:6(0:4, 1:1, 1:1)
so 4. 11. 2023 15:30 @ Pardubice - Svítkov, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ

Juniorka stále drží druhé místo!

Osmé kolo Extraligy juniorů přineslo tradiční střetnutí týmů z východu Čech. Svítkov Stars drželo prozatimní čtvrtou příčku, Ježci na tom byli o dvě místa lépe. A ani tento zápas toho moc nezměnil.

HBC Svítkov Stars Pardubice : Ježci Heřmanův Městec 2:6 (0:4,1:1,1:1)

Svítkov již od prvního střídání vyčkával až na své obranné modré. Chvíli se Ježci s jejich obranou oťukávali, cestu jak do útoku ukázal již v třetí minutě Bakus, který obešel domácího obránce, nahrál LUKÁŠI KOZLOVI a ten se nemýlil – 1:0. Ani poté svítkovští od plánované taktiky neupustili, když náhodou získali balónek, ihned prchali pomocí brejku na Páva, jenž byl pozorný. Další gól tak padl až ve hře čtyři na tři. VOJTĚCH ŠMÍD si dlouho připravoval míček ke střele, až nakonec vymetl horní růžek Smolíkovi branky – 2:0. Netrvalo dlouho a heřmanoměstečtí se dočkali i přesilovky klasické, Musílek nahrál JANU PILAŘOVI a ten zvyšoval na 3:0. Do přestávky to ještě nebylo poslední slovo Ježků, od modré se prosadil obránce FILIP KOVÁŘ4:0.

Změna taktiky pardubických nakonec přišla. Aktivní hra domácích Ježkům dělala potíže, neb věděli, že vedou 4:0 a hráli tak trochu na půl plynu. Přineslo to pár zajímavých šancí, ale Páv neinkasoval. To se naopak nedalo říct o Smolíkovi na straně druhé, míček po ose Šmíd, Bakus a LUKÁŠ KOZEL doputoval přímo do branky – 5:0. Svítkov se také přeci jen dočkal, nahozením od mantinelu snížil Vlašič – 5:1.

Třetina poslední se již pouze dohrávala. Svítkov dokázal v čase 38:59 z hole Bárty snížit na 5:2. Do několika šancí se na straně druhé dostal ONDŘEJ HLADKÝ, nicméně prvního gólu v juniorce se dočkal až po třech dorážkách v minutě čtyřicáté třetí. Heřmanův Městec tak nadále zůstává na druhém místě divize východ.

Sestava:

Páv, Vašák – Musílek, Zmek – Kovář, Čapka – Roztočil – Bakus, Kozel, Šmíd – Hladký, Kachlík, Pilař J. – Zlesák, Řivnáč, Mareček

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: „Čekali jsme s čím na nás Svítkov vyrukuje a hned po prvním střídání jsme měli jasno. Úporná obrana se kterou jsme si však věděli rady. Zužitkovali jsme naši silovou převahu a dokázali si vytvořit brankové příležitosti a čtyři jsme i proměnili. Od druhé třetiny s námi Svítkov chtěl hrát už hokejbal, ale my už byli hlavama na večerních akcích, místo abychom soupeře usměrnili dalšími góly, tak jsme jim dali šance a zápas je začal bavit i přesto jsme si došli bez problémů pro další tři body.“