Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBC PardubiceJežci HM
1:2 po prodl.(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
so 7. 10. 2023 13:00 @ Pardubice - Polabiny, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ

Juniorka se nadále trápí, z Pardubic přivezla 2 body

Po posledním neúspěšném víkendu na juniorku čekal mladý tým z Pardubic. Ten, byť se z velké části skládal z dorostenců, sehrál s Ježky vyrovnanou partii. Trápení heřmanoměsteckých ukončil v prodloužení kapitán Šmíd.

HBC Pardubice v. Ježci HM 1:2pp (0:0,0:1,1:0 - 0:1)

Domácí se staršího soupeře nezalekli a hned od začátku hrozili. To se nedalo říct o Ježcích, kteří byli do útoku bezzubí a v obraně tropili jednu chybu za druhou, ale dokázal je zachránit skvělý Páv. Do jedné šance se přeci jen dostal Pilař, ale byl hákován, a tak se domácí Kašpar poroučel na trestnou lavici. Domácí však velmi dobře přečetli přesilovku heřmanoměsteckých, a tak se mohli radovat z ubráněného oslabení. Do hezkých dvou šancí se dostal Mareček, ale v obou případech nedokázal míček umístit mezi tři tyče.

Druhá třetina vypadala ze strany hostů již o něco lépe. Domácí se dostávali pod nepříjemný tlak, Aleš Trnečka je však svými skvělými zákroky držel. Některé individuality v dresu ježků tahali míček na sebe a šperkovali své pozice až do chvíle, kdy jim pardubický hráč míček urazil. Vše se mělo změnit v minutě devětadvacáté. Šmíd našel mezi kruhy sbíhajícího MUSÍLKA, který se ve svém nacvičeném zakončení nemýlil – 1:0. Šance na zvýšení vedení byly, ale neúspěšné.

Třetí třetina nezačala zvesela, z utkání musel odstoupit pro zranění kotníku Kachlík. Pardubičtí navíc přidali na obrátkách, moc dobře věděli, že potřebují vyrovnat. To se jim i povedlo, po vhazování nešťastně upadl Řivnáč a Kamaryt měl tak spoustu času na zakončení – 1:1. Pardubice stále bušili na heřmanoměsteckou defenzivu jako na vrata, Páv byl však tentokrát pozorný. Další nešťastná událost nastala pro Ježky, Musílek musel odstoupit po nepříjemné střele Kamaryta a vše se zdálo ještě komplikovanější. Páv naštěstí pro Ježky měl svůj den a vítězství domácích ani v závěrečných sekundách nepřipustil.

Prokletí prodloužení se povedlo zlomit velmi rychle. Po snad jediné parádní akci zápasu, kdy si míček vyměnil Pilař, Sedlák a nakonec ŠMÍD Ježci brali přeci jen vítězství.

Sestava:

Páv, Vašák - Musílek, Roztočil - Kovář, Mareček - Čapka, Zmek - Pilař J., Kachlík, Šmíd - Hladký, Kozel, Sedlák - Bakus, Řivnáč, Zlesák

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: "S jakou lehkostí jsme hráli v loňské sezóně, tak se nyní na vše nadřeme. Čím víc se nám nedaří, tím víc to chceme zlomit individuálně, jako bychom si navzájem nevěřili. Bez přihrávky jsme se proti velmi dobře přisupujícímu soupeři nedokázali prosadit a ačkoliv můžeme možná hovořit o dalším ztraceném bodu, tak stejně tak můžeme říct buďme rádi za dva, protože Pardubice mohli i vyhrát. Jedeme dál a věříme, že herní projev zlepšíme nyní na Kovu."