Související zápasy

Ježci Heřmanův Městec

Juniorka porazila Pardubice, v semifinále vyzve Kelty

Juniorka se po týdenní pauze, ve které vyhlížela soupeře z předkola, těšila do svého prvního play-off. Na vítěze základní části čekal nelehký úkol, tým z Polabin, který na podzim dvakrát Ježky nepříjemně potrápil.

ČTVRTFINÁLE - zápas č. 1

Ježci HM v HBC Pardubice 4:3 (1:1,3:1,0:1), střely 34:23

Hned od první minuty se začalo hrát utkání s velkým nasazením na obou stranách. První velká šance přišla hned ve druhé minutě, kdy do odkryté klece chtěli míček postupně uklidit nejdříve Daníček, poté Kozel a nakonec Musílek, ale obětavá obrana Pardubic nedovolila změnu ve skóre a byli to právě pardubičtí, kteří putovali do přesilové hry po vyloučení Kozla. Už od začátku bylo všem jasné, že vsadí na svoje obranné eso Miroslava Hálka, který zaměstnával Páva svými střeleckými pokusy, ale marně. Skvělými bloky proti jeho střelám se zaskvěla také domácí obrana. První změna ve skóre přišla po odraženém míčku, který na svou hůl dostal JAN PILAŘ a bylo to 1:0. Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno, Pleskot využil chyby v naší obraně a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Do druhé patnáctiminutovky Pardubice vstoupily se zlepšenou hrou a ta byla odměněna. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Lauryn a hosté šli do vedení. Poté však přišel čas pardubických prohřešků a domácí hráli přesilovku 5 na 3. Jak je důležité míti PILAŘE se Ježci přesvědčili brzo, kdy jmenovaný hráč vymetl všechny pavučiny v Kuryviálově brance. Jediná dvojnásobná přesilovka to ale nebyla, domácí to opět sehráli bravurně a tentokrát se radoval SEDLÁK. O pár vteřin později se stejný střelec zapsal znovu, tentokrát po akci, která vedla až do pardubické kuchyně - 4:2.

Pardubice třetí třetinu odehráli velmi aktivně, ale nedostávali se do vyložených šancí. Jedna taková přišla až v čtyřicáté páté minutě, kdy Mikula prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na vyrovnání to však bylo pozdě a Ježci si do města perníku povezou mečbol.

ČTVRTFINÁLE - zápas č. 2

HBC Pardubice : Ježci HM 1:5 (0:0,0:2,1:3), střely 30:31

Do druhého zápasu vlétli pardubičtí po hlavě a byli jednoznačně lepším týmem. Ježci se však prezentovali dobrou defenzivou v čele se skvělým brankářem ADAMEM PÁVEM, který se na tento den vyspal opravdu dobře. Domácí se do vyložených šancí nedostávali a když už, tak ztroskotali právě na Pávovi. I Ježci začali vystrkovat bodliny, Kozel překvapil svou střelou Kuryviála, ale ten stihl zareagovat.

Druhá patnáctiminutovka znamenala srovnání hry a Ježci se začali dostávat do šancí. Jedna taková přišla v přesilové hře, kdy dostal nabito SEDLÁK, počkal si a trefil přesně růžek branky bezmocného Kuryviála. Hosté pokračovali v aktivní hře a to znamenalo jisté otevření obrany, kterého chtěl využít rychlonohý Lang, ale ještě rychlejším byl Musílek, a tak se změna ve skóre nekonala. Naopak na straně druhé jsme se mohli znovu radovat, po šťastném nahození PILAŘE to bylo 2:0.

Pardubice chtěli zvrátit svoje vypadnutí a všem Ježkům jistě zatrnulo, když Dostál po půl minutě třetí třetiny snížil. Naštěstí máme JANA PILAŘE, který po krásné kombinace prvního útoku zavěsil další svůj klenot. K tomu všemu se domácí nechali vyloučit a tentokrát to byl MÁLEK, kdo poslal míček neomylně do sítě. Postup Ježků ještě zpečetil kapitán ŠMÍD. Ti tak v semifinále vyzvou Kelty.

Jiří Kozel: „Přidělený soupeř pro čtvrtfinále nám nadělal pár vrásek, jelikož jsme ho nechtěli. O to víc těší, že jsme zápasy zvládli a vlastně dokázali ve všech 4 zápasech sezóny HBC Pardubice porazit. Hráli jsme až na první třetinu druhého zápasu, tak jak jsme si řekli trpělivě, poctivě a bojovně. Na svoje šance jsme si počkali a trestali, navíc nám vyšly skvěle přesilové hry a to je vždy v play-off důležité.“

Sestava: Páv – Holý, Čapka (1. zápas), Musílek, Zmek, Kovář, Sedlák, Pilař, Kachlík, Šmíd, Daníček, Kozel, Hladký, Málek, Vohralík, Zlesák