SK Kelti 2008Ježci HM
2:5(1:2, 0:1, 1:2)
so 8. 4. 2023 11:30 @ Beroun, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Juniorka loupila v Berouně

V sobotu 8.4. se Ježci vydali na hřiště dosud neznámé a to až za Prahu do středočeského Berouna. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se znovu jednalo o souboj první místo.

Kelti Beroun v. Ježci HM  2:5  (1:2, 0:1, 1:2)

Ihned po vhazování všem Ježkům hodně zatrnulo, když pozornost Páva vyzkoušel šikovný Taufer. Poté však otěže zápasu převzali heřmanoměstečtí, Kelti dělali ve svém obranném pásmu hodně chyb a k prvnímu potrestání došlo v páté minutě. ŠMÍD si narazil míček s Kachlíkem a poslal ho přesně k tyči – 0:1. Další šance už domácí Kupec bez problémů pochytal a nastal tak čas berounských hokejbalistů. Při signalizovaném vyloučení se dostal k míčku Bureš a trefil Pávův teploměr na milimetr přesně. Vyrovnaný stav však netrval dlouho, Málek našel kolmicí VOHRALÍKA a ten domácího brankáře vykoupal na mokrém hokejbalovém povrchu – 1:2.

Ani na konci první části, ani na začátku té druhé nedokázali berounští proměnit přesilovku, aby na straně druhé mohla zaúřadovat první formace hostů. Pilař na sebe natáhl dva soupeře a naservíroval KACHLÍKOVI do odkryté svatyně. Kelti se začínali také prodírat do útoku, ale bez kýženého efektu.

Do třetí třetiny měli Ježci jediný cíl a to udržet vedení, veseleji bylo ještě více, když PILAŘ dokázal z úniku prostřelit Kupce počtvrté. Poté však přišla série vyloučení ze strany hostů a výrazná šance na zdramatizování duelu, zvlášť když tu první dokázal Maršoun tvrdou ranou proměnit. Hrozila především střelecky silná trojice Maršoun – Taufer – Horel, ale Páv perfektními zákroky dokázal udržet vedení a díky ŠMÍDOVU gólu do prázdné branky Ježci zůstávají na prvním místě.

Jiří Kozel: Utkání odstartovalo pár nepřesností ze strany obou týmů a my byli naštěstí první, kdo nějakou potrestal. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem a kráčeli vstříc třem bodům, jenže ve třetí třetině přišla série vyloučení, která se nám nemusela vyplatit Soupeř však skóroval jen jedinkrát a hru bez brankáře jsme potrestali hned po pár vteřinách a připsali další tři body. Kuriozitou utkání bylo obutí M. Holého, který si na zápas přivezl na mokro obě boty pravé a jelikož pršelo, tak musel takto odehrát.

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Zmek, Kovář, Sedlák, Pilař, Kachlík, Šmíd, Daníček, Kozel, Hladký, Málek, Vohralík, Zlesák