Ježci HMHBC Kladno
4:2(1:0, 0:1, 3:1)
so 1. 4. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Junioři zvládli souboj o první příčku, Kladno porazili 4:2

Po minulém neúspěšném víkendu heřmanoměstecká juniorka nutně potřebovala získat body. Proti ní se však postavil dosavadní druhý tým nadstavbové soutěže – HBC Kladno. Všichni aktéři tohoto utkání měli navíc v živé paměti poslední vzájemné střetnutí, a tak bylo o motivaci postaráno.

Ježci HM v. HBC Kladno  4:2  (1:0, 0:1, 3:1)

Za perfektní atmosféry v aréně Ježkárna vlétli oba týmy do utkání podobně jako na Kladně. Úvodní nápor kladenských se domácím povedlo ustát, aby se už ve čtvrté minutě míček objevil za zády hostujícího Štěpánka, důraz na brankovišti prokázal ŠMÍD – 1:0. Hra se dále přelévala ze strany na stranu a opravdu nikdo nemohl litovat svého rozhodnutí vyrazit na Ježkovku. Ve čtrnácté minutě si mohli domácí vyzkoušet přesilovou hru, kladenská obrana a Štěpánek však byli proti navýšení skóre, a tak se šlo do kabin za jednobrankového rozdílu.

Do druhé periody vstoupili kladenští velmi odhodláni, a jen co ubránili pokračující oslabení, vrhli se do útoku. Zlepšený herní projev byl odměněn a znovu to byl důraz, který u gólu rozhodl. Po nenápadném brejku se prosadil Bauer – 1:1. Na konci třetiny byl opět vyloučen kladenský Patera, který jinak dělal domácím značné problémy.

Ježkům se přesilovka příliš nevyvedla, nemuselo je to však mrzet dlouho. Kachlík za bránou nejprve připravil kladenského hráče o míček, objel ji a načechral křižnou přihrávku pro střílejícího PILAŘE, který se nemýlil – 2:1. Dále Ježci hráli zodpovědně z obrany a nepouštěli svého soupeře do gólových příležitostí. Poté však nedovoleně zasáhl Kozel a domácí si museli odbýt svoji neoblíbenou herní činnost a to oslabení. Na jeho samém konci dokázal Vela najít tečujícího Kučeru a bylo vyrovnáno. Ještě se střídačka hostů nepřestala radovat a přišel znovu čas JANA PILAŘE, který po pouhých pěti vteřinách dokázal vstřelit vítězný gól. O minutu později znovu prokázal svoji genialitu, kdy nahrál KOZLOVI do prakticky odkryté klece a bylo hotovo – 4:2. Domácí po zbytek zápasu takticky drželi míček a nenechali Kladnu šanci na snížení. Ježci tak nadále zůstávají první.

Jiří Kozel:Po minulém vítězství nevítězství kdy jsme přišli o body, až díky disciplinárce jsme potřebovali ukázat, že nás to nerozhodilo. Utkání se myslím muselo líbit a za mě mělo playoff parametry. Rychlý hokejbal plný osobních soubojů je asi to co chce každý vidět. Dokázali jsme být ve vlastní třetině trpěliví, nezmatkovali a počkali si na šanci, kdy soupeřovi odebrat míček a zase zaútočit. Po vyrovnání mě na 5 vteřin zatrnulo, aby tentokrát Kladno nebylo tím, kdo zlomí utkání v samotném závěru, ale J. Pilař nám vrátil vedení téměř okamžitě. V závěru jsme prokázali, že umíme okamžitě změnit rytmus, kdy jsme již nepotřebovali další gól vstřelit a jen jsme se drželi na míčku a nikam se zbytečně nehnali. Několikrát se nám rozfandili i diváci a v důležitých chvílích nám dodali potřebnou sílu.

Sestava: Páv – Čapka, Musílek, Zmek, Kovář, Sedlák, Pilař, Kachlík, Šmíd, Daníček, Kozel, Hladký, Málek, Vohralík, Zlesák