HBC PardubiceJežci HM
2:3 po prodl.(1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
so 12. 11. 2022 13:00 @ Pardubice - Polabiny, Extraliga juniorů

Junioři ukázali svoji sílu, v těžkém duelu přetlačili Pardubice

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, leží pro Ježky nepopulární hřiště. Junioři měli před dalším kolem jasný cíl, vyloupit pardubické Polabiny.    Zatímco Ježci mají účast v nadstavbové skupině A jistou a bojují o první místo, pardubické HBC usiluje o každý bod, aby si onu účast také zajistilo.

HBC Pardubice : Ježci Heřmanův Městec 2 : 3pp (1:2,1:0,0:0), střely 26:28

Utkání začalo ve vysokém tempu a jak už to s tímto soupeřem bývá, hráči si nedarovali jediný centimetr hřiště. K první vážnější situaci však došlo až v sedmé minutě, kdy se Holý protáhl kolem levého mantinelu, trefil Kuryviálův beton a následný odražený míček si našel ŠMÍD, jenž se z těchto pozic nemýlí - 0:1. Zanedlouho poté, při dalším útočném snažení první formace, byl Kachlík příliš tvrdě naražen na hrazení a Ježci si tak mohli vyzkoušet přesilovku, které mají sehrány velmi dobře. Ukázalo se to i tentokrát, nejprve hledal kapitán Šmíd Sedláka, ten bohužel netrefil bránu. Lépe si v podobné situaci počínal Kachlík, ale jeho střelu lapil perfektní Kuryviál. A tak nastal čas pro obránce MUSÍLKA, jenž se po Sedlákově přihrávce rozhodl střelou zápěstím překvapit domácího brankáře a povedlo se mu to dokonale - 0:2. Z dvoubrankového náskoku se heřmanoměstečtí neradovali dlouho, po nenápadné akci si obrana hostí srazila míček do branky a pardubický Kamaryt zvedl ruce nad hlavu. A byli to znovu Ježci, kteří si mohli vyzkoušet přesilovku, tentokráte 4 na 3. Musílek znovu několikrát zkoušel pálit od modré, tentokrát však Kuryviála nenachytal a do šaten se šlo za stavu 1:2.

Přestávkové dění ještě mírně vyostřilo už tak velmi vyhrocený duel. Pardubice, podobně jako v prvním vzájemném zápase vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a odměnou jim byl gól Sochy, jenž skóroval z brejku. I nadále se pardubičtí tlačili do zakončení, ale brankář Páv už za svá záda nic nepustil. Za zmínku stojí především jeho pozorná lapačka proti Bolkově střele. V této části hry si naopak dvě přesilovky vyzkoušeli domácí, avšak bez kýženého efektu v podobě vstřelené branky.

Třetí třetina na zápase nic nezměnila. Na obou stranách se vystřídala řada šancí, především Pilař, byť se později stal hrdinou zápasu, měl několik gólů na hokejce. Minutu před koncem byl za krosček potrestán domácí Socha a Ježci si vzali timeout. Chtěli rozhodnout a zvítězit tak za 3 body, ale do ideální střelecké pozice se nedostali, až na Sedláka, který měl vteřinu před koncem velkou šanci. Šlo se do prodloužení.

V něm se hrálo trochu opatrněji a obránci příliš útok nepodporovali. To se však změnilo, když se k míčku dostal JAN PILAŘ, který nejprve vyvezl z obranného pásma, následně dorazil Šmídovu střelu a zlomil tím tak své střelecké prokletí. I díky němu mají Ježci již jistý postup do nadstavby A a tři kola před koncem jsou i velmi blízko prvnímu místu po základní části.

Jiří Kozel: "Hodně težké utkání, do kterého jsme gólově rychle vstoupili, ale soupeř se postupně dotáhl. Ve hře jsme možná byli o trošku lepší, ale vyhrát mohl i soupeř, když hlavně jejich hráči Socha, Bolek, Dostál dokázali, že neoblékají dres jejich extraligového Atýmu mužů náhodně. Jsme rádi, že jsme zvládli další těžkou zkoušku a bodově jsme soupeřům odskočili a nemusíme se strachovat o postup mezi nejlepších 6 týmů pro jarní část. K potvrzení první pozice nám chybí jediný bod, který budeme chtít získat následující víkend proti Třinci doma. Pravda na první místo nás může katapultovat i případné zaváhán Hradce Králové 17.11."