HBC HostivařJežci HM
1:2(0:1, 0:0, 1:1)
so 18. 11. 2023 16:00 @ Praha - Hostivař, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ

Junioři udolali doposud neporaženou Hostivař a zajistili si POSTUP !!!

Okleštěná juniorská sestava, která se musela potýkat s absencemi Víta Musílka a jihlavské posily Patrika Bakuse, vyloupila dosud neporaženou Hostivař. Zároveň oplatila soupeři domácí prohru a zajistila si postup do jarní nadstavby extraligy juniorů. Houževnatý výkon ježčích nadějí přinesl těsnou výhru 2:1 a také vůbec první výhru nad tímto soupeřem ve vzájemné historii obou juniorských mužstev.

HBC Hostivař vs Ježci HM   1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Již od úvodního vhazování bylo na obou týmech znát s jakým cílem do zápasu vlétly. Ani jeden tým nechtěl odejít poražen a možná proto se útoky přelévaly z jedné strany na druhou než v čase 3:21 po přiťuknutí Kozla využil jeden z nabídnutých protiútoků Vojtěch Šmíd a protáhl svou střeleckou šňůru již na šest zápasů - 0:1. Dále třetina pokračovala ve stejném tempu, na každé straně došlo k mnoha střeleckým pokusům. Hostující celek nepolevil v tlaku a udržoval tak postřeh hostivařského brankáře v pohotovosti. Domácí se snažili udržet krok nejen střelecky, ale i v počtu vstřelených branek. Proti byl však skvěle chytající Patrik Vašák, který se postaral, aby ježčí juniorka odkráčela do šaten po první třetině za příznivého stavu 0:1.

Prostřední část hry nenabídla žádný vstřelený gól, především díky bezchybné práci gólmanů. Co se týče slibných šancí, tak byla druhá třetina velmi atraktivní. Každá strana nabídla soupeři, alespoň jednu přesilovou hru. Nejdříve se musela semknout ježčí defenzíva a chvílemi jí bylo opravdu horko, přesto nedopustila soupeři zvýšit svá přesilovková procenta. V řadách domácích byla i nadále vidět nespokojenost s probíhajícím výsledkem, a tak během třetiny podnikla několik nebezpečných přečíslení, jež musel řešit maskovaný muž Patrik Vašák. Žádný větší tlak, ale k vidění nebyl.

Do koncové třetiny šli hosté s fotbalovým vedením 0:1 a odhodlaností nepřepustit soupeři ani jeden bod z pomyslného banku. Domácí celek tento cíl nijak nerozporoval, místo ofenzivního tlaku a snahy vyrovnat měl co dělat, aby sám neinkasoval, neboť se nechal třikrát po sobě vyloučit. V prvních dvou přesilovkách ježci vyslali varovné signály a okolo brankoviště domácího brankáře se rodila jedna šance za druhou. Do třetice již domácí oslabení ubránit nedokázali. Václav Kachlík zavezl míček do útočného pásma, načež zaujal pozornost obrany a milimetrovou přihrávkou dokázal posunout míček na osamoceného Jana Pilaře, který střelou do odkryté branky navýšil vedení Ježků - 0:2. Ke konci utkání se domácím přeci jen podařilo připravit Vašáka o nulu a to zásluhou Radima Houšky - 1:2. Drama v podobě prodloužení už Ježci nepřipustili a tak si mohli vychutnat smutné pohledy domácí střídačky, která zde zažila první letošní prohru juniorů. Vítězství hostům chutnalo o to více, protože se jednalo o tři body potřebné k postupu do jarní nadstavby, kde se utkají s dalšími pěti nejlepšími celky extraligy juniorů. (jedním z nich bude opět Hostivař)

Jiří Kozel, trenér týmu:Velice těžké utkání. Soupeř má ve svých řadách několik hráčů, kteří pravidelně nastupují a bodují v extralize mužů a my jsme měli pro toto utkání připraveny jen dvě obranné dvojice a to v jedné ještě nastupoval starší žák Tomáš Roztočil. Jsem opravdu rád, že jsme si dokázali, že umíme hrát i z bloku a ačkoliv soupeř měl možná převahu, co se týká pobytu v útočném pásmu, tak gólových šancí měl méně a ty bezpečně vychytal náš brankář. Po nepřesvědčivém začátku podzimu jdou naše výkony nahoru a díky tomu si můžeme dvě kola před koncem podzimu říci – podzimní mise splněna.