815_20231207_201251.jpg

Junioři po výhře nad Brnem opanovali základní část

Jak Brno, tak Ježci měli před posledním zápasem velkou motivaci. Brno bojovalo o zajištění účasti v jarní nadstavbě A, Ježci zase o vítězství v základní části. Zajímavý zápas byl na spadnutí.

HBK Bulldogs Brno vs Ježci Heřmanův Městec 4:5 (1:2,2:1,1:2)


Na hřišti značně poznamenaném víkendovým mrazem začal zápas o hodinu déle z důvodu uklízení. Zůstaly na něm jemné krystalky soli, které ovlivnily kontrolu míčku všech hráčů a znát to bylo především na obranách obou týmů. První gól přišel v minutě sedmé, prosadil se nejproduktivnější hráč ligy VOJTĚCH ŠMÍD. Netrvalo to však dlouho a domácí Nazad skvěle naznačil kličku a zakončoval do odkryté branky. Po pouhých 19 vteřinách však zpět na 2:1 po parádním ťukecu s Kachlíkem zvyšoval JAN PILAŘ.

Zmatek v obraně Ježků pokračoval i ve třetině druhé, po dlouhém tlaku brněnských se perfektně trefil Foršt - 2:2. Brněnští byli na koni, na straně druhé se k zajímavým pokusům dostávala trojice Bakus - Kachlík - Pilař. Do vedení šli domácí, dobře provedenou akci zakončil Havlásek. S odpovědí však velmi rychle přispěchal JAN PILAŘ a bylo znovu vyrovnáno 3:3.

Drobná změna v útocích přinesla okamžitý gól VOJTY ŠMÍDA - 4:3. Ten mohl dokonce navyšovat, ale jeho gól nohou neplatil. Naopak na straně druhé vyrovnal Navrátil. A přijít tak musela přesilovka, ve které se ukázal JOSEF SEDLÁK. Brno ještě na konci zápasu zazlobilo, ale nebylo mu to nic platno, zvítězili Ježci.

Sestava:

Vašák - Musílek, Zmek - Kovář, Čapka - Bičík - Sedlák, Kozel, Šmíd - Bakus, Kachlík, Pilař J. - Zlesák, Řivnáč, Hladký

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů:” Po velmi dobrých výkonech jsme zase podali slabší, ale i tak jsme dokázali vyhrát, což se počítá. Byli jsme tentokrát velmi slabí v soubojích u mantinelu, ke kterým se nám navíc ani moc nechtělo. Naštěstí jsme v zakončení ukázali větší kvalitu a nebo měli v některých případech větší štěstí než soupeř. Přes všechna negativa, kterých jsme se na podzim dopustili, však převládá spokojenost s prvním místem, které nás stálo daleko víc sil než loni a ukázalo nám to, že přes nosánky nahoru cesta nepovede, ale jen poctivostí a týmovostí. Věřím, že vše co hráče i mě potkalo z nás dělá lepší a lepší a že soupeři se mají na co těšit.”