Elba DDM Ústí nad LabemJežci HM
2:1 po prodl.(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
so 18. 3. 2023 15:30 @ Ústí nad Labem, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Junioři opět neuspěli v prodloužení, i přesto zůstávají první

Ve čtvrtém kole extraligové nadstavby junioři zajížděli k vítězovi základní části západní divize – do Ústí nad Labem. Už sestava soupeře, od minulých zápasů posilněná o hráče nastupující v extraligovém A týmu, budila velký respekt, o čemž se měli Ježci přesvědčit na vlastní ostny.

Elba DDM Ústí nad Labem : Ježci Heřmanův Městec 2:1pp

(0:0,0:0,1:1), střely 27:18

Za perfektní atmosféry, kterou pro domácí připravil zdejší fanklub, začalo utkání, do kterého ústečtí vtrhli jako uragán. Ježci, ač nepouštěli svého soupeře do gólových šancí, se nemohli dostat z obranné třetiny a když už se jim to povedlo, nebylo to nadlouho. Čaroval především skvěle chytající ADAM PÁV, jenž musel ukázat opravdu mnoho ze svého umění. Oba týmy si vzájemně nabídly hned ze začátku přesilovou hru a zatímco Ústí se nedostalo do dobré střelecké pozice, na druhé straně měl možnost otevřít skóre Pilař, který ovšem těsně minul. Před Pávem však nadále pokračovala matějská, která skončila až sirénou. Ježci měli do druhé části hodně co zlepšit.

Druhá třetina už hostům vyšla o něco lépe. Hra se vyrovnala a mohli jsme pozorovat zajímavý hokejbal na obou stranách. Největší šanci na straně Ježků měl Sedlák, který ovšem trefil pouze masku skvělého Koudelky. Ústí na druhé straně zvládlo zase zámek ve své útočné třetině, po kterém se Ježci museli vzpamatovat. Rozhodnutí měla přinést třetina třetí.

Co nepřinesly první dvě části, dokázali domácí zlomit na začátku té třetí. První gól utkání poslal za Páva po odraženém míčku Kurty – 1:0. Ježci se snažili se zápasem něco udělat, další překážkou pro ně měl být trest ve hře pro Sedláka, který se po zápase a zhlédnutí videa ukázal jako velmi nešťastný. Nicméně stojí za zmínku, že i trenér Kozel ze střídačky nepochyboval o tomto trestu, neboť celá situace byla velmi špatně přehledná. Hostí se tak museli potýkat s pětiminutovým oslabením, s nímž si poradili bravurně. Ježci se vrhli do útoku. Netrvalo dlouho a domácí Hrubý nabídl heřmanoměsteckým přesilovku. Hrubý však nebyl dostatečně hrubý na našeho Holého, a tak z vyvolané bitky utekl. A pokud letos něco Ježkům jde, tak je to třetí třetina a přesilovky! Kombinace těchto dvou věcí byla pro domácí osudnou, Šmíd nalezl přihrávkou dorostence KACHLÍKA a ten se štěstím proměnil – 1:1. Ježci si do konce vypracovali ještě několik slibných šancí, ale domácí Koudelka otočení ve skóre nedovolil. Přišlo prodloužení a v tom se na rozhodnutí netrvalo dlouho. Po veliké chybě v obranném pásmu zůstal před Pávem osamocen Jelen a ten se nemýlil. Ježci se tak museli spokojit s pouhým bodem.

Jiří Kozel:Začátek utkání jsme vůbec nezachytili a Ústí bylo jednoznačně lepší. Nás držel nad vodou jen skvělý výkon A. Páva. První třetinu jsme potřebovali přežít, to se povedlo. O přestávce jsme se nadechli a začali být nebezpeční i směrem dopředu. Obrany hráli prakticky bez chyb a když se nějaké okénko našlo zacelil jej brankář týmu. Třetí třetinu jsme začali inkasovaným gólem a pětiminutovým trestem pro J. Sedláka, který mimochodem byl disciplinární komisí v týdnu zrušen po zhlédnutí videozáznamu a tak jej můžeme použít již tento víkend. Oslabení jsme však odehráli famózně a závěr třetí třetiny už zase patřil nám, když jsme vyrovnali dvě minuty před koncem. V prodloužení jsme udělali však zase hrubku a inkasovali, takže jsme podruhé za sebou prohráli v prodloužení. Doma se proti Hradci Králové potřebujeme vrátit na vítěznou vlnu.