821_20240220_095340.jpg

Jihlavské turnaje nám svědčí. Další zářez, tentokrát ze zimního turnaje.

Do Jihlavy odcestovala početná skupina mladíků doplněná o zkušené hráče. K týmu se připojil Milan Holý, Ondřej Hladký, Jan Čapka, Filip Kovář a Richard Bičík, kteří všichni hrají převážně za B tým a někteří za juniory. Naopak s týmem neodcestovali Jan a Tomáš Pilařové, Lubomír Menc, Jan Böhm a kapitán Filip Pecina, který si plní roli otce.

Turnajová sestava tak byla následující:

Dvořáček, Synek, Novelinka – Kovář, Čapka, Musílek, Macháček, Trojek, Zeman – Bakus, Šmíd, Kachlík, Macenauer, Běloušek, Bičík, Jošt, Hejl, Kozel, Hladký, Sedlák

1. Bad Boys Brno

  Na start jsme dostali těžkého brněnského soupeře se Sterenčákem v brance. To moc rád slyšel především Dominik Macenauer, který se těšil, jak vypráší síť ve Steryho brance. Úvod však patřil krásné přímočaré přihrávce mistra Čapky a kdo jiný, než Patrik Bakus otevřel skóre utkání. Následovalo představení pana Macenauera, který kdyby střílel z parkoviště, tak mu to tam padne. Dominik v tomhle utkání zaznamenal 4 branky a souboj s jeho kamarádem v brance tak na plné čáře vyhrál. Ježci Heřmanův Městec vs. Bad Boys Brno – 6:0.

  2. Kapři Brno

   Tento zápas byl prakticky totožný, jaký hrajeme v Brně při soutěžních utkáních, tedy plný osobních tvrdých soubojů, a ne příliš kombinační hokejbal. Tento styl nám nesvědčí a postupně jsme se plácali jak kapři na suchu. Naopak soupeř hrál trpělivě a bojovně a naši morálku navíc podlamoval i neskutečný MC Kapr, který byl zaprvé všude a za druhé uměl nejen rány rozdávat, ale i přijímat. Kapři nás tak porazili v poměru 0:2.

   3. Slza Okříšky

    Soupeř, který se celý turnaj prezentoval sympatickou hrou nezahálel ani proti nám. Do vedení jsme však šli my, když se připomněl svou střelou Dominik Macenauer, ale to bylo z naší strany vše. Okříšky nejprve vyrovnaly a následně přidaly ještě dvě branky za Dvořáčkova záda. Nutno dodat, že tento zápas se nám vůbec nepovedl a po ztraceném utkání s Kapry jsme byli bez šťávy. Ježci vs. Slza Okříšky – 1:3.

    4. Lužinští Srdcaři

     Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát a vylepšit dojmy z předchozích dvou ztracených zápasů. Vlétli jsme do zápasu, ale naši chuť hrát rozhodilo zranění Pepy Sedláka, který si při střetu s protivníkem připsal místo gólu zlomenou klíční kost a musel být eskortován do jihlavské nemocnice. Zápas jsme prohráli sice 0:1, ale v té chvíli jen málokdo myslel na výsledek.

     Po základní skupině jsme odjeli na hotel a v neděli jsme nakonec díky výsledkům ostatních utkání šťastně postoupili ze 3. místa. Chuť bojovat, nejen za zraněného kamaráda, vzrostla. Čekalo nás čtvrtfinále.

     čtvrtfinále - Pedagog České Budějovice

     Proti soupeři z 1. ligy nastoupil úplně jiný tým, než který se prezentoval v sobotu. Vyčkávací systém spolu s famózně chytajícím Novelinkou dával naději na úspěch. A skutečně, při budějovické přesilovce obránce soupeře podklouznul ve vlastním pásmu, kdy doslova daroval prostor a míček Ondřeji Bělouškovi, a ten svižnou střelou nedal nikomu šanci. Zbytek zápasu jsme poctivě bránili a postoupili do semifinále poměrem 1:0!

     semifinále - Kapři Brno

     Repríza ze základní skupiny vyšla na jedničku. Nejen že jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, ale zároveň jsme si vytvářeli množství velkých příležitostí. Nejprve otevřel skóre Vojta Šmíd a na 2:0 zvyšoval peckou od modré Roman Hejl. Postup do finále byl tak náš a Kaprům jsme vše vrátili v plné parádě. Plni nadšení z vývoje turnaje jsme se připravovali na velké finále!

     finále - Golden Dragon Kladno

     Ve finálovém utkání na nás čekal dosud neporažený celek turnaje. Kladno prošlo hladce přes čtvrtfinále, semifinále, a to samé očekávali od finálového klání. Jenže to se nekonalo. Vyrovnaný zápas, ve kterém se hra přelévala a byly k vidění šance na obou stranách kolbiště, strhnul na naší stranu až Roman Hejl, a protože Lukáš Synek gól nedostal, tak i v našem druhém vystoupení na jihlavských turnajích bereme konečné 1. místo!

     Dominik Macenauer při zakončovací ceremonii převzal sošku za nejlepšího útočníka, a to především za čtyřgólové vystoupení v sobotním prvním utkání.

     Hodnocení asistenta trenéra:

     "Za turnaj klukům nelze nic vytknout. Hráli to, co uměli, ale soupeř byl v mnoha případech efektivnější v důsledném bránění. Turnaj byl zajímavý, dobře připravený, ale hokejbalově moc krásy nepřinesl. Ač první místo, musíme počítat rány, které nás stojí Pepu Sedláka a čekáme jak dopadne Václav Kachlík, který rovněž turnaj nedohrál.

     Všeobecně a s absencí důležitých opor však můžu říct, že Ježčí potenciál je obrovský a vypořádat se s turnajem tak, jak tomu bylo tento víkend, svědčí o obrovské kvalitě. Klukům patří velké díky."