Ježci HMSK Kelti 2008
4:1(1:0, 1:1, 2:0)
so 4. 3. 2023 12:30 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Ježkárna v juniorce stále nevyloupena, Kelti odjíždějí s prázdnou

Druhé kolo juniorské nadstavby svedlo k souboji Ježky s Kelty z Berouna.

Mělo se navíc jednat o reprízu zápasu ze sezóny minulé, kdy na pražské Palmovce odcházeli z utkání šťastnější Kelti a zatímco právě oni tímto vítězstvím potvrdili svůj postup do play-off, Ježci se sezónou loučili. Domácí tak měli o motivaci postaráno.

Ježci Heřmanův Městec : SK Kelti 2008 4:1 (1:0,1:1,2:0), střely 27:18

Do utkání vstoupili lépe heřmanoměstečtí, kteří se hned v úvodní minutě usadili před brankářem hostí. Ten však dokázal berounské podržet a ti tak měli prostor hrozit z nebezpečných brejků. Ale i na druhé straně hřiště stál pozorný brankář Páv, jenž se vrátil do branky Ježků v dobré formě. K první změně ve skóre došlo v přesné půlce první části, kdy VOHRALÍK využil zmatku v obraně Keltů a dorazil odražený míček za záda Koudely - 1:0. Zanedlouho poté se mohl náskok Ježků navýšit, Šmídovi však míček na poslední chvíli sjel z hokejky. I Kelti začali vystrkovat růžky, především po Horelově křižné přihrávce na Krbce zatrnulo nejednomu domácímu fanouškovi. Berounští strávili zbylé dvě minuty periody před Pávem a měli se tak od čeho odrazit do třetiny druhé.

Se začátkem druhé části se od konce té první mnoho nezměnilo. Kelti pokračovali ve zlepšené hře a zatápěli domácím v jejich obranném pásmu. Za následek to mělo četná vyloučení heřmanoměsteckých, kteří však dokázali čtveřici svých hráčů s brankářem Pávem velmi dobře zformovat a zabránit většině připravovaných akcí. Nadešel tak čas JANA ČAPKY, jenž dostal na hokejku dobře vyhranou buly od Kachlíka a poslal míček přesně do víka - 2:0. Ježci se ale neradovali dlouho, po nenápadné střele v jedné z přesilovek se trefil Šlechta - 2:1.

Třetí třetina začala a Kelti se hnali za vyrovnáním. Pomoci jim k tomu mohla opět dvojice přesilovek, ale neúspěšně. V poslední pětiminutovce se místo závěrečného tlaku zmohli celkově na 3 vyloučení, která přesilovková četa domácích dokázala využít. Nejprve se přesně k tyči trefil KACHLÍK, za chvíli poté uzavřel na konečných 4:1 kapitán ŠMÍD a Ježci se tak radovali z dalších třech bodů do nadstavbové tabulky. Na úsměvu domácích ale nedodalo ošklivé zranění Baumgartnera, kterému přejeme brzké uzdravení.