Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBK Bulldogs BrnoJežci HM
2:5(1:1, 1:2, 0:2)
so 24. 9. 2022 11:30 @ Brno, Extraliga juniorů
2482.jpg

Ježci vezou další 3 body, drama v třetí třetině odvrátil kapitán Šmíd!

Brno - Ke druhému venkovnímu utkání jela juniorka poprvé na Moravu a to do Brna. Zápasy na tomto hřišti nejsou nikdy jednoduché, svědčí o tom i vyrovnaná utkání místních juniorů s Pardubicemi a hradeckými Piráty.  I tentokrát Ježci nepřijeli v plné sestavě, s kotníky tentokrát laboroval produktivní centr Kachlík. 

HBK Bulldogs Brno : Ježci Heřmanův Městec 2 : 5 (1:1,1:2,0:2), střely 15:45

Hned po úvodním buly se zahajovací formace hostí dostala do útočného pásma, kde si trochu protáhla střídání. Ježci se tak nemohli dostat do tempa a Brno začalo vystrkovat drápky. V sedmé minutě dokonce po několika smolných odrazech šlo díky Svobodovi do vedení a Ježci poprvé v sezóně prohrávali. S tím se však nehodlala smířit třetí formace Ježků a také nově holý HOLÝ, který od modré propálil domácího Pivoňku. 

 

Na výsledek o přestávce zareagoval trenér Jiří Kozel malou změnou v sestavě a ta se projevila ihned po vhazování, kdy se před Pivoňku dostal nový hráč prvního útoku Sedlák. Domácího brankáře však neprostřelil a potvrdilo se pravidlo nedáš, dostaneš - obraně heřmanoměsteckých pláchnul dobře hrající Jankůj a poslal Buldoky do vedení. Tento gól hosty semknul a o ani ne tři minuty později otočili zásluhou VOHRALÍKA a důrazného KOZLA skóre. Zlepšená hra Ježků se projevovala i nadále, tlak ale zastavil trest obránce Zmeka. 

 

Do třetí třetiny vstoupili hosté ve čtyřech a početní nevýhodu ještě zvýšil Jan Pilař, který ukázal, že je férový hráč a přiznal se k nejdříve signalizovanému, později zrušenému trestu. Obranná trojice Holý, Musílek a kapitán Šmíd naneštěstí domácích zvládla svoji misi na jedničku a i pokračující oslabení nebylo brněnskými proměněno. Místo vyrovnání tak přišli na řadu dva uklidňující góly z hole VOJTĚCHA ŠMÍDA. 

 

Ježci si tak připsali z velmi těžkého utkání další 3 body. Nyní je čeká veledůležitý souboj s druhým Hradcem Králové. 

 

Sestava: Páv - Musílek, Holý, Čapka, Zmek, Pilař, Šmíd, Sedlák, Daníček, Kozel, Baumgartner, Málek, Vohralík, Zlesák

 

Jiří Kozel: "Těžké utkání. Poprvé jsme si vyzkoušeli jaké to je prohrávat a museli vývoj utkání otáčet, což bylo proti velmi dobře hrajícímu Brnu složité, ale obstáli jsme i v této zkoušce a nemuseli ani stahovat sestavu. Teď nás čekají tři velice důležitá utkání a ty napoví, jak na tom jsme."