872_20240703_125927.jpg

Ježčí sezóna je u konec a jsme připraveni na další!

Hokejbalový klub SK Ježci letos úspěšně uzavřel svou jubilejní 25. sezónu. Po uplynulém čtvrtstoletí můžeme hrdě konstatovat, že se podařilo vybudovat komunitu, která přivedla ke sportu nejednoho heřmanoměsteckého kluka či dívku, vyprodukovala hned několik mládežnických českých reprezentantů a svůj prapor zapíchla na polích celé republiky! V mužských kategoriích hraje druhou nejvyšší soutěž a sbírá cenné kovy v regionu. Především se však podařilo vybudovat velkou partu lidí, sportovců a nadšenců, kteří jsou pro mnohé druhou rodinou. Za to náleží všem trenérům, vedoucím, hráčům, hráčkám, rodičům a funkcionářům obrovské díky! Klub by samozřejmě nemohl fungovat bez významné podpory města, partnerů a sponzorů, ale také fanoušků a příznivců, kterým patří nemenší poděkování!

Nejvyšší mužská kategorie odehrála úspěšnou sezónu v 1. lize, ve které se po základní části pyšnila 5. místem z celkových třinácti týmů. V play-off jsme narazili na stejného soupeře jako loni, tedy ústeckou Vlčí Smečku. Svedli jsme dva velmi vyrovnané zápasy, ve kterých se jednou v prodloužení a jednou v nájezdech přiklonilo štěstí na stranu soupeře. Ve třetím domácím utkání jsme už nedokázali budoucího mistra soutěže udržet na uzdě a padli potřetí. I tak považujeme dosažené čtvrtfinále za úspěch!

U rezervního týmu došlo v průběhu sezóny k výměně trenéra, který otočil kormidlem. Zapojil mladé hráče doplněné o starší a zkušenější a vykročil úspěšně do vyřazovací části. I přes neúspěšný postup do finále však náš B-tým sehrál výborně utkání o bronz a na konci sezóny se tak v regionu radoval z medaile. Velkým přínosem rezervy bylo především zapojení juniorských hráčů, kteří si osahali mužskou úroveň.

Každý rok ve kterém se nám povede postavit všechny mládežnické kategorie od mikropřípravky po juniory musíme vyhlásit jako úspěšný, takže v tomto ohledu veliká spokojenost. V nejnižších kategoriích - mikropřípravky, minipřípravky, přípravky a mladší žáci, tedy děti 5-13 let jsme odehráli velkou řadu turnajů, do kterých jsme často stavěli i dva týmy a víc než o výsledky, šlo vždy o co největší zapojení dětí. I tak se můžeme pochlubit několika turnaji, kterými jsme prošli bez ztráty kytičky.

Starší žáci, hráči 13-15 let, skončili druzí v regionu Východ a díky tomuto umístění se dostali na kvalifikační turnaj na mistrovství České republiky, které jim uteklo o jediný bod, o kterém rozhodli trestná střílení.

Dorost již hraje extraligu, která je velice náročná jak na dojíždění, tak kvality hráčů. V letošním roce jsme zde zapojovali velký počet starších žáků a brali ji jako mezikrok pro nadcházející, věříme úspěšnější sezónu. Předposlední místo tak není nejlepší, ale skalp například vítěze základní části HBC Svítkov Stars, dokázal že dokážeme porážet i velké týmy.

Junioři taktéž hrají extraligu, ale tam naopak patříme k TOP týmům. Podařilo se podruhé za sebou vyhrát základní i nadstavbovou část, ale v playoff nás dohnala částečná zranění a užší kádr a vypadli jsme ve čtvrtfinále. Tým však staví na odchovancích, což je v této soutěži unikátní.