Ježci HMHBC Pardubice
5:2(2:0, 1:2, 2:0)
so 25. 11. 2023 14:30 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ

Ježci jsou po roce znovu v čele své divize! Pardubice udolali 5:2

Junioři do utkání s Pardubicemi vstupovali s posilněným sebevědomím z minulého týdne a také s vědomím, že díky dalšímu zaváhání pražské Hostivaře mohou vyšplhat na první místo divize východ. K tomu však potřebovali svého sobotního soka porazit. Poslední měření sil těchto mužstev dopadlo dělbou bodů, Ježci tehdy v prodloužení brali o bod více.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Pardubice 5:2 (2:0,1:2,2:0)

Pardubice dorazili v lepší sestavě, než ve které nastoupili ve vzájemném zápase na své domácí půdě. I přesto byl výkonostní rozdíl obou týmů větší než v zápase prvním, na hokejkách Ježků byl znát klid, kterého nabyli v posledních několika zápasech. První gól přišel brzy, Kozel vyhrál buly přesně na RICHARDA BIČÍKA a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Ježci se dostávali do šancí velmi často, naopak hosté příliš Páva nezatížili. Jinak tomu nebylo ani v jejich přesilové hře, kterou domácí obrana zvládla bravurně. Další zajímavá akce nabídla spolupráce nahrávajícího Kováře, fotbalově centrujícího Hladkého a do náběhu utíkajícího Řivnáče, poslední jmenovaný však svůj brejk neproměnil. O slovo se přihlásila i druhá útočná formace, po přihrávce až do kuchyně zakončoval do odkryté klece PATRIK BAKUS2:0. Povedená třetina vykouzlila Ježkům úsměv na tváři, v kabině bylo veselo.

Ne však na dlouho, Ježci polevili ze svého výkonu a především v obraně přišly dvě chyby, které hosté nekompromisně potrestali. První přišla v osmnácté minutě, kdy se střídající obránci nedohodli a zůstal za nimi nikým nehlídaný Kopa - 2:1. Pardubičtí se vrátili do utkání a zanedlouho po nepovedeném vyhození Sedláka trestal Kamaryt - 2:2. To byla studená sprcha pro domácí, kteří se snažili ze začátku druhé třetiny otřepat. Především druhá útočná lajna se dostávala do zajímavých příležitostí, které však až do sedmadvacáté minuty nedokázala využít. V té KACHLÍK naznačil střelu, popotáhl si míček a zakončoval do prázdné Trnečkovy branky - 3:2. Ježkům byla nabídnuta i přesilovka, v níž však pardubičtí ukázali, proč mají nejlepší oslabení celé extraligy.

Třetí třetina měla hostům sloužit jako příležitost k opětovnému vyrovnání, Ježci si tentokrát zkušeně nenechali vedení vzít a naopak vedení navýšili. Nejprve Pilař našel krásným pasem KACHLÍKA, který byť měl pozici velmi náročnou, dokázal překonat Trnečku počtrvté - 4:2. Poté šel Musílek se Šmídem dva na jednoho, což ještě gólem neskončilo, ovšem o chvíli později druhý jmenovaný vybídl ke skórování ostrostřelce SEDLÁKA a ten se nemýlil - 5:2

Ježci se tak po přesvědčivém výkonu posunuli na místo, které z minulé sezóny znají velmi dobře. Pro udržení se v čele však potřebují v posledním kole podzimní části porazit velmi silné Brno na jeho půdě.

Sestava:

Páv - Musílek, Bičík - Čapka, Zmek - Kovář, Roztočil/Mareček - Sedlák, Kozel, Šmíd - Bakus, Kachlík, Pilař J. - Zlesák, Řivnáč, Hladký

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů:"Do utkání jsme šli s vědomím, že Hostivař zaváhala a my ji můžeme vystřídat na první příčce. Bylo to znát, soupeře jsme přehrávali a šli do vedení o dvě branky, ale to nám většinou proti tomuto soupeři nestačí. Svými chybami jsme je vrátili do zápasu. Naštěstí jsme se otřepali a zase přidali v útoku, když v obraně jsme dle mého pohledu občas šetřili síly. Nebýt za mě opravdu dvou hloupých chyb, tak mohlo být vítězství daleko výraznější."