726_20230227_151108.jpg

Ježci Heřmanův Městec výrazně uspěli v anketě Sportovec roku 2022!

Hokejbalový klub Ježci Heřmanův Městec se blíží čtvrtstoletí svého působení a aktuálně zažívá velké úspěchy. Tím posledním je výrazná promluva do výsledků ankety Sportovec roku 2022 okresu Chrudim.

Junioři nejlepší mládežnickým kolektivem okresu!

Tým juniorů vládne hokejbalové juniorské extralize a na jaře chce útočit na historické medaile v této velmi prestižní kategorii. Velká část našich odchovanců už rovněž pravidelně nastupuje za prvoligový A tým mužů a o tahouny týmu se také zajímá i reprezentace a to nejen do 2O let, ale i do 18 či 16. Mládežnické oddíly (i dorost hraje extraligu) zažívají nejlepší období, které klub ve výchově mládeže má. A ocenila to i anketa Sportovec roku, kde nejlepším kolektivem byla v porovnání všech kolektivních sportů chrudimského okresu právě naše juniorka.

Za úspěchy mládeže stojí řada trenérů a nenápadných pomocníků, které klub do svých řad vtáhl. Především je to však výsledek trpělivé práce šéftrenéra mládeže Jiřího Kozla, který vybudoval výraznou mládežnickou základnu od kategorií mikropřípravky (od 5 let), až právě po juniory. Heřmanoměstecký klub je jedním z mála v ČR, který se pyšní oficiálním statutem Hokejbalové centrum mládeže a má obsazeny všechny mládežnické kategorie – tedy 7 oddílů!

Tahouny juniorky jsou především Vojtěch Šmíd, Jan Čapka, Vít Musílek, Jan Pilař, Václav Kachlík, Josef Sedlák, Lukáš Kozel, Kryštof Daníček, Vít Vohralík – ti všichni již obdrželi pozvánky na srazy reprezentačních výběrů a rozhodně patří k velkým nadějím českého hokejbalu. Kapitán týmu Vojtěch Šmíd byl navíc v anketě označen za osmého nejlepšího mládežníka okresu Chrudim mezi jednotlivci.

Chcete-li na jaře podpořit nebo třeba i poprvé na vlastní oči vidět heřmanoměstecké juniory, tak zde je jejich jarní rozpis před play-off:

  • 4.3. – 12:30 – Ježci v. Kelti Beroun
  • 25.3. – 12:00 – Ježci v. Hradec Králové
  • 1.4. – 14:00 – Ježci v. Kladno
  • 15.4. – 14:00 – Ježci v. Třinec
  • 22.4. – 14:00 – Ježci v. Ústí nad Labem

Muži potvrdili bronz v kolektivech roku!

Stejně jako za rok 2021 se mužský A tým dostal na pomyslné stupně vítězů v kategorii kolektivů i letos. Bronzovou příčku obhájil i za rok 2022, kdy stejně jako před rokem byl na druhé místo zvolen fotbalový tým MFK Chrudim a vítězem se stal dnes již legendární futsalový celek FK Chrudim. Právě futsalisté připomněli Heřmanův Městec rovněž, když vzhledem k rekonstrukci chrudimské sportovní haly nalezli azyl právě v našem městě a využívají od ledna zázemí naší sportovní haly.

Hokejbalisté dostali ocenění především za velký úspěch v Českém poháru, kam jako jediný neextraligový celek dokráčeli až do finálového turnaje Final four a po podzimní části první ligy vévodí tabulce této druhé nejvyšší republikové soutěže. S ohledem na to, že jsou teprve druhým rokem v prvoligové soutěži jsou i jejich úspěchy v konkurenci velkých měst a tradičních klubů velmi oceňovány. O to cennější je, že v jejich řadách nalezneme stále více a více zapojení mladých odchovanců.

Mužský A tým má před play-off na jaře v domácím prostředí tento program:

  • 12.3. – 14:00 – Ježci v. Zlín
  • 26.3. – 14:00 – Ježci v. Kovo Praha
  • 23.4. – 14:00 – Ježci v. Polička

Hokejbalový klub Ježci Heřmanův Městec byl oceněn i moderátorem pořadu Radkem Šilhanem coby významná bašta českého hokejbalu a jeho práce s mládeží jako příklad pro další kluby, které nejsou profesionálními organizacemi. Velmi nás to těší a dává nám i radost motivaci do dalšího sportovního úsilí. Moc se těšíme na jaro a věříme, že i u ostatních kategorií budeme rozdávat radost a dělat dobré jméno Heřmanovu Městci.

Nezbývá než dodat, že nábor probíhá celoročně a možnost zapojit se do sportu s hokejkou má skutečně každý. Více informací na klubovém webu www.jezci.cz/pojd-hrat-hokejbal. Za všechny Ježky s poděkováním za podporu, kterou nám věnujete!

Josef Kozel, předseda klubu