Ježci HMHBC Pardubice
3:4(0:2, 1:1, 2:1)
so 16. 3. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Jarní trápení juniorů nebere konce, již potřetí prohra o gól.

Ježčí junioři nastoupili 16.3. k domácímu utkání proti týmu z Polabin bez hlavního pilíře obrany Vítka Musílka. Ježci po dvou prohraných utkáních chtěli opět okusit chuť výhry, touhu bohužel nedokázali uspokojit ani na domácí půdě. Po nevydařeném vstupu do utkání se Ježci dokázali zvednout a srovnat soupeřovu hru. O body byli junioři definitivně připraveni až ve 42. minutě. Již potřetí v řadě si tedy ježčí juniorka odnesla prohru o gól a neukořistila ani bod, k tomu se naši junioři propadli tabulkou až na 5. příčku v extraligové nadstavbě.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Pardubice 3:4 (0:2,1:1,2:1)

Do zápasu lépe vtrhli hosté, již od prvních chvil byli jasně lepším týmem, hráli s velikým důrazem, napadáním a odhodláním vyhrát. Z tlaku těžil v osmé minutě Tomáš Kupka - 0:1. Ježci se snažili zvednout a dorovnat se soupeřově hře, bohužel do zápasu se nemohli dostat díky vlastním chybám, na které se nabalovalo snad i trochu smůly. Hráčům neustále odskakoval míček a velikým problémem bylo i vyvezení z obraného pásma, o čemž se přesvědčila třetí lajna v poslední minutě první třetiny. Nedotažené vyvezení míčku si našel střelec Dominik Lang a díky nešťastné teči domácího Čapky šli hosté do dvoubrankového vedení - 0:2.

Do druhé třetiny se domácí snažili vybudit, aby konečně našli recept nejen na pardubického brankáře, ale i na zbytek hráčů z Polabin. Dalo by se říci, že dlouhé motivační řeči začali pomalu, ale jistě přinášet své ovoce. Hra se začala vyrovnávat a Ježci si dokázali vytvořit slibné šance, přesilovou hru ještě nedokázali využít, ačkoli po ráně Bakuse zvonila za zády Trnečky tyč. Tlak byl však neúprosný a sekundu po návratu pardubického hráče z trestné lavice si Pilařovu přihrávku srazil do vlastní sítě hostující obránce, po zmatku před brankou byl však za střelce označen Filip Kovář - 1:2. Radost vydržela domácím pouhých sedm sekund, kdy po prohraném buly a nedůrazu v obraně našli hosté recept na Páva potřetí - 1:3.

Třetí třetinu přinesli Ježci do hry daleko větší bojovnost a sepjatost v týmu. To vše neslo své ovoce, domácí začínali být lepším týmem a stupňující se tlak dokázali přetavit ve vstřelenou branku, o kterou se postaral opět Jan Pilař - 2:3. Netrvalo dlouho a domácí fanoušci mohli roztočit své šály znovu. Po levém křídle se do útoku dostal Vojta Šmíd a nekompromisní střelou na vzdálenější tyč dorovnal skóre - 3:3. Po několika nevydařených šancích zafungovalo pravidlo nedáš dostaneš, a tak Hlaváček navrátil vedení zpět Pardubicím a stanovil tak konečné skóre zápasu - 3:4. V závěru duelu ještě hosté nabídli několik přesilových her domácím, ti však i přes urputné dobývání Trnečkovy svatyně nedokázali potřebný gól vsítit.

Sestava:

Páv - Kovář, Zmek - Čapka, Mareček - Roztočil - Kachlík, Šmíd Bakus - Pilař, Kozel, Hladký - Řivnáč, Bičík, Zlesák

Hodnocení trenéra Jiřího Kozla:

"Zase jsme se dvě třetiny hledali, soupeř nás předčil v hladu po míčku a srdnatostí, jakou šel do všech soubojů a do předbrankového prostoru. Jezdili po zadku a nedali nám chvilku vydechnout. Přijde mi, že někteří se šetří na něco po zápase a někteří na to ještě nemají ačkoliv chtějí. Pokud nám v každé lajně vypadne dílek, tak to prostě nefunguje, musíme odevzdat všichni maximum. To co jsme předvedli v poslední třetině sice volalo po třech bodech a šancí za stavu 3:3 bylo nespočet, ale soupeř z ojedinělé šance v závěru rozhodl, nutno podotknout možná zaslouženě - na jednu třetinu se utkání hrát nedá."