HBC Svítkov Stars PardubiceJežci HM
5:8(0:2, 1:4, 4:2)
so 10. 9. 2022 13:00 @ Pardubice - Svítkov, Extraliga juniorů

I přes nepřesvědčivý výkon zůstává juniorka na čele tabulky

Pardubice, Svítkov - Už druhé kolo Extraligy juniorů před sebe postavilo tradiční rivaly - Ježky a Svítkov. Oba týmy své první soupeře porazili a tak se schylovalo k zajímavému zápasu.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice : Ježci Heřmanův Městec 5 : 8 (0:2,1:4,4:2), střely 31:32

Sestava doznala drobných změn, v brance Vašáka nahradil Páv, trenér Kozel naopak nemohl počítat s Kachlíkem. Do sestavy se také navrátil Baumgartner, který zakotvil na pravém křídle druhé lajny.

Na zápas byli Ježci natěšeni, derby se nehraje každý víkend. Projevilo se to i na startu, když už ve druhém střídání DANÍČEK vyjížděl z rohu a napodruhé zamířil přesně mezi tři tyče. Netrvalo dlouho a bylo to už 2:0. Svítkovským se nepodařilo vyvézt míček z obranné třetiny a to potrestal LUKÁŠ KOZEL, který si našel odražený míček po Málkově střele. Svítkov se však nevzdával a začal se ještě během první třetiny dostávat do šancí, zatímco Ježci spíše než svoji hru řešili osobní souboje a tvrdou hru soupeře. Páv v brance byl naštěstí pozorný a tak se do konce periody skóre neměnilo.

Vstupy do třetin v této sezóně mají Ježci fenomenální a znovu to potvrdil VOJTĚCH ŠMÍD už po 45 vteřinách druhé části. O chvíli později ukázal svůj důraz na brankovišti LUKÁŠ KOZEL a když po dalších devíti vteřinách skóroval VOHRALÍK, domácí brankář Procházka už odcházel na střídačku za vystřídavšího Smolíka. I Svítkov se však nadechl, v dvacáté sedmé minutě snižoval Kantor. Na to ještě do konce druhého dějství stihnul odpovědět v dobré střelecké formě hrající VOHRALÍK.

Do třetí třetiny vstoupili heřmanoměstečtí laxně. Domácí dokázali snížit na rozdíl tří branek zásluhou Luxe a Brože a ani po tom to s Ježky nevypadalo dobře. Ve čtyřicáté minutě byla dokonce svítkovským nabídnuta přesilovka, kterou domácí umocnili i hrou bez brankáře. Na obou stranách ale padlo shodně po dvou gólech , za hosty skórovali ŠMÍD s DANÍČKEM a Ježci se tak radovali z výhry 8:5.

Jiří Kozel: "Vítězství je super, ale myslel jsem si, že si ho případně užiju daleko víc, ale závěr utkání se nám vůbec nepovedl. Soupeř měl možná zdánlivou územní převahu, ale my jsme ukázali daleko větší klid v zakončení. Nedařilo se nám udržet hlavu v osobních soubojích - nejdříve hráči juchali při každém vyhraném střetu a agresivita soubojů stoupala, že jsem rád, že se to udrželo v přípustných mezích a následně po výsledkovém poodskočení jsme v osobních soubojích zase nebyli příliš důrazní a soupeři zbytečně vrátili chuť do utkání. Nám se naopak nedařilo znovu výkon nakopnout a tak jsme se v poslední třetině k vítězství spíš protrápili. Týmu Svítkova sice chyběli hráči, kteří nastupují v mužské extralize, ale i tak disponují velmi dobrým mužstvem a budou soupeřům body brát a tak s odstupem času vítězství bude nabírat na důležitosti. Doufám, že v příštím zápase vrátíme výkonu lehkost a budeme se po celý zápas bavit hokejbalem a neupřednostníme potyčky, které nás zbytečně rozhodili, protože pokud si budeme hrát svoji hru, nebude lehké nás porazit."

Sestava: Páv - Musílek, Sedlák - Čapka, Zmek - Holý - Pilař, Kozel, Šmíd - Daníček, Vohralík, Baumgartner - Málek, Zlesák