Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
TJ KOVO PrahaJežci HM
2:5(1:0, 0:4, 1:1)
ne 15. 10. 2023 11:00 @ Praha - Palmovka, Extraliga juniorů / Základní část - Divize Východ
791_20231015_213533.jpg

Herní krize prolomena, z Palmovky za tři body

Po nepřesvědčivém výkonu juniorky v Polabinách se očekávalo vítězství na půdě posledního KOVA. To se ovšem rozhodně nerodilo jednoduše, drtivá druhá třetina však rozhodla.

TJ KOVO Praha vs Ježci HM   2:5  (1:0, 0:4, 1:1)

Kovo do zápasu rozhodně, alespoň dle herního projevu, nevstoupilo jako poslední tým tabulky. V obranné části působilo velice kompaktně a mnoho času strávilo i v útoku, kde heřmanoměsteckým zatápěl především šikovný Fluxa. Naopak Ježci pokračovali v marasmu z Polabin i přes změny v jednotlivých řadách. Zle bylo pro Ježky už v desáté minutě, kdy se odražený míček nějakou záhadou dostal za Vašákova záda. Ježci odcházeli do kabin s faktem, že nejen prohrávají, ale dokonce si ani nejsou schopni vytvořit slibnou šanci.

Uragán, který provětral kabinu hostí, zjevně zapůsobil okamžitě. Na hřišti jsme mohli pozorovat jiný tým, podobající se tomu ze sezóny minulé. Efekt to mělo rychlý, Čapka našel na útočné modré osamoceného ŠMÍDA, jehož střela skončila za zády domácího Ježka - 1:1. Poté Ježci dlouho dobývali branku Kova, ale neúspěšně. Za zmínku stojí dvakrát přesně vyhrané buly Kachlíka na Musílka, proti němuž se brankář ve žlutém dokázal znamenitě předvést. Další úder přišel v minutě šestadvacáté, Šmíd nalezl na kruhu KOVÁŘE a ten se nemýlil - 1:2. Střídání poté se prosadila i nově vzniklá druhá lajna, PILAŘ vyvezl míček z rohu a zavěsil pod horní tyč - 1:3. O poslední zářez druhé třetiny se postaral po kombinaci se Sedlákem ŠMÍD - 1:4.

Hra se ve třetí třetině znovu trochu vyrovnala, nepochybně to však souviselo s náskokem hostů, kteří si ho chtěli pohlídat. I přesto se znovu prosadil první útok, tentokrát z kombinace s Čapkou těžil SEDLÁK - 1:5. Přišla navíc i vyloučení na obou stranách, nijak zvlášť utkání neovlivnila. Domácí z něj sice dokázali snížit, ale to bylo vše, na co se zmohli. Skvělým zákrokem proti úniku Fluxy se blýsknul Vašák, který tak nedovolil další drama. Ježci tak jsou po první polovině základní části na druhém místě.

Sestava:

Vašák, Boháč – Kovář, Čapka – Zmek, Musílek – Roztočil – Sedlák, Kozel, Šmíd – Hladký, Kachlík, Pilař J. – Mareček, Řivnáč, Zlesák

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: Dosavadní výkony nás vedly ke změně útočných řad, ale o nějakém velkém oživení nemohla být řeč. V první třetině jsme zase hráli hokejbal, který sice neurazí, ale rozhodně nenadchne. Tak přišla řada na domluvu hlasitější, kterou slyšela zřejmě celá Palmovka. Museli jsme se přestat chlácholit, že to špatné není, že to přijde. Museli jsme si konečně říct, že teď hrajeme...nic...slovníkem, který kluci pochopí. Druhou třetinu jsme hráli, tak jak se má hrát v zápasech, kdy se nedaří. Velké nasazení, zvýšený počet střel, tlak do branky a najednou to šlo. Ve třetí třetině už jsme se chtěli zase bavit a povedlo se nám pár pěkných akcí, které jsme neproměnili, ale ty nás už nemuseli mrzet."

FOTOGALERIE očima Jakuba Seckého na našel FLICRu ;-)