Ježci HMHBC Nové Strašecí
4:2(1:0, 3:1, 0:1)
ne 12. 11. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga / Základní část

Dvořáček drama nepřipustil, i poslední domácí zápas kalendářního roku za plný počet bodů

V nedělením odpoledním čase jsme na našem hřišti přivítali soupeře ze západní divize, kterého novodobě tolik neznáme. Predikovat jsme mohli pouze z výsledků a věděli tak, že nás nečeká nic jednoduchého. Tomu na tribuně přihlížel Dominik Macenauer, jenž si odpykává svůj trest odnětí hokejbalu po dobu jednoho hracího kola.

Ježci HM vs HBC Nové Strašecí   4:2   (1:0, 3:1, 0:1)

Sestava: Dvořáček (Synek) – Zeman, Pecina – Trojek, Böhm – Musílek, Menc – Sedlák, Hejl, Novák – Pilař T., Novelinka, Macháček – Šmíd, Kozel, Pilař J. – Kachlík, Bakus.

Utkání začalo podobně, jako tomu bylo před týdnem proti Malenovicím. Z prvního náznaku šance nás v čase 1:08 posílá do vedení krajský ostrostřelec LUKÁŠ NOVELINKA – 1:0. Přidat únikový gól mohl zanedlouho Jan Pilař, ale jeho mířená střela z postranního úniku orazítkovala jen levou tyč Dvořákovy branky. Oslabení po faulu Mence zvládáme bez ztráty kytičky. Vedením míčku a souboji u mantinelu se jako vždy prezentoval soupeři Tomáš Pilař, ale jeho bezmála minutu a půl dlouhé trápení soupeře v jeho oblíbené činnosti nic moc extra nepřineslo. Razítko nad dobrým výkonem v první třetině mohl přitisknout Hejl, jediné co však orazítkoval byla znovu tyč branky soupeře. Do kabiny se tak šlo s hubeným skóre.

Druhá třetina lépe začít nemohla, vždyť už po 23 sekundách po dobré práci celé první pětky zvedal ruce nad hlavou PEPA SEDLÁK a tím si otevřel svůj gólový účet v sezoně 1. LIGY – 2:0. Hosté se začali pomalu probouzet a do akce musel i náš brankář Dvořáček, střelu a dorážku vleže skvěle vyřešil. Náznaky hostů uzemnil po chvíli mladý třetí útok a v něm JAN PILAŘ, který si o přestávce srovnal mířidla a tentokrát pálil přesně – 3:0. Mladíci však neměli dost, především VOJTA ŠMÍD, který se protáhl podél mantinelu a rychlým náběhem před branku soupeře nedal nikomu šanci – 4:0. Dalo se očekávat, že je hotovo, soupeř silově nezvládal naše rychlé útočné snažení ve svém pásmu a jen díky nepřesnosti to nebylo 5:0. Naději pro Bubáky vykřesal v 25. minutě Lev, který se po útočném vhazování prodral až před Dvořáčkovu branku a na třikrát našeho brankáře překonal – 4:1.

Hosté nesložili zbraně a i přes to, že přijeli pouze s 12 hráči do pole, nám v závěrečném dějství několikrát zavařili. Přízemní střela od modré čáry vylekala všechny kromě Dvořáčka, který si s ní hravě poradil. Ve 35. minutě putoval za katr po útočném faulu Šmíd a přestože jsme prvních 90 sekund oslabení odbránili zodpovědně, prohraná obranná buly a střela do šibenice Drechslera znamenala snížení na 4:2. My se snažili odpovědět rychlou kombinací po ose Šmíd, J.Pilař a Kachlík, ale poslední jmenovaný zlomil hůl a z akce nebylo nic. To už nevydržel trenér Kozel a doslova chrlil blesky na střídačce. Hosté zatápěli a poslední minuty patřily jim, Dvořáček ale odmítl přidat vrásky na čele trenérovi a míček za svá záda již nepustil.

Dalo by se říct, že jsme utrpěli vítězství, když v posledním domácím zápase roku 2023 bereme všechny tři body a tím završujeme šňůru domácího turné, kde jsme kromě zápasu s Kovem ve všech zápasech naplno bodovali. Příští týden si to rozdáme na horké půdě v Ústí nad Labem o průběžné první místo v tabulce po podzimní části.

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Vajdy na závěr:

Jedno velké uff, poslední krok je nejtěžší a Nové Strašecí nám ukázalo, že ač má zápas v nohách a je jen ve 12 hráčích, tak rozhodně nebude jednoduchým soupeřem. Ostatně své ukázala druhá a třetí třetina, kde jsme si trestuhodně mysleli, že je již vše v kapse. Tenhle zápas nám budiž velkým příkladem, že když sejdeme z výkonu a koncentrace, můžeme o zápas velmi rychle přijít. Teď nás však čeká repríza loňského čtvrtfinále v Ústí, kde si můžeme zaručit vítězství v podzimní části soutěže a napravit reputaci, protože jsme Ústí na jeho hřišti dosud neporazili. Novému Strašecí děkujeme za sportovní zážitek a přejeme jim hodně úspěchů do další fáze soutěže.