Ježci HMHBC Plzeň
4:3 sam. náj.(1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
so 30. 3. 2024 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Další výhra! Šmíd dvěma nájezdy rozseknul duel s Plzní

Na zlepšený výkon juniorů z minulého týdne chtěli svěřenci Jiřího Kozla navázat i poslední březnovou sobotu, kdy na domácím hřišti přivítali Plzeň. Ta poprvé na jaře nastoupila prakticky s celým svým kádrem, a tak se dal čekat kvalitní hokejbal z obou stran.

Ježci Heřmanův Městec vs HBC Plzeň 4:3ss (1:1, 0:0, 2:2, 1:0)

Už v prvním střídání se musel hostující Růžička činit, ale ani jeden z trojice Pilař, Kachlík, Šmíd nedokázal míček ve zmatku před plzeňskou brankou uklidit na správné místo. I plzeňští hrozili na druhé straně, největší pozdvižení v průběhu první třetiny však nastalo, když se Slezák popral s Kozlem, jako bonus navíc hostující Štulc udeřil Kozla hlavou a vysloužil si trest ve hře. Ježkům se však přesilovky na jaře nedaří, a tak se ani v té pětiminutové nic nezměnilo. Na změnu ve skóre jsme si museli počkat do patnácté minuty, kdy si po nádherné akci celé první trojice zapsal další gól JAN PILAŘ. Vedení však Ježkům nezůstalo ani do druhé periody, Pavlíček se proháčkoval přes Kozla a zakončil přesně do pravého horního rohu - 1:1.

Druhá třetina gól nepřinesla, i přesto v ní bylo mnohé k vidění. Oba týmy si neúspěšně vyzkoušely přesilovku, byli to právě brankáři, jimž tato třetina patřila. Deset vteřin před zabzučením sirény se však zbytečně na trestnou lavici pakoval Kovář.

Přesilovka plzeňských Mečounů nezůstala dlouho nevyužita, po sérii několika odrazů přidal druhý gól Pavlíček. Svým kolegou z reprezentace do 20ti let se však nechtěl JAN PILAŘ nechat zahanbit, a tak o několik málo okamžiků později srovnal. Byli to navíc Ježci, kteří šli po krásné pumelici FILIPA KOVÁŘE do vedení. Při závěrečné hře bez brankáře však Plzeň velmi dobře sehrála vhazování v útočném pásmu a z hattricku se radoval Pavlíček - 3:3. Šlo se do prodloužení.

To nepřineslo žádnou dramatickou situaci, především ze strany Ježků šlo o velmi opatrnou hru. Bylo jasné, že nastane nájezdová loterie.

V té neúspěšně začal plzeňský Slezák, podobně marným pokusem útočil na hattrick i domácí Pilař.

Druhou sérii započal střelec zápasu Pavlíček, Páv si však na jeho střelu betonem počíhal. Na druhé straně se přesnou střelou prezentoval domácí kapitán VOJTA ŠMÍD.

Jakub Chán třetím plzeňským nájezdem se štěstím srovnal, na druhé straně si Růžička počíhal na Kachlíka a šlo se na náhlou smrt.

V ní si mazácky počínal ŠMÍD, který bekhendovým blafákem oklamal plzeňského brankáře, na druhé straně svůj um předvedl Páv a Ježci slavili.

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů:"Říct o hráči, který Vám vstřelí hattrick, že jsem rád, že jsme ho uhlídali zní asi podivně, ale podle mě to tak bylo. Dva góly dal v početní převaze a se štěstím, ale to k takovým hráčům jako je Pavlíček patří. Samotné utkání neslo parametry playoff, hrálo se tvrdě, bylo plno emocí a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Přišla i velice slušná divácká kulisa, která se několikrát slušně ozvala a věřím, že výkon obou mužstev jim byl odměnou a za 14 dní nám pomohou v dalším domácím utkání proti vedoucímu celku nadstavby."