Ježci HMHBC Enviform Třinec
3:2(2:0, 1:0, 0:2)
so 15. 4. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, Extraliga juniorů / Nadstavba - Skupina A

Čtvrtfinále! Ježci skončí po nadstavbové části nejhůře druzí!

V osmém kole nadstavby na juniorku Ježků čekal nepopulární soupeř z města oceláren a to Třince. Ten se nachází na pátém místě a pro postup nutně potřebuje získávat body, kde to jde, zatímco Ježci měli na prvním místě jistý bodový polštář.

Ježci HM v. HBC Třinec  3:2  (2:0, 1:0, 0:2)

Třinec vstoupil do utkání aktivně, trochu ze svého umu však ukázal domácí Páv, a tak jediná aktivita, která byla nějak oceněna bylo vyloučení hostujícího Puzdera za podražení. Domácí si tak ihned ze začátku sehráli přesilovku, ale bez kýženého efektu v podobě vstřelené branky, leč od toho nebylo daleko. Soupeře ze severu Moravy držel opět výborný Halouzka, který naše střelce trápil v obou asfaltových bitvách. Na první gól jsme si tak museli počkat až do desáté minuty, Šmíd nejprve dvakrát netrefil odkrytou část branky, naštěstí mu byl nablízku JAN PILAŘ, který míček do brány poslal. O pouhých 22 vteřin později si PILAŘ vyměnil míček tentokrát s Kachlíkem a bylo ještě veseleji – 2:0. Poté svou přesilovku mohla předvést i čtveřice okolo Vizváryho, jeho i jeho spoluhráče si však Ježci pohlídali a do šatny se tak šlo za dvoubrankového vedení.

Druhá třetina toho moc nenabídla. Ježci se prezentovali nepřesvědčivou hrou, jejich obranu na druhé straně zaměstnávala nejvíce dvojice Vizváry – Procházka, která se dokonce dokázala prosadit. Gól byl však pro ofsajd neuznán, a tak se dále pokračovalo za stejného stavu. Ne však na dlouho, na hřiště se totiž dostal domácí ŠMÍD a vymetl všechny pavučiny v Halouzkově brance. Heřmanoměstečtí tak šli do třetí třetiny s tříbrankovým náskokem.

Ta mohla mnohým připomínat třetí třetinu v Berouně. Mnohá vyloučení domácích dostala třinecké na koně a ti postupně přebírali otěže zápasu. Oslabení však domácí dokázali zvládat, ke snížení tak došlo až v pro Ježky nepopulární hře 4 na 4. Obraně domácích pláchnul Pecha a ten se nemýlil. O pár minut později se do slibné šance dostal i Vizváry a bylo to pouze o gól. Ve zbytku utkání už si Ježci dokázali třinecké pohlídat a dokráčet si tak pro čtvrtfinále.

Nyní Ježky čeká znovu souboj o první místo, tentokrát s ústeckou Elbou. Zápas začíná na Ježkovce v sobotu ve 14 hodin, pouhé 2 body by pro domácí znamenali jisté první místo a výhodu domácího prostředí pro začátek všech duelů v play-off. Přijďte podpořit juniorku v honbě za titulem.

Jiří Kozel: „Řada týmů si na Třinec stěžuje, ale já se musím zase opakovat, že málo u kterého týmu si tolik pokecám se soupeřovými hráči a jsme s nimi víceméně v pohodě – samozřejmě na samotném hřišti si již nic nedarujeme. Zase jsme dvě třetiny hráli to co jsme potřebovali a za vítězstvím šli postupnými kroky, ve třetí třetině jsme si to opět zkomplikovali. Zřejmě chceme udržet diváky na hřišti až do děkovačky. Já bych si přál klidnější závěry utkání.“

Sestava: Páv – Holý, Čapka, Musílek, Zmek, Kovář, Sedlák, Pilař, Kachlík, Šmíd, Daníček, Kozel, Hladký, Málek, Vohralík, Zlesák