2467.jpg

Chtěl bych zabojovat o místo v reprezentaci U18, hlásí před sezónou Josef Sedlák

Na začátku července se v Pardubických Polabinách konal Evropský pohár a i Ježci na něm měli své zastoupení! Jedním z Ježků v dresu reprezentace byl i Josef Sedlák, který během sezóny zaznamenal obrovský herní progres. Jak sezónu hodnotí a jaké jsou jeho vyhlídky do sezóny následující?

Ahoj Pepo, máš za sebou náročnou sezónu, jak bys ji zhodnotil?

Ahoj, sezóna pro mě byla náročná, ale přínosná a myslím, že jsme po celou sezónu hráli dobrý hokejbal.

S dorostem to po podzimu nevypadalo nejlépe, na jaře jste však ztratili pouhé 3 body a postoupili přímo na finálový turnaj. Kde jste nabrali takovou formu? Byl to váš cíl před jarní částí?

Na podzim jsme měli opravdu velkou smůlu, nemohli jsme se kvůli zraněním sejít v plné sestavě a to se také podepsalo na výsledcích. Na jaro se všichni hráči vyléčili a nastoupili jsme do jarní části s jediným cílem a to dostat se rovnou na finálový turnaj.

Na něm jste obsadili páté místo. Panuje s výsledky spokojenost?

Myslím si, že většina hráčů je spokojena s tím, jak to dopadlo. Celou sezónu jsme odehráli, dá se říct, v deseti hráčích a na finálovém turnaji proti nám stály týmy, které hrály na 4 lajny a to se hlavně ke konci zápasu projeví.

Svými výkony v České Lípě jsi dokonce oslovil reprezentační trenéry, kteří tě nominovali na Evropský pohár v Pardubicích, kde jsi byl důležitou postavou v cestě za titulem. Počítal jsi s nominací?

Nominace mě doopravdy překvapila, už jsem ani nevěřil, že bych se do ní mohl dostat. Měl jsem z ní velkou radost.

Během sezóny jsi nastupoval jako útočník, na Evropském poháru jsi ovšem zazářil z pozice obránce, kde jsi byl dokonce vyhlášen nejlepším z nich. Kterou pozici preferuješ a proč?

Preferuji spíše pozici útočníka, je to pro mě více zábavné, ale nevadí mi hrát ani v obraně. Když hraju vzadu, jsem spíš ofenzivní obránce.

Stihnul jsi toho za celou sezónu hodně, vyhrál jsi Evropský pohár, měl jsi dokonce možnost nakouknout do šatny prvoligového “A” týmu. Na který moment však budeš vzpomínat nejvíce?

Nejvíce budu vzpomínat na moment, kdy jsem se dozvěděl, že jsem se dostal na přípravný camp týden před Evropským pohárem a budu mít šanci bojovat o místo v konečné nominaci.

Blíží se další sezóna, jak se připravuješ a jaké jsou tvé osobní, ale i týmové cíle?

Trenér áčka mne pozval do širšího kádru k přípravě, takže mám možnost trénovat s chlapy. V přístí sezóně bych chtěl zabojovat o místo v reprezentaci U18 a týmové cíle jsou stejné jako každý rok a to myslet na nejvyšší příčky v republice.

Díky a hodně štěstí v příští sezóně!