Související zápasy

Bodově skromný prodloužený víkend

Prodloužený víkend byl pro mnohé týmy příležitostí k odehrání větší porce zápasů a to se týkalo i naší juniorky. Ta se po úvodních výhrách měla utkat s dvojicí houževnatých soupeřů – Hodonínem a Hostivaří.

HBC Hodonín : Ježci Heřmanův Městec 4:3pp (1:0,0:2,2:1,1:0)

Na svatého Václava měla juniorka namířeno na Moravu, do dalekého Hodonína. Soupeř, ač nevyhrál jediný zápas, budil na domácím hřišti vždy velký respekt, byť svůj asfaltový povrch vyměnil za populárnější plastový. Hodonínští na Ježky dle očekávání vlétli a neslo to své ovoce. Po nepovedené rozehrávce Pilaře se mezi kruhy objevil domácí Šupa a pořádnou šupou prostřelil Vašáka poprvé - 1:0. To bylo pro hosty nepříjemnou sprchou a snažili se vyrovnat, ale proti byla vždy buď obětavá domácí obrana, nebo perfektně chytající Pomajblík. K tomu všemu byl ještě vyloučen Řivnáč, s tím si však oslabení Ježků poradilo. První třetina skončila 12:4 na střely pro Hodonín.

Od druhé třetiny začali Ježci postupně přebírat otěže zápasu. V minutě devatenácté se obraně domácích prosmýkl Musílek, naservíroval míček ŘIVNÁČOVI a ten o tyč vyrovnal stav zápasu - 1:1. Hodonín začal ztrácet rychlost a Ježci se dokonce několikrát dostali do samostatného úniku, ale klička v jeho řešení jim měla být osudnou. Skóre zápasu otočil v minutě sedmadvacáté nadvakrát dorážející ŠMÍD - 1:2.

Začátek třetí třetiny nevypadal pro Ježky vůbec špatně, byť se museli vypořádat s vyloučením Kováře. A to se jim povedlo nejlépe, jak jen mohlo. Kachlík vyhrál útočnou buly přímo na PILAŘE, který vymetl pavučinu v hodonínské kleci - 1:3. Vše vypadalo dobře až do doby, kdy těsně před změnou stran vystřelil od červené Dufek a míček skončil až za brankovou čárou. Domácí vycítili šanci a šli si za vyrovnáním. To přišlo během opětovného vyloučení Kováře, nedůrazu v brankovišti využil Švec - 3:3.

Prodloužení Ježkům v minulé sezoně nešlo a chtěli to tentokrát zlomit. Na jejich neštěstí v samostatném úniku hráč v modrém neuspěl, ani dorážející Kozel netrefil poloprázdnou branku, a tak se potvrdilo nedáš – dostaneš a opět z nedůrazu těžil Švec. Hodonín tak poslal Ježky domů s pouhým bodem.

Sestava:

Vašák – Kovář, Čapka – Zmek, Musílek – Roztočil - Pilař J., Kachlík, Šmíd – Bakus, Kozel, Sedlák – Bičík, Řivnáč, Hladký

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: "Věděli jsme, že nás v Hodoníně nečeká nic lehkého a potvrdilo se. Soupeř začal jednoduše přešel červenou čáru a míček na brankáře a šup za ním. Důraz a bojovnost měli ukázkovou a v první třetině byl lepší a zaslouženě se ujal vedení. Druhou třetinu jsme začali lépe a soupeře několikrát zavřeli a dokázali výsledek otočit, když jsme ve třetí třetině v oslabení dali na 3:1 zdálo se být rozhodnuto. Osm vteřin před točením stran však propadlo našemu brankáři nahození že středního pásma a začali jsme se bát o výsledek. Navíc jsme se dopustili zbytečného faulu, který soupeř potrestal. Do konce hrací doby jsme šli snad 2x na brankáře a ačkoliv tísněni mohli jsme skórovat. V prodloužení 2x prázdná brána, ale jednou zasáhl obránce a podruhé brankář. Následně už přišel trest v podobě inkasovaného gólu...další zkušenost...jsme na začátku soutěže a nebude pro nás jednoduchá, na to si musíme zvyknout. Ještě jednou gratulace soupeři za houževnatost."

Ježci Heřmanův Městec : HBC Hostivař 2:4 (0:1,1:2,1:1)

Do Ježkárny tentokrát dorazil tým, se kterým měli Ježci svést souboj o průběžné první místo extraligové tabulky. Svoji kvalitu ukázala Hostivař hned v minutě první, kdy se Prager dokázal natlačit před Zmeka a procedil míček až za Čáru, který se letos poprvé objevil v dresu heřmanoměsteckých – 0:1. Hra se přelévala ze strany na stranu, avšak v klíčových momentech jak Čára, tak hostující Keprt zářili.

První přesilovku Ježků dokázali hostivařští ubránit, ouvej jim bylo o pár minut déle, Sedlák nahodil míček do brankoviště, kde nastala taková skrumáž, až ji Prager musel vyřešit zalehnutím míčku. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil domácí kapitán Šmíd. Snažil se najít skulinku mezi Keprtovy betony, ale marně. Chvíli po něm byl v obrovské šanci Bakus, ale Keprt zázračně chytil. Naopak na straně druhé se mohli dvakrát díky důrazu v brankovišti radovat hosté a utekli až na hrozivých 0:3. Poté však fauloval Houška. Už to vypadalo, že si Hostivař s početní nevýhodou poradí, ale vteřinu před jejím koncem zaúřadoval JAN PILAŘ a bylo sníženo - 1:3.

Třetí třetinu bušili Ježci do hostivařské obrany jako na vrata a nic z toho. Naopak Ferfecki dokázal z kruhu prostřelit Čáru počtvrté - 1:4. Zajímavou střelu měl po Šmídově přihrávce Musílek, Keprt však opět ukázal velkou část svého umění. Poslední příležitost k vrácení se do hry dostali domácí přesilovkou 5 na 3, s níž naložili perfektně. Na jejím konci stál opět PILAŘ - 2:4. V posledních minutách ještě přišel čas na powerplay. Její průběh byl vyhrocený, ale nenabídl gólovou příležitost, pražští si tak odvezli z Ježkárny všechny tři body.

Sestava:

Čára, Vašák – Kovář, Čapka – Zmek, Musílek – Roztočil - Pilař J., Kachlík, Šmíd – Sedlák, Kozel, Hladký – Mareček, Řivnáč, Bakus – Bičík

Jiří Kozel, hlavní trenér juniorů: "Nádherný zápas a škaredý výsledek. Zápas to byl nahoru dolů. Soupeř byl určitě silnější kolem brankoviště, kde kolem své branky dokázal většinu ošemetných situací vyřešit, zatímco my inkasovali. Nedaří se nám střílet góly ve hře 5na5, ačkoliv šancí si dokážeme vytvořit docela solidní množství. Občas je to o smůle - trefíte tyč, občas o naší nemohoucnosti a hlavně to bylo skvělém brankáři Hostivaře. Jsem rád, že jsme se ještě chtěli vrátit do zápasu a minimálně gól na 4:3 byl ve vzduchu, ale nebylo nám přáno. Po dnešním výkonu mě více štve prohra v Hodoníně, kde jsme hráli o dost hůř. Jen chválit se však po dvou prohrách nemá smysl o nedostatcích víme a zkusíme to zlomit příště. Zapomněl bych na pochvalu pro oba starší žáky, kteří odehráli celé utkání a zvládli ho na jedničku, pro ně jsou taková utkání vždy ku prospěchu ať již se prohrají či vyhrají. V juniorce kromě výkonnostních cílů máme i ty, že musíme stále vychovávat mladší."