Ježci HMSK Prachovice
5:4(2:0, 3:3, 0:1)
ne 17. 3. 2024 17:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Béčko uhájilo domácí tvrz i v lokálním derby

Derby, zápas o čtvrtou příčku, boj o uhájení domácí tvrze,… Ano, nedělní duel našeho B-týmu měl několik názvů, ale jen jednu podobu. Utkání s Prachovicemi má vždy hlubší podtext, v ten okamžik každý zapomene na kamarádství a soustředí se jen na hru. Domácí si pro důvody, proč vyhrát, nemuseli chodit daleko. V předešlém vzájemném utkání schytali Ježci debakl 6:2, k uhájení 4. příčky bylo třeba vyhrát jakýmkoli výsledkem, nakonec v derby nikdy nechcete prohrát. Karty byly rozdané a utkání mohlo začít.

Ježci Heřmanů Městec B vs SK Prachovice 5:4 (2:0,3:3,0:1)

Utkání začalo ve velikém nasazení obou zúčastněných stran. Napětí bylo cítit ve vzduchu a bylo doprovázeno bouřlivými pokřiky obou fanouškovských táborů. Přeci jen první třetina byla ve znamení tvrdosti a hry pět na pět si diváci příliš neužili. Jako první se na trestnou lavici usadili domácí a museli čelit následné přesilové hře soupeře. Speciální zápas pro Jardu Nováka, který poprvé nastoupil proti svému bývalému klubu, mu dodal energii a v oslabení dokázal srovnat počet hráčů na hřišti vybojovaným faulem. Následná hra ve čtyřech seděla lépe domácímu celku, dokázal ji využít přesně mířící FILIP KOVÁŘ - 1:0. O pár sekund později bylo ještě veseleji. Hladký vyrazil do ofenzívy společně s BLAŽKEM a druhý jmenovaný dokázal dopravit míček za záda Pardovského - 2:0. Zbytek třetiny se dohrával s opatrností na obou stranách a nepřinesl již žádnou změnu skóre.

Ve druhé třetině padl krátce po úvodní buly vzájemný trest za hrubost. Hra se tedy opět přesunula do čtyřech a tentokrát lépe sedla hostujícímu celku. 13 sekund před vypršením trestu se podařilo prosadit Podařilovi - 2:1. Prachovice převzali v druhé třetině více kontroly nad hrou a v jednadvacáté minutě byl stav srovnán - 2:2. O dvě minuty později bylo pro domácí celek ještě hůře a hosté si poprvé a naposledy okusili, jaké je to ve vedení, když dokázali využít přesilovou hru, konkrétně Doležal, skvěle zaparkovaný v předbrankovmé prostoru, svou razancí převrhl skóre v prospěch hostů - 2:3. Vedení nevydrželo ani minutu a opět se mohli radovat domácí po nekompromisní ráně rozjetého KOVÁŘE, který roztrhl pytel ve kterém skrýval své gólové umění - 3:3. Ježkům to však nestačilo a tímto gólem teprve odstartovali těžbu prachovického vápence. V čase 26:26 těžil ze spolupráce s Macenauerem PATRIK ŠKODA a vrátil vedení zpět na stranu domácích - 4:3. V závěrečné minutě druhé periody se spolupráce zopakovala a ŠKODA svým druhým gólem navýšil vedení - 5:3.

V poslední části utkání se hosté nemohli dostat do potřebného tlaku ani v přesilových hrách, které jim byly nabídnuté. Přesto jednu z nich využili netypickým nahozením z hole Doležala, domácí brankář dokázal míček vyrazit pouze nad sebe a ten doskákal až za brankovou čáru - 5:4. Hosté to chtěli dotáhnout alespoň k remíze a snaha se jim nedala upřít. Při powerplay v poslední minutě se ozvala rána jak z kamenolomu, a to se prachovický cement rozsypal nadobro, když místo pokusu o vyrovnávací střelu, vyslal jeden z hráčů pouze hokejku svého spoluhráče do vzduchu a míček se odrazil na holi Dominika Macenauera, který dokázal zbývající vteřinky přežít bez úhony.

Sestava:

Menc, (Padyšák) - Kovář, Macháček - Holý, Kopriva Jan - Čapka, Zmek - Škoda, Kopriva Petr, Macenauer - Bakus, Kozel, Novák - Hladký, Blažek, Bičík

Hodnocení trenéra B-týmu Lukáše Vajdy:

“Těžký, ale strašně krásný zápas. Líbil se mi přístup i bojovnost. Pochvala však patří i do Prachovic, tohle derby mělo všechno, co jen mít mělo. Infarktových situací tam bylo až moc, proto doufám, že nikdo neskončil na kardiologii. Soupeři přejeme mnoho úspěchu do další fáze ligy.”