Ježci HMHBC Pardubice B
7:2(1:0, 3:1, 3:1)
ne 8. 10. 2023 17:00 @ Heřmanův Městec, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

Béčko rozstřílelo Pardubice a uteklo ze dna tabulky

Rezerva extraligových Pardubic vedená několikanásobným mistrem světa a hokejbalovou ikonou Pavlem Kubešem nesla předzvěst velmi dobře se prezentujícího týmu v 2.lize. A utkání to potvrdilo. Radost však byla hlavně na naší straně!

Ježci HM B vs HBC Pardubice B   7:2   (1:0, 3:1, 3:1)

Trenér Lukáš Vajda využil příležitosti a do zápasu mohl nasadit i jména z A týmu a juniorky, soupeř nasadil rovněž dravé mládí a tak utkání mělo od začátku spád a pro oko diváka řadu zajímavých momentů. Úvodní náznaky šancí likvidovaly pozorné obrany a dobře si vedli oba brankáři. V naší brance se letos premiérově představil ROBIN PADYŠÁK a zápas se mu velmi povedl. Skóre se dlouho nehýbalo, až důraz Jana Koprivy ve čtrnácté minutě přetavil v úvodní gól PETR BLAŽEK - 1:0.

V druhé třetině sbírali nejprve hosté tresty, aby jejich třetí oslabení ukončil po souhře Kováře s Macháčkem PATRIK BAKUS - 2:0. O půlminutu později se trefil JAN KOPRIVA - 3:0 a v 25.minutě po krásné souhře Bakuse s Macháčkem uklízel pohodlně do branky LUKÁŠ KOZEL - 4:0. Nečekaný vývoj skóre přivolal divoký závěr třetiny. Nejprve pěstní souboj Čapky s Gabrielem, poté hrubost Sochy vystřídalo sekání Holého, aby v nastálém zmatku připomněl všem, kdo je pan hráč snížením Pavel Kubeš na 4:1. To však nebylo vše, těsně před sirénou se strhla další mela a rozhodčí ji vyhodnotili tak, že náš tým měl vyloučené dva a hosté jednoho hráče.

Třetí třetina tak začala soupeřovou přesilovkou a Pavel Kubeš ji opět dokázal využít - 4:2. Aby nedošlo k mýlce a vychýlení zápasu na stranu soupeře, tak vstoupil do děje střelec nejpovolanější - MARTIN ČEJGL - a vedli jsme opět o tři branky - 5:2. Následovala pasáž s další hromadnou melou, kde na obou stranách obsadili hráči početně trestné lavice, aby ji v 39.minutě proložil příspěvkem opět MARTIN ČEJGL - 6:2. Samotnou závěrečnou minutu pak uzavřel v podstatě dějově jeden hráč a to TOMÁŠ PILAŘ, který nejprve upravil na 7:2, aby v závěru ještě do statistik zapsal jednu hrubost navíc.

Překvapivě vysoké vítězství nás odlepilo ode dna tabulky a udrželo na dosah ostatních soupeřů. Nyní nás čeká Chlumec a pomyslné ASFALTclassic, bylo by tak opět příjemné na povedenou výhru proti Pardubicím bodově navázat.