HbC Chlumec nad CidlinouJežci HM
2:3(0:1, 1:2, 1:0)
so 14. 10. 2023 14:00 @ Chlumec nad Cidlinou, 2. Liga - Čechy Východ / Základní část

B tým vydřel tři body v Chlumci potvrdil výhru nad Pardubicemi

Svěřenci Lukáše Vajdy zažívají povedený úsek sezóny. Z posledních čtyř duelů si připsali třetí výhru a to dokonce na horké chlumecké asfaltové půdě.

HBC Chlumec n/C vs Ježci HM B   2:3   (0:1, 1:2, 1:0)

Chlumecké Vrtačky byly kdysi vládci druholigové soutěže regionu, mají za sebou i poměrně úspěšné působení v 1.LIZE, ale letošní sezóna jim zatím příliš radosti nepřinesla. A radost jim neudělal ani náš rezervní B tým, který sice laboroval s problémy v sestavě, ale nakonec trenér Vajda našel složení, které na domácí dokázalo vyzrát. A základ položil v brance nestárnou PETR MENC!

Domácí jej v úvodu příliš neprověřili a když Markovo vyloučení potrestal v páté minutě v přesilovce po přihrávce Martina Čejgla "krajský střelec" LUKÁŠ NOVELINKA, vzali jsme jim tak trochu vítr z plachet - 0:1. A to jsme nepovedeným střídáním v samotném úvodu domácím darovali přesilovku i my. Do konce třetiny však v této disciplíně dominovali spíše domácí a tak nám nabídli hned dvě přesilovky za sebou. Ovšem bez našeho využití.

Druhá třetina naopak začal srovnáním skóre, kdy na Mence vyzrál domácí Chára - 1:1. Poté však opět vzal vše do rukou stejně jako v kolech předchozích MARTIN ČEJGL a zase jsme vedli - 1:2. A když předvedl oblíbený trest domácích i náš hráč, tak za sekání jsme šli do oslabení. Místo vyrovnání přišel vítězný gól. Martin Čejgl našel JAROSLAVA NOVÁKA a bylo veselo - 1:3. Domácí Pojar na závěr třetiny přidal ještě hrubost, ale my rovněž v přesilovce nic zásadního nevymysleli.

Třetí třetina byla o náznacích šancí na obou stranách. Ale náš Petr Menc i domácí Petr Synek byli vždy lepší než střelci. Domácí přeci jenom vykřesali jiskřičku naděje Kralovičem, který tři minuty před koncem snížil, ale sami pak uzavřeli účet zápasu stejným trestem, jako jsme ho načali my - tedy příliš mnoho hráčů na ploše a náš tým si tak vítězství pohlídal. Velmi cenné body z Chlumce tak putují na naše konto!

Trenér Lukáš Vajda: "Petr Menc je základ základů a tak z těžkého utkání bereme body díky jeho neskutečné výkonnosti. Povedlo se nám hrát zápas poctivě a v druhé třetině utéct na rozdíl dvou branek, což do závěru pomohlo. Důležité body pro nás!"