HBC HodonínJežci HM
1:2(1:0, 0:1, 0:1)
so 15. 10. 2022 11:00 @ Hodonín, Extraliga juniorů

Asfalt classic po náročném boji zvládnuto, z jihu Moravy za 3 body

Zápas v Třinci byl pro velkou marodku týmu z města železáren odložen na 4.12. a tak junioři mohli zahájit druhou polovinu podzimní části. Los jim přisoudil Hodonín, který si z Heřmanova Městce odvezl gólový příděl v podobě 13 gólů, ale hodonínští se zápas od zápasu zlepšovali, a tak bylo jasné, že tohle bude utkání úplně jiné.

HBC Hodonín : Ježci Heřmanův Městec 1 : 2 (1:0,0:1,0:1), střely 21:24

Před zápasem musel Jiří Kozel počítat s absencí Daníčka, Holého a také brankáře Páva, což se při zranění dorosteneckého Vašáka jevilo jako největší problém. Svoji premiéru si tak ve svatyni Ježků odbyl jihlavský Lukáš Čára a vedl si skvěle!

Do utkání mnohem lépe vstoupili domácí hokejbalisté. Jako by chtěli zopakovat úvod Ježků do zápasu z prvního vzájemného střetnutí. Bylo vidět, že znají každý centimetr svého hřiště a také, že jsou na zápas řádně připraveni. Aktivitu přetavili v přesilovou hru, ve které došlo k hezké kombinaci po ose Jánoš - Randis a brankář Čára lovil míček z branky poprvé. Poté se hra trochu srovnala, mohla za to i opakovaná vyloučení domácích, heřmanoměstečtí však nesehráli ani jednu z přesilových her dobře a skóre tak zůstávalo stejné. Naopak na straně druhé se musela činit obrana Ježků v čele s výborným Lukášem Čárou, které ohrožoval svými výpady útok hodonínských hokejbalistů. Hosté se však s přibývajícím časem začali sžívat s povrchem a hra se přesouvala před zatím neomylného Studénku. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Zlepšenou hru z konce první periody si Ježci přenesli i do druhé části. Museli se ale popasovat s absencí dalšího klíčového obránce Čapky. Do obrany se tak postupně zapojili i Málek se Sedlákem, což značně rozházelo sestavu, ale Ježky to snad ještě více semklo. Na kýžený gól si museli počkat do 27. minuty, útočné snažení podpořil i obránce MUSÍLEK, kterého našel dobrou přihrávkou Kachlík, a ten se nemýlil - 1:1. Ježci byli nakopnuti vstřeleným gólem, zároveň jim v jejich nízkém počtu začaly docházet síly, naštěstí však ustáli oslabení a výsledek se tak neměnil.

Třetí třetina přinesla opět vyrovnanou partii. Šance se střídali na obou stranách a bodový zisk z tohoto utkání by si zasloužily oba týmy, ale proti byl heřmanoměstecký Zlesák, který namazal MÁLKOVI a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Hodonín se ve zbylém čase pokusil ještě o nátlak a případné srovnání, ale především Kozel a jeho perfektně zahrané vhazování v obranném pásmu jim to neumožnilo a tak Ježci vítězí i v sedmém, veledůležitém utkání sezóny.

Jiří Kozel: "Pro mě samotného začalo utkání již v pátek, když mi přišla SMS od našeho brankáře A. Páva, že koleno ho nepustí do zápasu. Při zranění dorostence P. Vašáka to znamenalo, že by do Hodonína musel jet jako první brankář jeden ze starších žáků. Při vědomí, že nás čeká velice těžké utkání jsem zavolal do Jihlavy zda by nám nevypomohl L. Čára, který shodou okolností chytal i následné mužské utkání mezi Hodonínem a Jihlavou. Vše se domluvilo velice rychle a L. Čára byl připraven za nás nastoupit. Tým se to dozvěděl až v kabině před zápasem a musím říct, že to byl dobrý tah. Náš starší žák M. Slaný tak zůstal připraven jako dvojka. Samotné utkání bylo neskutečně náročné, jak pro hráče, tak i pro mě jako trenéra, jelikož absentoval omluvený M. Holý, K. Daníček a po první třetině J. Čapka. V obraně jsme tak měli pouhé dva obránce a postupem času si na této pozici zahráli skoro všichni. Soupeř věděl, že asfalt nebude náš kamarád a rychle k nám přistupoval. Po prohrané první třetině jsme si řekli plán, který nám dokonale vyšel. Budeme hrát trpělivě, zodpovědně v druhé třetině vyrovnáme a v třetí rozhodneme. Dost hráčů hrálo s nějakým zraněním, nebo bolístkou - vítězství nad Hodonínem tak pro nás bylo odměnou."