Ani po roce se nám nepovedlo projít. Ústí nám opět vystavilo nepříjemnou stopku.

I po roce se nám opět postavil do cesty ústecký tým. Vlčí Smečka, na kterou opravdu neumíme, nás nejprve pohostila na jejich stadionu a při odvetě na Ježkárně navíc udeřila nepříjemným direktem na závěr.

K prvnímu utkání čtvrtfinále jsme dorazili už v sobotu. Větší hřiště nás nechalo ledově klidnými, vždyť máme naběháno. Po příjemných střeleckých hodech na závěr základní části jsme tentokrát přijeli k soupeři, který s námi má jednu z nejlepších vzájemných bilancí.

V zápase jsme si uškodili hned na začátku, kdy se nejprve po vzájemném vyloučení poroučel na trestnou Jošt a ani ne o půl minuty se k němu přidal Macenauer. Přesilovku 4 na 3 domácí bez váhání využili – 1:0. Nám se podařilo vyrovnat hru a v některých částech první a začátku druhé třetiny se musel mít Řehoř opravdu na pozoru. To však přerušil opět Macenauer, který si vysloužil za dva fauly čtyřminutový trest. Domácí mačkali a mačkali a když se k němu přidal i Roman Hejl, tak si za své mačkaní vysloužili i druhý gól, konkrétně z hole Faigla – 2:0. Reakce však přišla rychle. Již po pár minutách snížil TOMÁŠ TROJEK – 2:1. Domácí kontrovali hned na začátku třetího dějství, kdy drobnou chybu využili a my jsme tak museli opět dotahovat dvougólové manko – 3:1. Snížení dokázal zařídit TOMÁŠ PILAŘ, kterému se nepovedl „Michigan“, ale míček se za záda Řehoře přece jen dostal – 3:2. Zápas jsme nevzdávali a chtěli srovnat stav. To se nám povedlo, když celý tým rozveselil FILIP PECINA, který tahákem od modré překvapil nejen obranu, ale i brankáře Řehoře. Bylo vyrovnáno – 3:3! Zbytek třetiny gól nepřinesl, a tak se šlo do prodloužení. Obrovskou šanci si vytvořil Patrik Bakus, ale položeného Řehoře nepřekonal. Naopak na druhé straně se domácí nemýlili a v čase 50:37 překonali Synka po čtvrté. Srovnání nepříznivého stavu a bojovnost našeho týmu však nechala v hráčích naději do druhého dne. S vírou ve srovnání série jsme odjeli na hotel a chystali se na nedělní zápas.

Ve druhém zápase bylo hned od začátku znát, že jsme si na velké hřiště zvykli. Hráli jsme jednoduše, důsledně bránili a vytvořili si i nějaké šance. V první třetině se však činili oba brankáři, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Povzbuzeni dobrým výkonem v první periodě jsme vrhli síly do té druhé a začali soupeře pomalu svírat. Naše aktivita byla odměněna! V čase 20:32 se k dorážce dostal skvěle hrající VOJTA ŠMÍD – 0:1. Pak však přišla série vyloučení. Nutno dodat, že jsme bránili opravdu zdařile, zablokovali spoustu střel a soupeř si příliš šancí nevytvořil. Bohužel přišla jedna chybička, kdy se na levém kruhu objevil volný Faigl a nemýlil se – 1:1. Zbytek druhé třetiny a celá třetí třetina byla poznamenána opatrný hokejbalem. Nechtěli jsme zápas ztratit a soupeř si byl vědom toho, že jeho prohra by situaci Smečce komplikovala. I přes to se v závěru objevily některé výrazné šance na obou stranách. Zřejmě největší měl Pecina, který málem úspěšně přehodil hostující gólmana, ale jeden ze soupeřů vytáhl na poslední chvíli balónek skoro z brankové čáry. Šlo se opět do prodloužení, které bylo rovněž opatrné a zápas tak musely rozhodnout nájezdy. V těch byli šťastnější hosté, když dvakrát proměnili, zatímco jak Šmíd, tak Běloušek pouze orazítkovali tyče Navarrovy brány. Štěstí se v obou zápasech přiklonilo na stranu soupeře, který tak měl pohodlný náskok v sérii 2:0.

Do třetího zápasu jsme šli s nelichotivým mankem, a navíc oslabeni o juniory, kteří proháněli ústeckou Elbu ve své kategorii. Hosté začali na Ježkárně opatrně a my byli opticky lepší, ale Řehoř odolal. První třetina tak skončila 0:0. Hosté, mnohdy unavení, mnohdy s větším problémem ve svém pásmu však ukázali svou sílu, když po pěti minutách druhé třetiny otevřeli skóre. A bylo ještě hůř, už po necelé minutě musel Synek tahat míček z branky podruhé. To nás dost uzemnilo a soupeř začal nabírat sílu a převzal kompletně otěže zápasu. Chtělo to však pojistku a ta bohužel přišla. Na konci třetiny hosté udeřili po našem nedůrazu a přidali třetí gól. K tomu všem navíc přišla mnohá vyloučení, která korunovalo vyloučení Dominika Macenauera na 5 minut + do konce utkání. Kdo čekal zázrak a zmrtvýchvstání, tak byl velmi zklamán. Soupeř ve třetí třetině přidal ještě pět banánů do pytle této sezony a tu jsme posledním hvizdem rozhodčího neslavně ukončili.

Vlčí Smečka tak prošla do finále nejrychlejším způsobem.

Soupeři přejeme hodně štěstí do další fáze a my jdeme na nechtěný odpočinek.

Výsledný stav série Ježci Heřmanův Městec vs. Vlčí smečka Ústí nad Labem - 0:3

Vlčí smečka Ústí nad Labem vs. Ježci Heřmanův Městec - 4:3pp

Vlčí smečka Ústí nad Labem vs. Ježci Heřmanův Městec - 2:1ss

Ježci Heřmanův Městec vs. Vlčí smečka Ústí nad Labem - 0:8

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Vajdy:

„Soupeř je opravdu velmi dobrý a nutno podotknout, že s ním hrát neumíme. Nám nepomohlo ani větší zapojení juniorů a hráčů B. Poslední zápas jsme navíc úplně přestali hrát a chyběla tam chemie, která vyhrává zápasy. Nyní sezonu budeme hodnotit a snad se poučíme do dalších sezon. Sezona špatná nebyla, ale často jsme kvůli svému přístupu prohrávali v závěrech, a ač páté místo špatné není, máme rozhodně na víc. Teď si však odpočineme a vrátíme se silnější.“