Související zápas

Ježci Heřmanův Městec
HBK Bulldogs BrnoJežci HM
0:3(0:1, 0:2, 0:0)
ne 1. 10. 2023 11:00 @ Brno, 1. Liga / Základní část
783_20230927_164537.jpg

A tým míří na Buldoky, čeká nás výživný víkend

1.LIGA má na programu páté kolo a náš A tým vyjíždí k tradičnímu soupeři do Brna. Každou sezónu dva roky po sobě máme stejnou bilanci, dvakrát uspěli Ježci, jednou Brno. A brno vždy uspělo doma. Letos se potkáme v základní části pouze dvakrát - venku/doma. Kdo se bude radovat tentokrát?

Parádní podívanou připravil náš A tým v posledním domácím duelu, když smetl Datly z Blatné vysoko 7:2 a ukázal svou velkou sílu. Udělal radost fanouškům, ale i sám sobě. Teď jej však čeká soupeř, se kterým vždy zápasy rozhodují maličkosti.

S Buldoky až na jednu výjimku vždy vyrovnané partie

Bilance obou týmů je zajímavá a vzájemná měření přinesla vždy i zajímavé duely. Historicky první duel v Aréně patřil nám výhrou 3:0, následně v Brně jsme však padli 2:4, o pár měsíců později doma kralovali vysoko 9:4. Druhá sezóna začala podobně: úspěšné vyloupení Brna 3:1, doma výhra 3:2 a následně v Brně opět zápas pro Buldoky 4:5. I když v historii najdeme jednu vysokovou výhru, tak vždy jsme spolu odehrály zápasy, kdy rozhodovaly maličkosti.

Brno zatím v soutěži prohrálo jen jednou, stejně jako my. Uspěli v těžkém duelu s nováčkem v České Třebové (2:1), uspěli doma s Kovem (6:2), body ztratili pouze v Suchdole nad Lužnicí (2:3). Soupeře jsme viděli i na pro nás úspěšném turnaji v srpnu v Dobřanech, kde se prezentovali velmi dobrou hrou. Tam jsme se minuli díky postupu do finále, Buldoci brali místo čtvrté.

V týmu zatím úplně nezáří žádná střelecká superstar, ale poctivou hrou vynikají osobnosti Filip Emmer či Marcel Nazad. Pevnou součástí je skvělý brankář Richard Makara, který si drží úctyhodnou bilanci 93,41% úspěšnosti zákroků. Jak bude úspěšný proti našemu týmu ukáže až samotný nedělní duel, který startuje v tradiční brněnský čas - 11:00.

Víkend bude bohatý - hraje B, junioři, dorost, starší i mladší žáci

Víkend je velmi nabitý. Po čtvrtečním svátečním kole 2.ligy i Extraligy juniorů obě soutěže pokračují hned v sobotu. Zvláště juniorku čeká náročný soupeř a to pražská Hostivař. Béčko zabojuje o body v nedalekých Prachovicích. Starší žáky čekají opět Pardubice a to v sobotu, mladší míří na Svítkov, kde potkají domácí i přes Labe sousední HBC Pardubice. Dorost pak přivítá Kert Park Praha doma a bude bojovat o první body do tabulky, které zatím chybějí. Mikropřípravka ve formátu 3+0 míří na turnaj do Hradce Králové, kde soupeřem budou HBC Pardubice, Přelouč, Svítkov a Liberec.

SOBOTA 30.9.

  • 10:00 - Liga starších žáků = Ježci HM v. HBC Pardubice
  • 11:00 - 2.LIGA = SK Prachovice v. Ježci HM B
  • 13:00 - Extraliga juniorů = Ježci HM v. HBC Hostivař

NEDĚLE 1.10.

  • 09:00 - Liga mladších žáků = HBC Svítkov Stars Pardubice v. Ježci HM
  • 10:30 - Liga mladších žáků = HBC Pardubice v. Ježci HM 
  • 11:00 - Extraliga dorostu = Ježci HM v. HC Kert Park Praha
  • 11:00 - 1.LIGA = HbK Bulldogs Brno v. Ježci HM
    +
  • 09:10-12:00 - Turnaj mikropřípravek v Hradci Králové