TJ KOVO PrahaJežci HM
2:3(0:1, 1:1, 1:1)
ne 3. 9. 2023 11:00 @ Praha - Palmovka, 1. Liga / Základní část

1.LIGA startuje sezónu, začínáme v Praze

Doba přípravy je pryč, první ligové kolo je tu. V neděli náš A tým odstartuje novou sezónu, v pořadí již 25.

Historická bilance obou týmů v 1.lize je vyrovnaná = 4 výhry, 1 v prodloužení v. 1 prohra v prodloužení a 4 prohry. Za loňskou sezónu si oba týmy vyhrály po jednom utkání v normální hrací době (7:2, 3:5) a třetí duel skončil po čtyřicetipětiminutách smírně, aby bod navíc Kovo našemu týmu sebralo (3:4pp).

Zajímavostí tak může být fakt, že za celou loňskou sezónu v tomto měření sil nevyhrál domácí celek. Bude to pro Ježky výhodou? Potvrdí tuto statistiku?

Oba týmy se představily na Letňáčku v Dobřanech minulý víkend

Závěr přípravy měly oba celky téměř totožný. Fanoušci je mohli vidět na turnaji v Dobřanech, kde Ježci došli až do finále (Letňáček 2023 v Dobřanech při naší premiéře skončil stříbrem! Na 1.LIGU jsme připraveni, hlásí A tým).

Náš soupeř KOVO Praha skončil pátý, ale vzhledem k menší sestavě rozhodně nepůsobil slabě. Ve skupině odehrál i přes porážku vyrovnaný duel s Brnem, překvapivě však podlehl veteránské reprezentaci. Ve čtvrtfinále však svou sílu ukázal, když dlouho a velmi dobře vzdoroval extraligové Hostivaři. V souboji o páté místo už neponechal nic náhodě a reprezentační tým Masters celkem v klidu porazil.

V sestavě Ježků se objeví nová jména, tým sází na skvělé mládí

Zatímco sestava pražanů je trochu zahalena tajemstvím, tak náš A tým odjíždí do Prahy v ustálené sestavě. Premiéra v Ježčím dresu čeká na letní posily - Tomáše Dvořáčka, Jiřího Zemana a Patrika Bakuse. Tým se musí obejít bez Ondřeje Bělouška a také Tomáše Hudce, který dal v této sezóně přednost extralize. Příležitost tak mají především "mladé pušky" z juniorů. Jejich zapojení se v letošní sezóně bude ještě více stupňovat.

FANKLUB může cestovat společně s týmem! Odjezd autobusu z Terminálu Heřmanův Městec je v 8:10. Zájemci o cestu za hokejbalem se hlaste na e-mailu predseda@jezci.cz :-)