HBC Tygři Mladá BoleslavJežci HM
2:3(2:0, 0:1, 0:2)
so 8. 4. 2023 11:00 @ Mladá Boleslav, 1. Liga

Vzhůru do Boleslavi, přímý souboj v elitní čtyřce je tu.

Poslední tři duely v základní části čekají náš A tým. Tabulka se řádně na prvních čtyřech místech porovnala. Skvělou šňůrou se na druhé místo vyšvihli Tygři, byť mají o zápas víc. My jsme nyní třetí. Přímý souboj o druhou příčku je tak zde.

Historie vzájemných duelů není až tak bohatá, pamatujeme si hodně baráž o 1.ligu z roku 2008, ale to už je velmi dávno. V letošní sezóně se Tygři vrátili do 1.ligy a předvádí velmi dobré výkony. Oba celky si zvládly navzájem vyloupit z pozice hosta své hostitele. Třetí vzájmený duel jednoho či druhého může posunout blíže k přímému postupu do čtvrtfinále nebo naopak spíše k předkolu play-off. Máme se tedy na co těšit.

V říjnu v Boleslavi Ježci uspěli - 7:3

Start do soutěže jsme měli po dobré letní přípravě povedený. Zapadl do toho i zápas v Boleslavi, kdy jsme domácím nastříleli sedm branek a připsali si tehdy čtvrtou výhru v řadě. Už v tomto zápase nám největší problémy dělalo duo bratrů Lhotových, které bylo u všech tří branek domácích. Více jim však Petr Novelinka v brance Ježků nepovolil. U nás naopak bratři Pilařové s bilancí 2+1 Tomáš a 1+2 Jan zdatně ukazovali, že máme taky bratry a celkově jsme měli hru pod kontrolou i z pohledu aktivity a úspěšnosti přesilovek.

V listopadu se radovali Tygři - 4:5

Listopadová odveta se naopak povedla soupeři. Vyrovnaný duel jsme dlouho měli nakloněný na svou stranu. Vedli jsme 4:2 po dvou třetinách díky povedenému výkonu produktivního Dominika Macenauera (2+1), ale třetí třetina vyzněla pro hosty, kteří minutu a půl před koncem z přesilovky rozhodli o třech bodech pro sebe. Nezastavitelný byl zejména Tomáš Lhota, který měl úctyhodnou bilanci 4+1. Navíc dokázali odehrát zápas bez vyloučení a sami z přesilovek dvakrát udeřili.

Jaro vypadá lépe bodově pro Boleslav - vzájemný duel to může otočit

Ježci na jaře hráli čtyřikrát a s bilancí 2-0-1-1 získali 7 bodů z 12 možných. V tabulce jsou tak z 28 body a 15 zápasy třetí o bod za svým soupeřem. Tygři hráli pětkrát a mají tak o zápas více. Jejich bilance je povedená s ohledem zejména na poslední čtyři duely a čtyři výhry - celkem jaro = 3-1-0-1 a tedy zisk 11 bodů z 15 možných. V tabulce místo druhé před Ježky z 29 body z 16 zápasů.

Ježky čekají do konce základní části Pardubice (venku) a Polička (doma), Tygry už jen Pardubice (doma). Vzájemný duel, tak může velmi mnoho napovědět o tom, jak si oba týmy rozdělí pozice v tabulce před play-off.

FANKLUB dostal mimořádnou nabídku cestovat zdarma s A týmem autobusem - více informací je na FB skupině fanklubu. Věříme, že nás náležitě podpoří a pomůže uspět, jako dokázal velmi dobře zafandit na výjezdu v říjnu.

Pro ty co přeci jen stráví sobotní dopoledne mimo Mladou Boleslav přinášíme dopředu ODKAZ NA KARTU ZÁPASU a možné on-line sledování.