Ježci HMSK Kometa Polička
1:12(0:3, 0:6, 1:3)
ne 23. 4. 2023 15:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

V posledním zápase základní části nás Polička zfackovala

Heřmanův Městec – souboj o první místo, co víc si na závěr základní části přát. Ještě k tomu s výhodou domácího prostředí, to byla obrovská reklama na hokejbal a blížící se play-off. Na tento zápas byla v hledišti i početná fanouškovská podpora v modrobílém.

Ježci HM v. Kometa Polička  1:12  (0:3, 0:6, 1:3)

Do zápasu nemohl nastoupit na jaře výborně chytající Lukáš Synek, který byl střídán v zápase s pardubickou rezervou a zároveň na zápase nebyl přítomen ani hlavní trenér Kozel, který musel pracovně odcestovat. Jeho nahradil neméně zkušený Kamil Mlejnek, který předává zkušenosti v této sezoně především v naší rezervě.

Sestava: Novelinka P (18. Padyšák) – Böhm, Menc – Trojek, Čapka – Macháček, Musílek – Hudec, Macenauer, Hejl – Pilař J., Novelinka L., Pilař T. – Sedlák, Kozel, Šmíd – Jošt, Kachlík

Snažili jsme se hned na začátku vytvořit šance a dostat Poličku pod tlak, ale Polička kontrolovala nebezpečnými průniky a často chodila do absolutních přečíslení. Jedno takové využil ve druhé minutě hostující Tobiáš – 0:1. Náznak šance měl na druhé straně Hudec, ale Šupík si s jeho šancí hravě poradil. Sedmá minuta a soupeř nám po tlaku v našem pásmu odskakuje na rozdíl dvou branek, když se trefil Havlík – 0:2. Na rozdíl třech branek zvyšoval o minutu později Štefka – 0:3. Pokus na snížení měl Novelinka, ale míček za záda Šupíka nedostal.

Druhá třetina se změnila v galapředstavení Poličky a našeho hororu. 27 sekund po vhození buly už lovil míček z branky Petr Novelinka potřetí, trefil se Geba – 0:4. A bylo ještě hůř, když se o tři minuty později nejprve trefil Hejtmánek a o 13 sekund později Tobiáš Jiří - 0:6. To vyhnalo Petra Novelinku z branky a do ní se poprvé v této sezoně postavil nezkušený Padyšák. Hosté měli navrch ve všech směrech. Vyhrávali buly, osobní souboje a naše náznaky šancí hatil pozorný Šupík. O tom, že třetina smrti ještě neskončila nás přesvědčil hostující Holec, jenž poprvé dostal míček za Padyšákova záda – 0:7. Gólový učet si navýšil i Geba, který překonal Padyšáka v minutě 27. – 0:8. Druhý gól si připsal i Hejtmánek o minutu později – 0:9. Rychle do kabiny.

Třetí třetina začala však ve stejném stylu, když Jiří Tobiáš nahodil míček přes celé hřiště na branku Padyšáka a ten si jej dostatečně nepohlídal – 0:10. Na tento gól jsme, ale reagovali i my, TOMÁŠ PILAŘ po solové akci překonal Šupíka a udělal alespoň malou radost i našim fanouškům - 1:10. No jenže nebylo to nic platné, když Jiří Tobiáš dovršil hattrick o minutu později a ze zápasu byla exhibice – 1:11. Před odjezdem si Havlík připsal ještě jeden úspěšný zásah a my tak odcházeli s obrovským debaklem – 1:12.

Pohár jsme sice nedostali, ale za to nás potešila užasná aktivita našich fanoušků, kteří nás obdarovali krásným a chutným dortem za výkony z celé soutěže. Také se nic neměnilo na tom, že jsme přímo postoupili do čtvrtfinále. Teď nás čeká týden oddechu, po kterém se vrátíme silnější a popereme se v play-off o vítěze celé soutěže.

Hodnocení Lukáše Vajdy:

"Co k tomu říct, snad jen, že někdy je potřeba dostat takovou facku, protože nás vrátí zpět na zem. Je potřeba nyní hodit vše za hlavu a připravit se na play-off. Poučit se z chyb a situace řádně rozebrat tak, abychom se jim vyvarovaly. Pro nás to byl zápas blbec a soupeř, i kdyby vystřelil z bufetu, tak míček v brance skončí. Pro nás je pauza příjemná, protože sezóna je dlouhá a kluci si tak mohou srovnat myšlenky a doléčit zranění. Protože my půjdeme do playoff silnější!"