HBC Tygři Mladá BoleslavJežci HM
3:7(2:3, 1:3, 0:1)
ne 2. 10. 2022 15:00 @ Mladá Boleslav, 1. Liga

V Boleslavi za další tři body!

Mladá Boleslav – Do Mladé Boleslavi jsme odcestovali k neznámému soupeři. Domácí celek přibyl do sestavy východní konference první ligy až v nyní a to po postupu z ligy druhé. Ježci navíc necestovali s trenérem Josefem Kozlem, který si musel plnit pracovní povinnosti. A tak se k týmu připojil jeho bratr Jiří Kozel, který je hlavním šéftrenérem mládeže.

HBC Tygři M.Boleslav v. Ježci HM  3:7  (2:3, 1:3, 0:1)

Sestava: Novelinka P. (Menc P.) – Menc L., Musílek – Trojek, Hejl – Macháček, Čapka – Pilař J., Běloušek, Pilař T. – Macenauer, Novelinka L., Šmíd – Sedlák, Kozel, Kopriva.

Nejrychlejší gól této sezony má nový čas, je jejím 0:47, škoda jen, že skončil za zády Novelinky - 1:0. Jenže radost domácím sebral při svém prvním střídání třetí útok, kdy Josef Sedlák parádně namazal PETROVI KOPRIVOVI a ten se nemýlil - 1:1. A hned po tom přišlo duo bratří Pilařů, které se prosadilo prakticky ihned po vhození buly. Autorem branky byl starší z bratrů TOMÁŠ PILAŘ - 1:2. Jenže co je pro tyhle Chotěnické nádeníky jedna branka, tak si to  při dalším střídání zopakovali pěkně znovu a opět to byl TOMÁŠ PILAŘ, který zvýšil už na 1:3. Domácí však dokázali odpovědět, naštěstí však pouze jednou brankou a také to bylo po souhře bratrů, tentokrát však Lhotáků 2:3.

Jestli nám v této sezóně jde, tak jsou to začátky druhé třetiny. Hned v jejím úvodu se prezentoval pěknou střelou do horního rohu branky TOMÁŠ TROJEK, a bylo to zase o dvě branky - 2:4. Souhra bratrů potřetí, tentokrát však přenechal poslední slovo Tomáš JANOVI PILAŘOVI a ten připsal další čárku na účet Boleslavi - 2:5. Tuto skutečnost však viděli na druhé straně bratří Lhotákové a opět i oni udeřili, tentokrát z hole Tomáše - 3:5. Konečný stav druhé třetiny však vylepšil v závěru využitím přesilovky DOMINIK MACENAUER - 3:6.

Třetí třetina se odehrávala víceméně na polovině soupeře a to především díky Tomáši Pilařovi, který si zatím start sezóny užívá, více než minutu držel soupeře kličkami za jejich brankou a nedovolil tak nijakému nástupu do tlaku. Navíc se v závěru ještě parádně trefil LUKÁŠ NOVELINKA a pojistil tak tříbodový zisk na konečných - 3:7.

Hodnocení asistenta trenéra Lukáše Vajdy: "Utkání, v němž nemůžeme klukům nic vytknout. Byli trpěliví a především v závěru dobře kontrolovali hru tak, aby nedošlo k nějakému drama. Soupeř byl velmi silný a dobře nás potrápil především v jejich přesilovkách, kterých jsme mu, ač byl zápas ostřejší, moc nevěnovali a to je to, co nás od minulé sezony letos provází. Jsme méně vylučovaní a tím máme daleko víc ze hry, než po sérii mnohdy zbytečných faulů. Velké díky patří i skvělému fans, které si i v děštivém dni našlo cestu do Boleslavi. Děkujeme."

Natahujeme tak šnůru vítězných zápasů na čtyři, což je nejdelší serie od začátku našeho působení v druhé nejvyšší lize. Jenže už příští týden nás čeká soupeř, na kterého neumíme.

V neděli 9.10. od 14:00 přivítáme Rezervu Pardubic!