HBC Pardubice BJežci HM
2:5(1:2, 0:1, 1:2)
ne 16. 4. 2023 14:00 @ Pardubice - Polabiny, 1. Liga

Třetí výhra nad rezervou Pardubic jistí čtvrtfinálovou účast!

Pardubice – plná soupiska natěšených hráčů a domácí prostředí díky skvělým fanouškům s ježkem v srdci. Tak vypadalo krásné nedělní odpoledne v Polabinách.

O důležitosti zápasu z obou stran nebylo pochyb, vždyť my jsme si vítězstvím mohli zajistit čtvrtfinálovou účast a zahrát si o prvenství ve východní divizi proti Poličce.

Náš soupeř naopak musel vyhrát, aby se podíval do předkola play-off ligy.

Sestava: Synek (38. Menc P.) – Menc L, Böhm – Čapka, Trojek – Musílek, Macháček – Hudec, Macenauer, Hejl – Pilař J., Novelinka, Pilař T. – Jošt, Kozel, Šmíd – Sedlák

HBC Pardubice B v. Ježci HM  2:5  (1:2, 0:1, 1:2)

Ještě si ani fanoušci nestačili sednout na tribunu a DOMINIK MACENAUER nás už po první střele a patnácti vteřinách hry posílá po nádherném pasu Tomáše Hudce do vedení – 0:1. A mohlo to být o dvě branky, ale Tomáš Pilař svůj průnik gólově nezakončil. O pár minut později se však v přátelském objetí s protihráčem ocitnul Honza Böhm, rozhodčí však jeho kamarádské gesto hodnotili dvěma minutami za držení. Domácí po pěkné kombinaci velmi rychle svou početní výhodu využili, když za záda Synka dopravil míček Deml – 1:1. Vrátit vedení na naší stranu chtěl krásnou kličkou, za kterou by se nestyděl ani Wayne Gretzky v nejlepších letech, Jan Pilař, ale domácí obrana mu v poslední chvíli míček vysekla. Za chvíli to zkoušel Hejl, ale míček držel na holi tak dlouho, až byl o něj připraven. Tomáš Hudec po přihrávce Macenauera se dostal do pěkné příležitosti, ale Smékal držel vyrovnaný stav. Domácí Bureš byl až moc aktivní u mantinelu a vykoledoval si za to dvě minuty za vražení na hrazení. Toho svým důrazem před branku využil JAN BÖHM a poslal domácím do kabiny dáreček – 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a hned po buly musel tasit vyrážečku Synek po střele Kunce. Domácí se připomněli ještě jednou, střela Kohoutka však potěšila spíše děti za plotem. Prezentace síly domácího týmu poté aplikoval Doležal na naše hráče s hokejkou v ruce, to neuniklo pozornému oku nejen našich fanoušků, ale především rozhodčích a ti bez váhání trestali. A přišlo ho to draho, 3 sekundy před koncem přesilovky po parádní nahrávce od kapitána Mence dostal příležitost ROMAN HEJL, který nekompromisně prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:3. Domácí po zaváhání Lubomíra Mence mohli snížit, ale Synek hokejkou zabránil tíživé situaci. Hejl potom našel na teč dobře postaveného Hudce, ale míček skončil nakonec za brankou soupeře. O tom, že máme útočně laděné obránce prokázal Tomáš Trojek, který se proběhl celým obraným pásmem soupeře, ale bez většího efektu.

Třetí třetina začala opět aktivně domácí pětice a sklidilo to ovoce, Honza Böhm se zapomněl v útočném pásmu a v následném přečíslení přihrál Mach volnému Burešovi a ten překonal Synka podruhé. Svou individuální šikovností a přehledem se prezentovali opět bratři Pilařové, ale náš plný ochoz nepotěšili. Ke střele se potom dostal i Lukáš Novelinka, ale míček s přehledem kryl domácí Smékal. Domácí se pomalu sunuli do závěrečného tlaku, když po jednom kolotoči zůstal na zemi Lukáš Synek, kterého trápí již delší čas koleno. Musel sice odejít ze hřiště, ale naštěstí po svých. Do branky se tak dostal PETR MENC, který se měl čas malinko rozcvičit. Kdo čekal domácí tlak a množství střel, toho zklamal domácí Mach, který z nepochopitelných důvodů knockoutnul Jana Böhma v našem obranném pásmu a pelášil díky tomu na trestnou lavici. Dlouho tam však nepobyl, parádní souhra prvního útoku, kdy na konci střílel TOMÁŠ HUDEC a jeho parádní příklep skončil za zády Smekala – 2:4. LUKÁŠ NOVELINKA pak překvapil všechny, když se dostal k míčku, který Smekal nechal ladně ležet před sebou a to se mu nevyplatilo - 2:5. Závěr zápasu jsme si již s přehledem pohlídali a i podruhé v sezoně vykrádáme hřiště v Pardubicích.

Čeká nás tak poslední souboj o první místo s Poličkou, kde budeme mít výhodu domácího prostředí. Zápas hrajeme netradičně až v 15hod. Poté nás čeká víkend volna, kdy budeme čekat na prvního soupeře v letošním play-off.

Hodnocení očima asistenta trenéra Lukáše Vajdy:

"Zápas to byl nesmírně těžký, protože poslední krok je nejhorší. Kluci to však před fantastickým publikem zvládli na jedničku a nedovolili drama do poslední chvíle. Velké pozitivum vnímám v podobě využitých přesilovek, které nás na jaře celkem trápily. V tomto směru se však můžeme opřít o duo Macenauer a Hudec, kteří plní roli lídrů zatím na jedničku. Teď si můžeme zahrát zápas o prvenství s Poličkou a následně pak máme možnost oddychu, což se před play-off hodí. Soupeři děkujeme za pěkný hokejbal."