HBK Bulldogs BrnoJežci HM
5:4(2:2, 3:0, 0:2)
ne 19. 3. 2023 11:00 @ Brno, 1. Liga

Třetí třetina na body nestačila. Z Brna odjíždíme bez bodu!

Brno – do Brna jsme odjeli s nadějí na odskok bodů v čele tabulky. Před odjezdem jsme však museli počítat ztráty a to především na trenérském postu, kdy došlo k nemoci hlavního trenéra Kozla. Navíc absentovali junioři, kteří odehráli těžký zápas v sobotu a též bratři Novelinkové s Janem Böhmem, kterým nedovolily start osobní důvody.

Přesto jsme odjeli v kvalitní sestavě a věřili jsme v plný uspěch.

Sestava týmu: Synek – Menc L., Macháček – Trojek, Musílek – Hejl, Macenauer, Hudec – Pilař J., Kozel, Pilař T. – Kopriva, Jošt, Blažek.

HBK Bulldogs Brno - Ježci HM  5:4  (2:2, 3:0, 0:2)

Jako bychom zůstali na D1 v autobuse, tak jsme odstartovali toto klání a to mělo vážný následek už v první minutě, po 16 sekundách totiž Synek lovil míček ze sítě poprvé po střele Vodvárky – 1:0. To nás velmi rychle probralo a protože máme v týmu pačesatého TOMÁŠE HUDCE, tak se soupeř z vedení dlouho neradoval. Po vyhrané buly totiž bez váhání prostřelil vše, co mu přišlo do cesty – 1:1. Domácí však neustále bušili a jednoznačně tahali za delší provaz. Jenže strašák v podobě Hudyho je všude v lize znám a tento fenomenální hráč se připsal opět do statistik střelců. TOMÁŠ HUDEC totiž v deváté minutě nahodil míček na brankáře Makaru a k překvapení všech jsme šli do vedení – 1:2. První přesilovou hru si v zápase zahrál celek domácích, když si za podražení šel odpočinout za katr Tomáš Trojek. Domácí tvrdou střelou z hole Emmra skóre srovnali – 2:2.

Druhá třetina se pro nás změnila v horor. Nejprve jsme dokázali s domácími dobře držet krok, ale následně došlo k naší slabé chvilce. Ta začala od 23. minuty, kdy se po střele od červené prosadil Heide – 3:2. O dvě minuty později šli domácí do dvoubrankového trháku, když se prosadil Foršt – 4:2. A aby toho nebylo málo, přidal o tři minuty později do klece Synka pátý korálek Nazad – 5:2. A domácí mohli jít do kabiny s větším náskokem, avšak pozorný Synek udržel míček před brankovou čarou.

Kdo očekával ve třetí třetině dohrávání, toho rychle vyvedl z omylu ROMAN HEJL, který snížil – 5:3. Kolotoč se roztočil a bylo rozhodně na co koukat. Těžký projektil vyslal na Makarovu bránu Trojek, ale míček za jeho zády neskončil. Makara musel být na pozoru i při skvělém průniku Tomáše Hudce, tentokrát však uspěl. Do obrovské příležitosti se dostal i Kopriva po pasu od Jošta, ale míček nakonec skončil mimo branku. Dvě minuty před koncem vykřesal naději na vyrovnání TOMÁŠ PILAŘ, který překonal Makaru počtvrté - 5:4. Závěr si však i při powerplay Brno pohlídalo a i přes velké úsilí nás poprvé v této sezoně poráží.

Již tuto neděli se budeme moci však vrátit na vlnu vítězství, kdy od 14:00 přivítáme Kovo.

Hodnocení Lukáše Vajdy, asistenta trenéra: "Tento zápas nám sice výsledkově nevyšel, ale přesto bych rád kluky pochválil. Drželi se všeho, co jsme si řekli a bojovali až do konce. Brnu však především za první a druhou třetinu vítězství patří právem. Děkujeme soupeři za krásný zápas, který byl plný všeho. A na nás je teď vrátit se zpět na vlnu vítězství."