Ježci HMHBC Hradec Králové 1988
2:5(0:0, 1:2, 1:3)
čt 17. 11. 2022 11:00 @ Heřmanův Městec, Český Pohár

Stopka v Českém Poháru, Hradec byl nad naše síly!

Heřmanův Městec – K dalšímu utkání Českého Poháru jsme nyní nikam necestovali, ale dostali jsme možnost hrát s extraligovým hradeckým „A“ týmem o postup do další fáze Českého Poháru. Začátek zápasu byl určen na sváteční ráno, takže si mnozí slibovali velkou návštěvnost a úspěšný postup do další fáze.

Ježci HM v. HBC Hradec Králové 1988   2:5  (0:0, 1:2, 1:3)

Sestava: Novelinka P. (Vajda) – Menc, Musílek – Trojek, Böhm – Čapka – Pilař T., Šmíd, Pilař J. – Macenauer, Novelinka L., Hudec – Kopriva, Kozel, Sedlák

Ze začátku jsme kontrolovali hru a čekali na naši pořádnou příležitost. Soupeř měl náznaky šancí, ale vše končilo na Novelinkovi, nebo pozorné obraně. K větší příležitosti se dostal po pravé straně v 11. minutě Hudec, ale jeho sólo nemělo valný uspěch. Na druhé straně poté hrozili hostující, ale Novelinka vyrážečkou nedal soupeři šanci.

A tak se skóre zápasu měnilo až na začátku druhé třetiny. Postaral se o to náš druhý útok, kdy po spolupráci s Tomášem Hudcem zakončil s velkým úspěchem svou střelu DOMINIK MACENAUER – 1:0. Jenže odpověď přišla bleskově, kdy Rakovský skóroval po pěkné souhře se Šimůnkem – 1:1. Šimůnek však zcela zbytečně dohrál našeho Lukáše Kozla a to nezůstalo bez odezvy. Petr Kopriva se dral jako zastánce slabších a Šimůnka atakoval krosčekovým způsobem. Za hrdou obranu si vysloužil předčasné sprchování v kabině. Toho bohužel v 5. minutové přesilovce Hradec dokázal využít a otočení bylo na světě – 1:2. Hosté mohli jít do trháku, ale famózní zákrok předvedl opět Petr Novelinka.

Na začátku třetího dějství jsme se přece jen dočkali vyrovnání, když VOJTĚCH ŠMÍD prolomil svoji střeleckou smůlu a prostřelil Bryknera jemnou tečí střely Tomáše Trojka – 2:2. To nám vrátilo chuť do zápasu a začali jsme soupeře opět tlačit do jejich obraného pásma, ale zápas na svoji stranu nakonec strhnul Hradec. Ve 37. minutě dával vítězný gól Černý. Trenér Kozel potom zkusil zariskovat a poslal do hry šestku bez brankáře, ale ani z tohoto gól nebyl. Naopak skórovali opět hosté – 2:4. Po situaci ve 43. minutě se na zemi ocitl další junior, tentokrát si ho vytipoval hradecký Zeman a bez jakéhokoliv důvodu napadl Vojtěcha Šmída. Po mele bylo údivem, že na trestnou se potácel i náš junior, oba dostali shodně 2+2 minuty. V následném 4 na 4 trenér Kozel opět risknul hru bez brankáře. Hosté tento risk opět potrestali a uzavřeli tak účet na – 2:5.

Utkání zhodnotil Lukáš Vajda:

"Zápas, kde při některých věcech zůstal rozum stát a to opravdu z velké části mimo náš klub. Prohráli jsme si zápas sami, naší četností vyloučení, které nás opravdu velmi trápí. Nehrajeme jinak, než na začátku, jen jsme v některých fázích až příliš čitelní a bohužel neudržíme emoce na uzdě. Nezbývá než soupeři s velkou hořkostí poblahopřát a se skřípáním v zubech popřát hodně štěstí do další fáze."