Starší žáci zvládli penaltový rozstřel

Velmi vyrovnané utkání sehráli starší žáci v Pardubicích. Namlsaní minulou výhrou se zakousli do soupeře a dostali se dvakrát do vedení, které soupeř vždy smazal a výsledek ve třetí třetině i otočil, ale Ježci zbraně nesložili a dokázali vyrovnat. V nájezdech pak byli šťastnějším týmem a berou další dva body.

HBC Pardubice "bílá" : Ježci Heřmanův Městec 3 : 4 sn (0:0,2:2,1:1-0:1), střely 26:27

Jiří Kozel: "Prvně jsme hráli s týmem starších žáků na 5 obránců a tři kompletní útoky. Která obranná dvojice půjde na hřiště jsem sice organizoval já, ale kluci se museli následně domluvit kdo koho půjde a musím říct, že to až na jednu jedinou chybičku zvládli perfektně. Díky třem lajnám jsme mohli rozvrhnout síly a hlavně po celou dobu aktivně napadat křídly, mohli jsme v klidu srovnat hru po udrženém oslabení i po přesilové hře. Pardubice ve všech kategoriích hrajou běhavý hokejbal a my se jim museli v této disciplíně vyrovnat a následně se pokoušeli přecházet přes soupeře více kombinačně, aby mezi námi museli více běhat a neměli pak sílu zaútočit. Nedá se říct, že by se nám to úplně vždy dařilo, ale makali jsme a to bylo důležité. Nesrazila nás tentokrát ani inkasovaná branka v 3. třetině a dokázali jsme na ni i parádně odpovědět, takže ve všem zlepšení o sto procent."

Sestava: Slaný (0-25min), Boháč (25-45min) - Mareček, Zavadil P., Švadlenka, Kolář, Málek, Němeček, Řivnáč, Starý, Roztočil, Vodehnal, Peřina, Louvar, Kozel, Horálek