Starší žáci se do nejlepší šestky v ČR neprobojovali

První červnový víkend tohoto roku byl ve znamení kvalifikačního turnaje na MČR pro kategorii starších žáků. Toho se zúčastnili také naši hráči pod taktovkou trenéra Jiřího Kozla. Turnaj se konal v pražských Čimicích, ale pro naše borce nedopadl nejlépe. I tak však předvedli sympatické výkony, bojovnost a odhodlání vyhrát či otočit utkání za nepříznivého stavu. Jednotlivé zápasy hodnotil trenér Kozel následovně.

SK Rebel Praha vs. Ježci Heřmanův Městec 4:2 (2:0,1:1,1:1)

První utkání s Rebely se nám moc nepovedlo. Od začátku jsme strašně moc spěchali a hráli zbrkle. Přišlo mi, že chceme v páté minutě vést 3:0, a to se nám nevyplatilo. Do vedení tak šel soupeř a nám se následně už asi taky trošku začali klepat ruce, že se nám ten první a celkem důležitý krok nepovede udělat. Ke konci zápasu jsme již hráli vabank, a ačkoliv jsme věděli, že může rozhodovat i skóre, tak jsme riskli hru bez brankáře, jelikož jsme cítili, že začínáme soupeře přehrávat. Z mohutného tlaku jsme však nedokázali vytěžit ani branku kontaktní. Nutno říct, že celé utkání se hrálo za deště a z toho třetí třetina za průtrže mračen, kdy se na hřišti tvořili kaluže, jelikož voda nestíhala odtékat.

Ježci Heřmanův Městec vs. HBC Hradec Králové 1988 0:1ss (0:0,0:0,0:0; 0:1)

Druhé utkání jsme proti Hradci Králové hráli jako jiný tým. Najednou jsme si na vše počkali, řešili situace s klidem, dokázali zvážit kudy vést útok a trpělivě dobývali tvrz hradeckého brankáře Charváta. Piráti se od začátku soustředili hlavně na obranu, ale i oni dokázali v prvních dvou třetinách zahrozit z několika situací. Třetí třetina si však troufám říct, už byla v naší režii, ale když už jsme překonali skvělého Charváta, tak stála v cestě branková konstrukce a následující nájezdy se nesli v podobném duchu. Soupeř dal oba nájezdy, my pouze tyčku. Po první dni jsme tak měli pouhý jeden bod.

Ježci Heřmanův Městec vs. HC ŠD Písek 5:2 (2:0,0:1,3:1)

Do utkání s nejurostlejším týmem turnaje HC ŠD Písek jsme tak vstupovali s nožem na krku, že pokud chceme udržet naděje, musíme vyhrát. Přestáli jsme počáteční tlak soupeře a začali vystrkovat růžky. Dokázali jsme navíc vstřelit první branku, která nám vlila sílu do žil a těsně před koncem první třetiny druhou. Věděli jsme, že soupeř zápas určitě nezabalí, vždyť v prvním utkání turnaje dokázal vymazat dokonce čtyřbrankové manko, a tak jsme se snažili hrát opatrně, ale s neustálou snahou hrozit na branku soupeře. Několikrát jsme se tak dostali do gólové šance, ale neproměnili jsme, zatímco soupeř dokázal snížit. Na začátku poslední části dokonce vyrovnal. Po této brance nás kontaktoval trenér Kladna p. Kotek s informací, že minimálně jeden z hráčů je starší a hraje na cizí registraci, což se následně potvrdilo a hráč s číslem 30 musel jít do kabiny. Utkání se muselo dohrát a dokonale jsme ukázali, že hrát hokejbal umíme, když jsme v závěru dokázali vstřelit tři branky a vyhrát 5:2. Jaký je pravý výsledek tohoto zápasu však nevím doteď. Stejně tak jestli byl Písek z turnaje vyloučen, nebo ponechán. Pro nás však super vítězství.

HBC Kladno vs. Ježci Heřmanův Městec 4:3ss (0:1,3:0,0:2; 1:0)

Před posledním zápasem s Kladnem jsme tak nevěděli, zda se budou kontumovat všechny zápasy HC ŠD Písek nebo jen ten náš, a tak nebylo jisté, zda nám stačí 2 nebo 3 body. Utkání jsme rozehráli opět velice dobře a dostali se do vedení. V druhé třetině při sérii přesilovek jsme chtěli soupeři odskočit, ale byli jsme zcela marní a nic si moc nevytvořili. Zatím co soupeř trestal a trestal. Po dvou třetinách tak byl výsledek 1:3 pro Kladno. V kabině jsem klukům řekl, že mi je jedno jestli zápas skončí 1:5, nebo 4:3, ale že odehrají nejlepší třetinu. Přišly další přesilovky, ale využili jsme až tu poslední ve 40. minutě. Najednou nás však bylo plné hřiště a ve 43. minutě přišlo vyrovnání. Nastala tak přesně ta situace odvolat při posledním pobytu našeho týmu v třetině soupeře brankáře, nebo ne? Nechali jsme ho v brance a pouze jsme poslali na hřiště to nejlepší. Gól jsme však nevstřelili. Následovali trestná střílení, která se jela snad v neregulérních podmínkách, jelikož pršelo tak, že jsem to snad při zápase ještě neviděl. Střelci si však vedli znamenitě, když prvních pět proměnilo. I šestý v pořadí Ježek Filip Kozel, brankáře oklamal, ale proti rozvlnění síťky stálo břevno. Od toho se míček ještě odrazil zpět do brankáře, ale tím jeho cesta a naše naděje na výhru skončila.

Následné vyhlášení nejlepších hráčů týmů, za nás M. Mareček, jsme si moc neužili. Na vině byla totální průtrž mračen, lemovaná blesky a samozřejmě prohra a vyřazení z možnosti jet na finálový turnaj.

Závěr:

Věděli jsme, že turnaj bude hodně vyrovnaný, že budou rozhodovat maličkosti, a to se i potvrdilo. Náš výkon byl chvílemi precizní a chvílemi to nebylo nic moc. Do poslední chvilky jsme mohli pomýšlet na postup mezi nejlepších 6 týmů v ČR a ukázali jsme, že se nikdy nevzdáme, to je pro mě asi nejdůležitější. Zároveň si i přes nepřízeň počasí kluci užili dva dny v kolektivu, a to jim také něco dá do budoucna. Kaňkou turnaje je určitě to co předvedl HC ŠD Písek, ale to musí vyřešit svaz a disciplinární komise. Já se vyjádřil na svém Facebookovém profilu, pro mě je tohle nepochopitelné a neomluvitelné. Faul na děti soupeřů s vidinou, jak se budu plácat po zádech, že jsem vyhrál se staršími kluky!!!