2420.jpg

Starší žáci poprvé za tři body

Starší žáci - kategorie nad kterou viselo před sezónou nejvíce otazníků a řešilo se zda se soutěž vůbec přihlásí nastoupila poprvé na kompletní tři řady, povedlo se totiž získat pár nových hráčů a Ježci se také mohou vždy spolehnout na vydatnou pomoc z kategorie mladších žáků, která navíc toto utkání rozhodla, když všechny čtyři góly vstřelili právě hráči této věkové skupiny.

Ježci Heřmanův Městec : TJ Lokomotiva Česká Třebová 4 : 2 (1:0,0:1,3:1), střely 27:12

 

Jiří Kozel: "Poprvé jsme mohli nastoupit na tři kompletní řady. Soupeř přijel také v početnější sestavě než u něho bylo zvykem v minulých zápasech a tak se čekala vyrovnaná bitva. Začátek utkání nám celkem vyšel a tlačili jsme se často do zakončení. Za aktivitu jsme byli odměněni brankou J. Peřiny. Po vstřelení branky jsme ještě chvilku zůstali aktivnějším týmem, ale soupeř začal pomalu zjišťovat, že i my jsme v obraně zranitelní a čím dál víc vystrkoval růžky. V druhém dějství jsme navíc začali kupit chyby a v bráně se musel vytáhnout S. Boháč. Na jednu z dorážek však nestačil a Lokomotiva vyrovnala. Před třetí třetinou jsme si řekli, že nebudeme vymýšlet nějaké stahování hry na několik vyvolených a buď to urveme jako tým a nebo jako tým prohrajeme. Musíme však rozhodně změnit nasazení, které v prostřední části nebylo nejlepší. Povedlo se a navíc jsme byli odměněni i brankou, kterou nejprve vstřelil opět J. Peřina a v dalších dvou minutách dvakrát zvedl naše ruce nad hlavu T. Roztočil. Zase se projevilo, jak na nás dokáže zapůsobyt vstřelený gól - najednou jsme nebyli k udržení. V závěru utkání sice soupeř vstřelil druhou branku, ale víc jsme mu nedovolili. Jsem rád, že jsem před sezónou odmítl nabídky hráčů od Přelouče a Hradce Králové...sice jsme mohli být daleko silnější, ale takhle dostanou daleko větší prostor naši hráči. Ti starší musí máknout a nespoléhat na to, že jim to vyhraje někdo jiný a ti mladší dostávají zase školu od starších, kterou navíc prodávají v mladší kategorii."

 

Sestava:

Boháč (Slaný): Mareček, Zavadil, Švadlenka, Kolář, Málek, Licek, Němeček, Řivnáč, Starý, Roztočil, Vodehnal, Peřina, Louvar, Kozel, Horálek