2:4(1:2, 1:2, 0:0)
ne 16. 10. 2022 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

Série výher skončila, Polička odváží body domů!

Heřmanův Městec – krásné nedělní počasí přímo vyzývalo k návštěvě Ježkárny. Pivo bylo naraženo, párky a klobása v našem bufetu voněly už při vstupu do areálu a očekával se kvalitní a hezký hokejbal.

Trenér Josef Kozel přivítal před zápasem novou tvář do kabiny, kdy na výpomoc přišel z Letohradu Jakub Cvejn. Byla to reakce na zvýšenou marodku v našich řadách. Jelikož skoro současně hrála rezerva v Hradci, byla situace ještě komplikovanější.

Ježci HM v. SK Kometa Polička   2:4  (1:2, 1:2, 0:0)

Sestava týmu: Novelinka P. (Padyšák) – Menc L., Musílek – Trojek, Böhm – Macháček, Sedlák – Pilař J., Hejl, Pilař T. – Cvejn, Macenauer, Šmíd – Kopriva, Kozel, Hudec

Jan Pilař hned při svém prvním střídaní zaznamenal kolonku do zápisu, bohužel však nebyla gólová, ale trestná. Za podražení se pakoval už po 19 sekundách na trestnou lavici. Soupeř nabídku bez váhání využil, za záda Novelinky dostal míček hostující Augustin - 0:1. Zdálo se, že se spíše ukládáme k zimnímu spánku, protože o chvíli později mohlo být ještě hůř, snahu soupeře však překazil Novelinka. Po velké míře nepřesností si poté převzala míček nová akvizice v podobě JAKUBA CVEJNA, který se pěkným sólem s úspěšným závěrem uvedl domácímu publiku - 1:1. Radost však netrvala dlouho, už za pouhé dvě minuty překvapil svoji střelou z ostrého úhlu Petra Novelinku hostující Štefka a do kabin se šlo s jednogólovým mankem.

Co jsme si však do druhé třetiny přenesli byla výhoda v podobě dvojnásobné přesilové hry. Udeřit se nám však podařilo až při hře 5 na 4, kdy svůj důraz a gólový instinkt na brankovišti projevil DOMINIK MACENAUER a bylo vyrovnáno. Začali jsme mít mírně navrch a dostávali se do více příležitostí, přesto se nám nedařilo skórovat a nutno podotknout, že naše snahy bránila dobře organizovaná hostující obrana. Hosté měli velmi nebezpečná přečíslení a při jednom takovém se jim podařilo strhnout vedení opět na jejich stranu, po dorážce ač kostrbatě tak dle pravidel se radoval Tobiáš - 2:3. A že toho nebylo málo, hosté nám ukázali lekci produktivity podruhé, když o dvě minuty později se v dalším úniku prosadil Malý - 2:4. Naší odpovědí byla však pouze důrazná hra Macenauera, který při dalším pokusu o přečíslení ukázal, že kolem mantinelu cesta nevede.

Hosté začínali třetí třetinu s přesilovou hrou, ale jakoby se zapomněli u stánku na párku, protože se ani né po minutě hry se řítil na hostujícího strážce svatyně Tomáš Pilař, ale bohužel jeho pokus skončil na zadní síťce za brankou. Trenér Kozel poté stáhnul hru na dvě formace s cílem získat zpět ztracenou útočnou převahu, kterou jsme se pyšnili v kolech minulých. Soupeř měl však dobře postavenou obranu, kdy se naše pokusy odrážely od dobře blokujících obránců jak kusy ledu od ledoborce. Za zmínku stojí pokus v končící osmé minutě závěrečné třetiny, ale pokus skončil na lapačce hostujícího Nováka. Při závěrečné power play jsme sice vyvinuli slušný tlak, ale soupeř ho ustál a nedovolil žádné drama.

Po sérii výher jsme tak přišli o všechny body. V zápase Polička nebyla o moc lepší, ale bohužel naše ospalá hra z prvních dvou třetin si body dnes nezasloužila. Poučení pro nás do příště, soupeř hrál velmi dobře systematicky a i to nám po většinu zápasu dělalo velké problémy. Byli dnes lepší a zaslouženě vezou body domů. Nás však již příští týden čeká opravná zkouška před domácím publikem, kdy vyzveme soupeře z Brna.

23.10 14:00 Ježci Heřmanův Městec – Bulldogs Brno.