Ježci HMHBC Malenovice
7:0(1:0, 4:0, 2:0)
ne 12. 3. 2023 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

Sedm gólů a všechny do jedné branky. Body zůstávají doma!

Heřmanův Městec – divácká kulisa a vůně jídel z našeho stánku přivítala soupeře z Malenovic. Realizační tým doplněný o nového vedoucího mužstva Lukáše Drbohlava mohl přivítat uzdraveného Petra Novelinku, Dominika Macenauera a návrat do A-týmu oslavil po roce Roman Jošt. Naopak na lavičku zraněných vrátila viróza Lukáše Synka.

Boj o udržení první příčky se nakonec přeformuloval na boj o menší odskok, což by nám zaručilo lepší pozici oproti soupeřům, kteří nám dýchají na záda.

Sestava: Novelinka P. (Menc P.) – Böhm, Menc L. – Trojek, Musílek – Čapka, Macháček – Hejl, Macenauer, Hudec – Pilař J., Novelika L., Pilař T. – Jošt, Kozel, Šmíd – Sedlák.

Ježci HM v. HBC Malenovice 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Soupeř v menším počtu začal velmi dobře. Ve středním pásmu vařil hustý guláš, který nám příliš nechutnal. Přesto jsme se dostávali do pásma, ale brankáře Opavského jsme ohrozili spíše lehčími situacemi. Leckomu se vybavil nevydařený zápas z minulé sezóny, kdy jsme sice soupeře vysoko přestříleli, ale bodově jsme vyšli naprázdno. Tomu nakonec zabránil v sedmé minutě ROMAN HEJL, který si na Hudcovu přihrávku naběhnul mezi kruhy a svou střelou otevřel skóre – 1:0. To bylo však v první třetině všechno.

Do druhé třetiny jsme šli s jasným cílem unavit soupeře a bavit naše diváky. To se povedlo navrátilci do sestavy ROMANU JOŠTOVI, který trefil přesně z nulového úhlu nohu Vojtěcha Šmída a i když mu gól připsán nebyl, stojí jednoznačně za druhým úspěchem – 2:0. Hřebíček do rakve snah soupeře následně zarazil JAN BÖHM, kterému krásnou přihrávkou připravil na zametení do sítě Tomáš Hudec – 3:0. Tomáš Hudec rozdával přihrávky dál, když o několik minut později namazal na střelu DOMINIKOVI MACENAUEROVI a bylo hotovo – 4:0. Svou střelou se zapsal do listiny střelců zápasu i TOMÁŠ TROJEK, který tak završil druhou třetinu pátým gólem – 5:0.

Třetí třetina se odehrávala už v pokojnějším duchu.Respektive v pokojnějším duchu pro nás, protože hned na začátku dotlačil míček do sítě TOMÁŠ PILAŘ – 6:0. V průběhu třetiny se však musel činit i Petr Novelinka, který rozhodně neměl čas si číst noviny, ale střely z dálky sebejistě polapil. No a i přes festival spálených šancí si nakonec připsal bod do tabulky střelců i LUKÁŠ NOVELINKA – 7:0. Na konci zápasu se hosté pokusili ještě zbavit Petra Novelinku nuly, ale jeho lapačka byla proti.

Těžké utkání jsme zvládli a připsali si tak body, které nám mohou pomoci k postupu z prvních příček. Přesto nás čeká ještě těžká práce, protože hned za týden jedem na půdu těžkého soupeře.

Hodnocení zápasu Lukáše Vajdy:

"Mnoho fanoušků i hráču by mohlo říct, že není co vytknout, ale celý zápas nás provázela i notná dávka nepřesnosti. V některých fázích jsme měli i štěstí, kdy soupeř nedokázal naše chyby využít. Avšak i to k hokejbalu patří a je fajn, že se nám probudil Tomáš Hudec a vedl první útok tak, že byl nejefektivnější. Velkou pochvalu si zaslouží i Petr Novelinka, kterému se na podzim příliš nevedlo, ale proti Malenovicím předvedl stabilní výkon a podržel tým v některých situacích."