Ježci HMHBC Pardubice B
8:0(2:0, 3:0, 3:0)
ne 9. 10. 2022 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

Pilař tsunami smetlo bezradné Pardubické béčko!

Heřmanův Městec – V krásnou slunečnou neděli jsme přivítali na Ježkárně soupeře, kterého jako jediného jsme v ligovém utkání dosud neporazili. Řeč je o Pardubické rezervě, se kterou máme z minulé sezóny nelichotivou bilanci tří proher, pouhý bod za prohru doma v prodloužení...

Ježci HM v. HBC Pardubice B   8:0  (2:0, 3:0, 3:0)

K týmu se připojil po týdenní pauze Jan Böhm, naopak se trenér Kozel nemohl spolehnout na služby Josefa Sedláka, který si plnil povinnosti u dorosteneckého týmu.

Sestava:

Novelinka P. (Menc P.) – Menc L., Musílek – Trojek, Böhm – Macháček, Čapka – Pilař J., Běloušek, Pilař T. – Macenauer, Novelinka L., Šmíd – Kopriva, Kozel, Hejl – Bohatý.

Kdo čekal pomalý začátek z naší strany, ten se musel divit. Ano, v posledních dvou utkáních nám sice nevyšel dle představ, doma je však doma. Ihned při svém prvním střídání zafungovala souhra Čapka + Kopriva a zakončující ROMAN HEJL a tím třetí útok otevřel skóre zápasu - 1:0. Záhy nato při střídání našich beků se soupeř dožadoval vyloučení za hru v šesti. Rozhodčí však vše viděl přímo před sebou a nic tomu nepomohly ani protesty hostujících. Naopak je to stálo vyloučeni Dostála, který neudržel nervy na uzděl a vyfasoval postupně jeden trest za druhým, aby to celé zakončil trestem ve hře. Tím odsoudil svůj tým k dlouhému oslabení. Ačkoliv se vyfauloval v průběhu přesilovky Dominik Macenauer, tak přeci jenom dlouhá přesilovka posun skóre nabídla. Krásnou trefou z mezikruží ONDŘEJ BĚLOUŠEK navýšil stav na pěkných - 2:0.

Druhá třetina přinesla postupně sílející tlak domácí družiny, jenže ve vyložených šancích jsme buď branku minuli, nebo hostující obrana včas stačila větší část blokovat. Soupeř dopředu hrozil jen výjimečně a to především z brejkových situací, se kterými si však dobře chytající Novelinka poradil. Jenže vepředu jsme zatím pořádně oprašovali síť za brankou. Střely létaly pěkně, ale většinou mimo. A tak musel přijít JOSEF MACHÁČEK, který si sběhnul od modré, dostal přihrávku od Dominika Macenauera a bylo veselo - 3:0. A tímto gólem i definitivně odšpuntoval hostující branku, protože při dalším střídání druhého útoku se prosadil dobře hrající LUKÁŠ NOVELINKA a povedená neděle byla na světě - 4:0. A pak to přišlo, ďábel má volno, přichází Tomáš Pilař, nejprve v posledních sekundách druhého dějství, střelou švihem zaskočil hostujícího brankáře Kuryviála a do kabiny se šlo za stavu 5:0!

Hosté střídají, do branky se staví Smékal, jenže TOMÁŠOVI PILAŘOVI, je jedno, kdo v brance bude stát, hned na začátku třetiny se prosazuje podruhé v zápase - 6:0. Hatrrick přichází o čtyři minuty později - 7:0 a nakonec posílá pozdrav do Pardubic ještě půl minuty před koncem, čímž dává jasně vědět, že po návratu po zranění si hokejbal prostě užívá - 8:0. K tomuto koncertu přidává svoje první čisté konto v sezoně Petr Novelinka!

Kluci předvedli parádní výkon jak dopředu, tak dozadu. Skvělou hrou se ukazuje první útok, který byl složen nedávno. Jenže sezona je dlouhá a už příští týden nás čeká těžký souboj s Poličkou, která letos bude ještě nebezpečnější. Ale to až příští neděli od 14:00, teď jsme si společně s naším skvělým fanclubem mohli vychutnat plnou výhru nad soupeřem, se kterým jsme se trápili celou předešlou sezónu.

Hodnocení trenéra Josefa Kozla: "Výsledek je parádní, předvedená hra až pár mušek skvělá. Divácká kulisa náramná. Počasí to celé ještě vyšperkovalo. Za mne velká odměna za roky mravenčí práce. Je to prostě radost. Na druhou stranu nám tomu nahrál i soupeř svou zbytečnou nervozitou a nedisciplinovaností. Takové Pardubice jsme loni neviděli. Každopádně před Poličkou hezká pozvánka pro diváky, rádi bychom jim zase udělali radost předvedenou hrou. Za to jakou máme tvář jsem moc rád, tak jen neusnout na vavřínech a jít postupně dál."