Ježci HMHBC Tygři Mladá Boleslav
4:5(3:2, 1:0, 0:3)
ne 20. 11. 2022 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

Petru Mencovi jsme dárek ke kulatinám nepřinesli. Boleslav odjíždí se všemi body.

Heřmanův Městec – 20.11 se narodila naše velká stálice a jeden z členů týmu, kterému vděčíme za to, že v našem městě hokejbal vůbec existuje. Petr Menc oslavil v tento den své padesáté narozeniny a je stále na špici brankářů. My jsme moc rádi, že jsme mu mohli předat podepsaný dres s číslem 50. Každý si přál, abychom v tento svátek přidali k darům i tři body z domácího prostředí.  Do zápasu nastoupil i Daniel Valenta, který se tak vrací po dlouhé pauze k hokejbalu. Naposledy jsme ho v našem dresu viděli ještě před covid pauzou.

Ježci HM v. HBC Tygři Mladá Boleslav  4:5  (3:2, 1:0, 0:3)

Sestava: Novelinka P. (Menc P) – Musílek, Menc L „C“ – Čapka, Trojek – Valenta, Sedlák – Pilař J., Šmíd, Pilař T. – Macenauer, Novelinka L., Kopriva – Hejl, Kozel, Blažek

Zakřičeli jsme si a šli jsme na to. Jenže proti nám stálo bratrské duo Lhota&Lhota a zvláště mladší Tomáš nás zlobil a taky nás ihned srazil zpět na zem – 0:1. Letos nám začátky nejdou a o minutu později mohlo být ještě hůř, to už si však Novelinka pohlídal. Postupně jsme se jako koberec na madle oklepali a dostávali se do stále větších příležitostí. Větší šanci měl náš bojovník Roman Hejl, ale střela neměla správný efekt. Dobře k tyči střílel i Trojek, ale hostující brankář s vypětím všech sil odolal. Osmá minuta na časomíře svítila, když se projevila dobrá spolupráce prvního útoku, kdy se po souhře Tomáše Pilaře, Vojty Šmída a především JANA PILAŘE konečně rozvlnila síť v brance hostí – 1:1. Obrat přišel ihned po vhození buly, kdy se dostal ke střele TOMÁŠ TROJEK a bylo veselo – 2:1. Vedení nám však nevydrželo dlouho a byl to zase Tomáš Lhota, který zápas vyrovnal – 2:2. To však nebylo v první třetině vše, do kabiny jsme šli s vedením. DOMINIK MACENAUER se chopil míčku a rozjásal náš fanclub potřetí – 3:2.

Druhá perioda nemohla začít lépe, když už ve třetí minutě této části dokázal přidat svůj druhý gól v zápase DOMINIK MACENAUER, který se hnal na branku soupeře, kdy se zdálo, že brankář hostí nájezd vyrazil, rozhodčí však ukázal na branku, protože v ní míček viděl – 4:2. Hokejbal, který byl k vidění musel bavit, nechybělo nic, pěkné akce našich, ale i momenty, kdy nám všem trnulo, to především když byli na hřišti bratři Lhotové, avšak se nám dařilo jejich výpady číst a nedovolit zakončit. Na konci druhé části však přišla naše další slabina a to jsou častá vyloučení, za sekání si šel sednout autor prvního našeho gólu Jan Pilař, naštěstí si však Boleslav větší šanci nevytvořila.

Vyloučení Pilaře se přeneslo i do závěrečné třetiny. V sílícím tlaku soupeře však přidržel jednoho z nich Lubomír Menc a rázem jsme nabídli přesilovku o třech mužích na hřišti a možnost vrátit se do zápasu. Tu využil kdo jiný než Tomáš Lhota a soupeř se nám přiblížil – 4:3. Navíc pokračovala přesilovka 5 na 4, kterou jsme opět zdvojnásobili, když se hráč soupeře po zákroku Dominika Macenauera jen těžce a s krvavým šlincem zvedal ze hřiště. Tuto početní výhodu však soupeř nestihl využít. Konečně jsme se mohli podívat na druhou stranu hřiště i my, jenže Petr Blažek v dobré příležitosti kroužil tak dlouho až se dostal mimo střeleckou pozici. Pomalu se blížil závěr zápasu a soupeři utíkal čas. Tomáš Lhota pak vystřel na branku nejspíš s úmyslem vystřídat, ale kluzký míček propadl Petrovi Novelinkovi mezi lapačkou a betonem tak, že doklouzal až za brankovou čáru – 4:4. Soupeř měl najednou křídla a zacítil šanci na celkové vítězství. Při souboji o míček se navíc dvě minuty před koncem pakoval Vít Musílek, který se provinil vysokou holí. Soupeř nejprve podusil a nakonec přesilovku využil, když po souhře bratří Lhotů se nadvakrát, ale přece jen prosadil Malina – 4:5.

Zápas končí a my i přes nadějně rozehraný zápas vycházíme s prázdnou .

 Hodnocení Lukáše Vajdy: "Co k tomu více říct, selhání ve třetí třetině nás stálo body. Nedokázali jsme udržet náskok a ještě si hloupě vzít body. Poslední zápas roku odehrajeme v Pardubicích a tam snad přerušíme tuto černou serii."