Ježci HMHBK Bulldogs Brno
3:2(1:0, 0:1, 2:1)
ne 23. 10. 2022 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

Nervy, pot a zápletka až do posledních sekund! Brno nakonec zdoláno.

Heřmanův Městec – Pěkná neděle na Ježkárně se změnila v drama a urputný boj o každý kousek hřiště. Do našeho města přijelo Brno, které (ač s dobrou vzájemnou bilancí) rozhodně nepatří k žádným lehkým soupeřům a předvedlo to dokonale i tuto neděli.

Ježci HM v. HBK Bulldogs Brno  3:2   (1:0, 0:1, 2:1)

Sestava: Menc P. (Novelinka P.) – Menc L., Musílek – Trojek, Böhm – Macháček, Bohatý – Pilař J., Hejl, Pilař T. – Macenauer, Novelinka, Šmíd – Kopriva, Kozel, Hudec.

První třetina začala lehkým oťukáváním, obě mužstva hrála prvních pět minut opatrně. Brno hrálo velmi dobře ve středním pásmu, kdy po tomto zahuštění bylo velmi těžké rozvinout útok. A tak k prvnímu gólu pomohla náhoda a štěstí, kdy se hostující hráč poroučel na trestnou lavici za vyhození míčku mimo hrací plochu. Při samotné přesilovce našel Vít Musílek před brankou volného JANA PILAŘE a ten zvednul ruce nad hlavu poprvé - 1:0. Soupeř se snažil rychle kontrovat, ale to mu překazil pozorný Menc, který nedovolil soupeři nijak skórovat.

Druhá půle začala hrou nahoru dolu a to přispělo po pěti minutách ke změně skóre, se štěstím se míček dostal za Mencova záda a soupeř zásluhou Tomana vyrovnal - 1:1. Brno začalo být nebezpečnější, ale Menc odolával. Vepředu se blýskl pěknou šancí Hejl, ale míček za záda hostujícího brankáře nedostal. Poté se hrnul na branku úplně osamocený Macenauer, ale jeho dobrá myšlenka střely na vzdálenější tyč se minula účinkem, respektive jen silně zazvonila. Na druhé straně se hosté dostávali do příležitosti, ale Menc pohotově holí zastavil šanci soupeře.

A tak musela rozhodnout až závěrečná třetina, a bylo se rozhodně na co dívat. Soupeř nás nekompromisně už od začátku začal ždímat, jako stará babiččina ždímačka ve sklepě, ale tlak, který hosté vyvinuli ke gólu nestačil. Když jsme se konečně vymanili ze sevření hosté museli do čtyřech, za hákování se poroučell na trestnou hostující autor jediného gólu hostu Toman. Moc dlouho tam však nezůstal, TOMÁŠ TROJEK má letos opravdu nabito a vrátil díky tomu vedení na naší stranu - 2:1. Hosté tak dostali facáka, který jim nadělil náš druhý útok. I přes dobrý výkon se soupeř nedokázal prosadit a vyrovnat, až přišla hra v šesti na jejich straně a vyrovnávací gól, o který se zasloužil Vodvárka - 2:2. Na Ježkárně se vše schylovalo k prodloužení. Jenže minutu před koncem hosté vysoko napadali a to se jim stalo osudné, a když Jan Pilař otevřel skóre, musel TOMÁŠ PILAŘ skóre uzavřít, a povedlo se mu to náramně, když pěknou střelou z úniku ukončil tento zápas a i díky němu zůstaly všechny body u nás na Ježkárně - 3:2.

Nejhezčí zápas sezony, který jsme odehráli. Víc k tomu asi není potřeba dodávat. V srdnatém boji se radujeme nakonec my, ale soupeř předvedl parádní výkon, ale na body to naštěstí nestačilo. Nikoho však tento zápas nemohl nebavit, protože to byla další pěkná upoutávka na hokejbal. Soupeři děkujeme a přejeme mnoho úspěchu do dalších bojů.