Ježci HMHBC Malenovice
10:2(5:1, 4:1, 1:0)
ne 11. 9. 2022 14:00 @ Heřmanův Městec, 1. Liga

Nepříznivá série z minulé sezóny vyrovnána, Malenovice odjíždí bez bodu!

Heřmanův Městec – Nepřiznivá bilance se soupeřem, který sídlí na jihu Moravy, kdy jsme soupeře doslova udolali jen v jednom utkání, visela nad výběrem z Heřmanova Městce před tímto utkáním a byla hrozbou, že ač soupeř přijede v jakékoliv sestavě musíme se mít na obrovskou pozoru. Především domácí zápas, který mají mnozí v živé paměti, bylo jako dobývání hradu s nepřiznivým výsledkem.

Ježčí družina má však za sebou povedený start na hřišti soupeře z Brna.

Trenér Kozel mohl do sestavy zahrnout navrátilce z turnaje MS Masters reprezentanta ČR Lubomíra Mence a též mladíka Víta Musílka, který v Brně chyběl. Šanci dostal i hráč B-týmu Petr Blažek, který si tak odkroutil v našem dresu první prvoligové utkání.

Sestava: Synek (Novelinka P.) – Menc „C“, Musílek, Trojek, Čapka, Macháček, Jan Böhm – Hejl, Běloušek, Hudec – Macenauer, Novelinka, Šmíd – Kozel L., Sedlák, Blažek

Ježci HM v. HBC Malenovice  10:2  (5:1, 4:1, 1:0)

Pohled na sestavu Malenovic mohl leckoho přimět k myšlence, že to máme v kapse, ale jak již bylo zmíněno, tento soupeř umí překvapit a neprospěch využít ve svůj prospěch.

Pokyn ze střídačky tak zněl tlačit a co nejvíce unavit, což vedlo k rychlé brance výborně hrajícího juniora VOJTĚCHA ŠMÍDA, který otevřel skóre zápasu už ve druhé minutě - 1:0. Nepřipustit podobný zápas měl v hlavě i náš rychlonohý obránce JAN BÖHM, který o dvě minuty později prošel středním pásmem a pěknou ranou k levé tyči zvýšil už na dvě branky - 2:0. Dobře naladěný tým v bílém ukázal i parádní symfonii přihrávek, především první útok ve složení Hejl, Běloušek a TOMÁŠ HUDEC, který po přihrávce od Romana Hejla zakončoval už na 3:0. Soupeř se však připomněl střelou od modré, která bohužel rozvlnila síť za zády Synka - 3:1. Malenovice vycítily šanci a hned následně si vytvořily pěknou šanci v našem obraném pásmu, leč Synek nyní odolal a podržel tak v rozhodující fázi zápasu. Rozhodující proto, protože po minutě přišel na řadu mladý benjamínek soupisky PEPA SEDLÁK, jenž se neukvapil a parádně zakončil svou střelu za záda Opavského - 4:1. Sekundu před koncem navíc dovršil vynikající start do zápasu i DOMINIK MACENAUER, pro kterého je zatím začátek sezony hojný na body - 5:1.

Druhá perioda nemohla začít lépe, vždyť po několika málo minutách jsme slavili pošesté, JAN BÖHM a jeho střelecká potence na podzim pokračuje i tento rok a svým druhým gólem zápasu si připsal již třetí trefu v nové sezóně - 6:1. Třetí útok hrál nad očekávání a ve druhé třetině tlačil soupeře v jejich obraném pásmu a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. PETR BLAŽEK se ve svém premiérovém zápase odvděčil za šanci hrát dorážkou po střele Lukáše Kozla - 7:1. Na to soupeř odpověděl, kdy po prohraném vhazování v obraném pásmu Ježků se ke střele dostal Medřický a pěknou trefou vymetl pavouky v Synkově brance - 7:2. To však bylo ze strany soupeře všechno. A když o pár minut později přidal trefu do sítě LUKÁŠ NOVELINKA o zápase bylo takřka rozhodnuto - 8:2. Na konci druhého dějství jsme dostali po vůbec prvním vyloučení v zápase šanci na přesilovou hru, kterou po dobře sehrané kombinaci proměnil v úspěch další junior ve výběru a to VÍT MUSÍLEK - 9:2.

Třetí třetina se prakticky už jen dohrávala, kdy soupeř se snažil zabránit načepování řízné desítky. Což se zejména proti Tomáši Hudci i dlouho dařilo, jen on vypálil na brankáře Opavského minimálně ze čtyř míst, kde to „smrdí gólem“. Poslední korálek navlékl však dobře hrající obránce TOMÁŠ TROJEK, který završil povedené utkání desátým gólem - 10:2.

Vstup do nové sezony tak zatím vychází na výbornou. Šest bodů za dva zápasy může udržet náš tým v euforii. V zápase jsme téže dlouho hráli bez vyloučení, čímž jsme rozhodli o tom, že po většinu času v zápase budeme držet pevně otěže v ruce. Dnes není našemu týmu co vytknout a i povedená hra v přesilové hře vedoucí ke gólu je dobrým výhledem do budoucna. Se soupeřem jsme tak vzájemné zápasy vyrovnali na 2:2.

Teď náš však čeká loňský účastník extraligy Kovo Praha, který jistě nálěžitě prověří naše síly.

Hodnocení trenéra Josefa Kozla:

"Soupeř, který na nás umí. To byly hlavní myšlenky při vstupu do utkání. V loňské sezóně byli kluci ze Zlína pro nás těžkým oříškem a tak jsme do utkání šli s respektem, ale také s vědomím, že jsme na sezónu dobře připraveni po stránce fyzické. Kádr je věkově mladší a tak dokáže i více hrát v pohybu a to byl hlavní rozdíl mezi námi a Čamlíky. Navíc nám nahrálo brzké vedení o tři branky. Hosté sice první příležitost hned využili, snížili a nadechli se i na krátký nápor, ale luxusní souhra naší třetí juniorské pětky je opět usadila. V druhé třetině jsme utkání zlomili úplně a závěr se víceméně dohrával. Výsledek pro nás skvělý, bavila se početná návštěva, ale rozhodně to neznamená, že bychom byli dokonalí. I Malenovice jistě nebudou takto vysoko prohrávat běžně. Každopádně před duelem v Praze nám výsledek dodal ještě větší chuť."