Mladší žáci - kvalifikační turnaj na MČR

Jelikož se mladším žákům v sezóně daří, tak jsme je zkusili přihlásit na turnaj vyšší kategorie ze kterého se mohou kvalifikovat na finálový turnaj ČR. Na tyto turnaje se přihlašují celky, které disponují tím nejlepším v jednotlivých krajích a tak naše Ježky nečekalo nic jednoduchého. Většina celků přijela minimálně na tři útoky to naše soupiska čítala pouze 12 jmen - 11 hráčů a 1 brankáře. Hrálo se 2x12 a pro týmy kteří skončili ve skupině na 2. a 3. místě v případě úspěchu ve čtvrtfinále čekalo ten den pět utkání, tedy 120 minut čistého času na velkém hokejovém hřišti. Našich jedenáct Ježků to zvládlo, ačkoliv v semifinále a v boji o 3. místo již byl vidět znatelný úbytek sil bojovali statečně. Navíc díky tomuto systému se potkali se všemi celky na turnaji a ve všech utkáních jsme vstřelili první branku.

Zápasy ve skupině:

Ježci Heřmanův Městec : HBC Svítkov Stars Pardubice 1:0 (0:0,1:0), střely 20:9

Soupeře známe z regionu a navzájem jsme se neměli čím překvapit. Více se hrálo před Svítkovskou brankou, ale bylo velmi pravděpodobné, že rozhodne jediný gól, který jsme nakonec vstřelili my skvěle chytajícímu brankáři Stars.

Ježci Heřmanův Městec : SK Rebel Praha 2:3 (2:1,0:2), střely 10:13

Soupeř jednoznačně přehrál Svítkov a podobný scénář si přichystal i na nás, ale Ježci se dokázali dostat dvakrát do vedení a dlouho to vypadalo minimálně na drama v nájezdech. Bohužel nám nevyšla jedna bule v našem obranné třetině a ta rozhodla i když M. Mareček šahal po vyrovnání, ale v poslední chvilce mu sjel míček z čepele hole.

Čtvrtfinále:

Ježci Heřmanův Městec : HBK Kyjov 4:0 (2:0,2:0), střely 17:4

Potřebovali jsme vyhrát, abychom si nebalili věci a nejeli z turnaje předčasně. Přeci jen jsme si tu zimu, která panovala chtěli ještě trošku užít a tak jsme předvedli další skvělý výkon a soupeře, který jediný byl jako my na dva útoky jednoznačně porazili.

Semifinále:

Ježci Heřmanův Městec : HBC Pardubice 1:7 (1:1,6:0), střely 6:20

Pardubice jsou jedním z nejtěžších soupeřů v regionu a to i když mají týmy rozděleny na více celků, natož když síly spojí. Nám se již nožičky trošku motali únavou, ale první vstřelený gól nám přeci jen vlil trochu síly, navíc se nás drželo trošku štěstí a soupeř pálil šance. V druhé polovině Pardubice výsledkově odskočili a my neměli z čeho brát. HBC Pardubice vyhrálo následně i celý turnaj.

O 3. místo

Ježci Heřmanův Městec : HBC Tygři Mladá Boleslav 2:6 (1:4,1:2), střely 16:22

Mladá Boleslav pocelý den hrála skvělý kombinační hokejbal plný přihrávek a zároveň měli spoustu šikulů, kteří byli silní v soubojích 1na1. Start byl raketový 19. vteřina vedeme 1:0 a v 36. vteřině 1:1 srovnáno. Ve 3. minutě již soupeř skóre otočil a po celou dobu utkání byl o fous lepší, kdybychom však dokázali proměňovat šance mohlo být utkání dramatičtější. Samozřejmě i zde se projevilo, že už jde o 5. zápas a Ježků bylo na střídačce 11 oproti soupeřovým 18 hráčům.

Jiří Kozel: "Již před turnajem jsem věděl, že nás nečeká nic lehkého a to jsem doufal, že nás bude třináct, bohužel následně přišly dvě omluvenky. Do turnaje jsme šli s odhodláním, že zkusíme zabojovat o ty dva bonusové zápasy navíc a vyšlo to, navíc jsme potkali všechny soupeře. Dokud jsme měli síly předváděli jsme to nejlepší co umíme, někteří umí dávat góly, někdo je připravovat a někdo zase zabrání, že je soupeř nevstřelí. Z kluků a holky bylo znát, že pochopili, že na turnaji třeba nepatříme k nejšikovnějším, ale tím víc to musíme vynahradit bojovností a ta byla odměněna 4. místem a aplausem rodičů. Po turnaji cítili vyčerpání rodiče, já a co teprve děti, které odmakali 120 minut čistého času - smekám před každým Ježkem!"