so 8. 4. 2023 11:00 @ Mladá Boleslav, 1. Liga

Fantastický Synek a bojovný výkon na hranici možností znamená tři body!

Mladá Boleslav – při pohledu na klubko hráčů při nastupování do autobusu, ve kterém potřebovali mapu, aby se v prostoru našli, leckomu připadal výsledek jednoznačný.

Trenérský štáb se musel obejít bez juniorů, kteří vyrazili do Berouna vstříc dalším osudům v extralize juniorů, ale také i bez Tomáše Hudce, Petra Koprivy, Ondřeje Bělouška a to nevěstilo nic dobrého. Návrat však ohlásil Patrik Škoda, který se bezmála po roční pauze vrátil zpět kam patří a tím celému týmu i trenéru Kozlovi vytrhl trn z paty.

Oba týmy však začali šachové klání na úrovni Kasparova už před utkáním, když soupeř značně posílil své ochozy, které při naší poslední návštěvě připomínali spíše arénu Ježkárna a i my jsme měli svou taktickou strategii jak dobýt město automobilů podruhé.

Tygři Mladá Boleslav v. Ježci HM   2:3  (2:0, 0:1, 0:2)

Sestava: Synek (Menc P.) – Menc L., Böhm – Macháček, Trojek – Hejl, Macenauer, Pilař T. – Škoda, Novelinka L., Jošt – Blažek

I když je to sestava početně hodná spíše na krajskou ligu a i tam by mohl být značný problém, ukázalo se, že ježčí bodliny není radno podceňovat. Do první výrazné šance si tak nakráčel Hejl, po něm Škoda a pak opět Hejl, ale Hnátek v brance domácích si vždy poradil. Tygr však kousnul pořádně ve druhé minutě, Tomáš Lhota nám dělal extrémni problém i v domácím duelu a momentálně bylo nad naše síly ho zastavit i v tomto zápase – 1:0. Lhotové, to jméno nemáme rádi, se projevili a kousli podruhé o pár minut později, kdy opět Tomáš zakončoval do Synkovy svatyně – 2:0. To už však na střídačku dobíhal Tomáš Pilař, který si střihnul souboj s pardubickou zubní pohotovostí a ač to byl vyrovnaný souboj, bojovník Tomášova formátu se toho nezalekl. A už ob střídaní se spolu s Dominikem Macenauerem dostali Tygrovi pod kůži, finální pas na Romana Hejla se však minul účinkem.

O přestávce trenéři vedli spíše individuální hovory s hráči, takticky jsme totiž už na začátku zápasu stáhli třetí a čtvrtou formaci a točili jen formace dvě. Cestu k soupeři jsme však našli. A to změnou v rozestavení a obranném stylu.

Hned v první minutě druhé periody se vyvalil do šance domácí tým, ale svůj tygří zub si vylomil na dobře pracujícím Synkovi. Hnátek na druhé straně zasahoval po nebezpečném průniku Patrika Škody, ale i s tím si dokázal poradit. Následně pálil Trojek, ale domácí s vypětím všech sil jeho pumelici odklonili až k zdejší večerce. Následně nebezpečně hrozil Hejl, ale míček nenabral chtěný směr. Pasem z obraného pásma Tygři poslali do úniku se směrem Synkova brána Tomáše Lhotu, ale jeho blafák Synek betonem s přehledem vytěsnil. A tím dal jasně najevo, že tým má šanci a on je tu proto, aby domácí už do gólu nepustil.

Uhněte stranou přichází DOMINIK MACENAUER, který i za hrdelního kašle, jenž byl značným hendikepem, doběhl s míčkem až do kuchyně a sic na dvakrát doklepl míček za Hnátkova záda – 2:1. Tento gól změnil v havách obou týmů nastavení. Šok v Tygřích tvářích nabíral na síle v samotném závěru, ale míček z hole Petra Blažka nejevil Hnátkovi žádné obtíže.

Závěrečná třetina nabídla jeden z dalších neuvěřitelných kousků v zápase. Škoda našel po mantinelu volného ROMANA JOŠTA, kterému nic nebránilo k vyběhnutí do kruhu pro vhazování a svým přesným directem vyrovnal stav zápasu – 2:2. A střídačka věděla, tohle je zlom. Jestli někdo kluky v bílém letos drží nad hladinou proti Ježkům, tak je to Tomáš Lhota, jenže na Synka byl krátký i v samostatném úniku a ten si tak mohl počítat další tygří zub do sbírky. Chlapce v bílém neúnavně povzbuzoval místní fanklub, který se snažil vzkřísit jiskru na hole svých favoritů, ti však začali plnit spíše trestnou lavici. Takticky nezvládnutý prostředek třetí části ze strany Tygrů tak nabídl 3x početní výhodu na naší stranu za sebou, jenž jedna se překrývala tak výhodně, že na trestné seděli dva domácí borci. Toho se chopil statný DOMINIK MACENAUER a po luxusní kombinaci s Hejlem a Pilařem překonal Hnátka potřetí - 2:3. Zapnuté domácí motory však naráželi na hradbu, která se zdála být neprůstupná. Tomáš Lhota se však nakonec dostal do další vyložené situace, ale Synek na brankové čáře míček lapačkou shrnul pod sebe. Domácí se o možnost závěrečného tlaku potom sami připravili, když si v čas 12:58 třetí třetiny vykoledovali další faul. To nám stačilo k pohodlnému závěru a jistotě, že si z Boleslavi i podruhé v sezoně odvezeme všechny body.

Pád na třetí příčku jsme s vypětím všech sil, ale především bojovným výkonem a dokonalým Synkem odvrátili. Skvělý výkon, bojovnost a bezesporu kvalita..

Ještě však není hotovo, musíme příští týden zabojovat o důležité tři body na půdě rivala z Pardubic. Zápas v Polabinách odehrajeme v neděli 16.4 od 14:00.

Hodnocení Lukáše Vajdy:

"Za tohle nemáme klukům co vytknout. Ba právě naopak, ukázali bojovný výkon s minimem chyb. Především fantastickým výkonem se předvedla hvězda utkání Lukáš Synek. Trpělivě jsme si došli pro tři body a to je velmi důležité. Soupeře jsme především ve dvou třetinách nepustili do souvislejšího tlaku a byli jsme opticky aktivnější s množstvím šancí. Soupeři děkujeme za fér utkání a přejeme mnoho zdaru do dalších kol letošní sezony."