HBC Hostivař BJežci HM
3:4 sam. náj.(0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
ne 30. 10. 2022 17:00 @ Praha - Hostivař, Český Pohár

Drama v Českém Poháru rozhodlo duo Macenauer - Novelinka.

Praha – Další pokračování Českého poháru - tentokrát na půdě těžkého soupeře. Setkali jsme se s další rezervou extraligového celku, tentokrát Hostivaře. Proti nám však nestál žádný nezkušený tým, ale celek, který se poskládal kolem Jana Čejky a v brance soupeře se objevil nám dobře známý Adam Majerníček, kterého si můžeme pamatovat z působení ve Svítkově v minulém roce.

HBC Hostivař B  v.  Ježci HM  3:4 sn  (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0 - 1:2)

Sestava: Novelinka P. – Musílek, Menc – Böhm, Trojek – Čapka – Pilař J., Běloušek, Pilař T. – Macenauer, Novelinka, Šmíd – Sedlák, Kozel, Hejl

Čekalo se, jak se projeví předešlé cestování do Zlína ohledně únavy, především našich juniorů, kteří měli v sobě dva opravdu těžké sobotní duely a nyní je téže nečekalo nic lehkého. Ale bylo to paradoxně právě duo juniorů, které otevřelo skóre. Musílek našel svou přihrávkou VOJTĚCHA ŠMÍDA a ten překonal Majerníčka poprvé – 0:1.

Druhou třetinu začali lépe domácí, když svou střelou vyrovnal Lehner - 1:1. V závěru nám domácí takřka darovali přesilovou hru. TOMÁŠ PILAŘ prokazuje, že mu to letos střílí a díky jeho trefě a dobré cloně Musílka jsme se opět ujali vedení - 1:2. A o chvíli později bylo ještě lépe, když si svou první trefu v A-týmu připsal JAN ČAPKA – 1:3. Zdálo se, že je vymalováno. Jenže neuběhly ani dvě minuty a už to bylo zase jen o gól , kdy se nám ukázala Čejkova zkušenost – 2:3. Macenuer se navíc po svém úniku již nestačil vrátit k hráči soupeře a musel zatáhnout za pomyslnou brzdu, čímž si vysloužil od rozhodčích dvouminutový trest.

A ten domácí využili hned na začátku třetí třetiny, kdy se trefil Krupka – 3:3. Závěr třetiny byl z naší strany ospalý a to nás málem stálo postup, ale skvěle chytající Novelinka udržel naděje na postup ve hře. Do pěkné šance se dostal Roman Hejl, ale míček nezamířil přesně. Poté měl ještě šanci navrátilec do sestavy Ondřej Běloušek, ale míček ve vzduchu netrefil.

A tak se v Praze prodlužovalo!

Snažili jseme se prodloužení rychle rozhodnout, ale Majerníček, stejně jako Novelinka, svou branku zavřel. Do úniku se dostal Běloušek, ale zastavila ho hozená hůl od jednoho z domácích obránců. Míček si na buly postavil Vojtěch Šmíd, ale trefil pouze spojnici tyček a od ní se míček odrazil do síťky za brankou. ¨

Musely tedy rozhodnout nájezdy:

Jako první roztočil nájezdovou loterii Jan Čejka a parádním zakončením otevřel skóre – 1:0.

Na naší straně nemohl jet nikdo jiný, než Tomáš Pilař, ale Majerníček si s jeho nájezdem poradil - 1:0.

Pak šli do akce opět domácí, ale tentokrát si Novelinka poradil s přehledem - 1:0.

Jenže my máme našeho nájezdového žolíka, DOMINIK MACENAUER vyrovnal sérii – 1:1.

Závěrečný nájezd domácím také nevyšel a Novelinka si připsal další zákrok – 1:1.

K nájezdu se postavil i náš Josef Sedlák, ale střelu nad beton si Majerníček pohlídal.

Náhlá smrt:

Tu odstartoval Roman Hejl, ale míček za zády Majerníčka neskončil.

K nájezdu se opět přichystal Čejka, ale tentokrát ho Novelinka krásným semaforem vychytal.

Svou příležitost dostal opět DOMINIK MACENAUER a opět se nemýlil, pěknou pomalejší střelou pod lapačku překonal Majerníčka.

​Čejka v dalším svém nájezdu opět neuspěl a my se mohli radovat z vítězství.

Další kolo bude 17.11, kde přivítáme zástupce extraligového celku a to mužstvo Hradce Králové.