SK Kometa PoličkaJežci HM
3:4(2:0, 0:2, 1:2)
ne 5. 3. 2023 11:00 @ Polička, 1. Liga

Černá série s Poličkou je minulostí!

Polička – k prvnímu utkání jarní části sezóny nám nemohl los přát jinak, než šlágr v podobě utkání s Kometou Poličkou. Před začátkem utkání bylo jediné jasné, že půjde skutečně o tuhý boj a perfektní hokejbalové představení.

SK Kometa Polička - Ježci Heřmanův Městec  3:4  (2:0, 0:2, 1:2)

K týmu se již připojil plně uzdravený brankář Lukáš Synek. S kým však trenér Kozel počítat nemohl byl Petr Kopriva, Dominik Macenauer a Petr Novelinka, které trápí zdravotní neduhy neslučitelné se sportovním výkonem.

Sestava: Synek (Menc P.) – Menc L., Böhm, Trojek, Sedlák, Macháček, Čapka – Hejl, Šmíd, Hudec – Pilař J., Novelinka, Pilař T. – Kozel, Kachlík.

K zápasu:

Při formování na modré čáře na nás koukalo jen 11 hráčů soupeře, což v tomto hraničním městě s Moravou vůbec nic neznamená. Polička od začátku diktovala tempo hry a v naší obrané třetině to spíše vypadalo jako ve výprodeji, protože zmatků a levně získaných šancí bylo vidět nespočet. I přes velké Synkovo úsilí již v páté minutě domácí využili naši ruční brzdu v rychlosti a Štefka pohodlně otevřel skóre – 1:0. První vážnější šance z naší strany byla dělovka Tomáše Pilaře, které však chyběla opravdu velká dávka přesnosti. Tomáš Pilař to za pět minut zopakoval znovu, ale přidal jen poznámku správci stadionu na kontrolu zadní sítě. A jak to již bývá, přišel trest, Malý nedal Synkovi žádnou šanci a zvýšil náskok o dvě branky– 2:0. Mohlo být ještě hůř, ale odražený míček zastavila lapačka Synka.

Po rozebraní v kabině bylo jasné, že musíme zrychlit a probrat se ze zimního spánku. No a přišlo to hned na začátku první třetiny, při úniku dva na jednoho poslal Šmíd parádní přihrávku TOMÁŠOVI PILAŘOVI a ten konečně trefil cíl – 2:1. Následovala pasáž dobývání branky soupeře jejímž vyvrcholením byla příležitost Václava Kachlíka, ten se však šance zalekl a míček nechal za sebou. O pár minut později dostal Tomáš Pilař krásným pasem do šance VOJTĚCHA ŠMÍDA a ten prokázal svou střelou kvalitu – 2:2. To už vzalo úsměv z tváří domácích definitivně.

Že bude třetí třetina o opatrném hokejbalu? To by jste nesměli mít v týmu TOMÁŠE HUDCE, který po nádherné přihrávce Jana Pilaře úplně sám před Šupíkem otočil jednou rukou stav utkání – 2:3. Letohradský extraligový tahoun ve službách Poličky Macháček však o dvě minuty později srovnal skóre – 3:3. Nám se však čím dál častěji dařilo držet soupeře pod tlakem a z jedné takové nenápadné střely, která spíše připomínala nahození, překvapil Šupíka nejmladší hráč naší sestavy - šstnáctiletý VÁCLAV KACHLÍK a bylo opět veselo – 3:4. Soupeř místo vyvíjení tlaku na nás začal vyvíjet spíše tlak na rozhodčí, přesto bylo především posledních pár sekund v našem obraném pásmu opravdu horkých, avšak Synek zamknul svou svatyni a Pepa Macháček poslal výzvu Vémolovi, když zápasnickým chvatem odstavil dotírajícího Bláhu před brankou. A to bylo naštěstí pro nás vše podstatné. Soupeř při podávání rukou sice emočně stále dost kvetl, ale Lukáš Kozel nervy udržel.

Z Poličky tak odvážíme plný počet bodů a na první příčce získáváme menší náskok. Avšak již tuto neděli nás čeká další soupeř, tentokrát celek ze Zlína Malenovic, se kterým se nám také příliš nedaří.

Pozápasové hodnocení Lukáše Vajdy, asistenta trenéra:

"Těžké utkání, které jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. Soupeř nám však ukázal, kde jsou naše slabiny. Nejtěžší pasáží, což byla jednoznačně první třetina, nás provedl a dost podržel uzdravený Lukáš Synek, díky kterému nebyl výsledek nedostižitelný. Je však pro psychiku týmu dobré, že s takovým soupeřem jsme dokázali vyhrát a pohlídat si závěr zápasu. Klukům patří velký dík za odvedenou práci."